Mac mini 2012 (czterordzeniowy 2.3) vs koniec 2014 r. (Dwurdzeniowy 2.8)


2

Jestem na najlepszej drodze, aby kupić mojego nowego Maca mini do mojego rozwoju IOS i jestem trochę obeznany z produktami Apple, więc chcę tylko porady ekspertów na ten temat.

mój budżet nie jest tak wysoki, więc mam 2 opcje i muszę wiedzieć, które najlepsze mogę kupić na rozwój IOS:

1) używany czterordzeniowy Mac mini 2.3 16 GB pamięci RAM z dyskiem twardym 5400 1 TB (ale prawie używany przez rok) 2) Nowy dwurdzeniowy Mac mini 2.8 8 GB pamięci RAM z napędem fusion 1 TB.

Oba mają tę samą cenę i jestem trochę zagubiony w podejmowaniu decyzji. Każda pomoc byłaby mile widziana !!

Odpowiedzi:


0

Mam ten sam komputer Mac zaproponowany ci (2,3 GHz, uaktualniony do 16 GB pamięci RAM, ale dodałem dysk SSD jako podstawowy HD). Z tradycyjnym dyskiem twardym było bardzo, bardzo wolno, więc musisz zamontować dysk SSD, aby normalnie go używać, więc co najmniej 100 $ więcej (SSD i zestaw do zamontowania, jeśli chcesz zachować oba). Stary Mac Mini jest nieco mocniejszy, ale ma słabszą kartę graficzną (ale jest wystarczająco silny, aby normalnie korzystać, mam PlayStation!).

Dla twojego budżetu najnowszy jest lepszy tylko dla Fusion Drive (nie znam jego wydajności, ale myślę, że byłby bardzo podobny do SSD).

Jeśli masz pieniądze na dodanie dysku SSD, kup najstarszy, dla rozwoju jest lepszy (czterordzeniowy jest lepszy dla xCode), a rynek wtórny SSD powinien być szybszy niż Fusion Drive.


Dziękuję za sugestię, naprawdę to doceniam. Nie jestem trochę zainteresowany projektowaniem grafiki, więc nie jest to dla mnie wielka sprawa.
Jeszcze

0

Idź ze starszym modelem.

Czterordzeniowy i7 może krążyć wokół podwójnego rdzenia i5 w aplikacjach wielowątkowych, którym jest Xcode (szczególnie do zadań kompilacji kodu). Widziałeś to w wynikach Geekbench .

Szybkość dysku twardego nie ma większego wpływu na zamierzone użytkowanie.

Układ graficzny jest całkowicie nieistotny.

Dodatkowa pamięć RAM będzie dużym przyspieszeniem, szczególnie w przypadku Yosemite.


Dzięki tubedogg za sugestię !! wczoraj miałem komentarz od jednego użytkownika, który poleca nowy model, ale dziś nie ma go po twojej odpowiedzi :)
Mohamed Hemdan

0

Radzę starą, oprócz punktu tubedogg. 16 GB pamięci RAM jest niezbędne do zapewnienia nieprzerwanego programowania.


-1

Możesz sprawdzić modele i zobaczyć wynik na Geekbench .


Widziałem, że stary jest lepszy w niektórych obszarach, a także nowy Mac mini 2.8 ma również swoją siłę, więc chciałem tylko zapytać ekspertów o programowaniu Xcode, a co może być lepsze, dzięki!
Mohamed Hemdan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.