Nie można załadować panelu preferencji wyświetlania


11

Korzystam z systemu OS X 10.10.3 i próbowałem obrócić wewnętrzny ekran mojego Macbooka Pro przy użyciu tej sztuczki rotacji . Po wybraniu obrotu o 180 stopni ekran obracał się prawidłowo, ale wszystkie opcje obrotu były wyszarzone, więc zamknąłem Preferencje systemowe, aby spróbować ponownie.

Kiedy przechodzę do mojego systemu OS X Preferencje wyświetlania, pojawia się błąd „Nie można załadować panelu preferencji wyświetlania”.

Jak zmienić orientację ekranu komputera Macbook z powrotem do standardowej orientacji bez usuwania wszystkiego z dysku twardego i ponownej instalacji systemu OS X?


Czy próbowałeś naprawić uprawnienia w Narzędziu dyskowym (znajdującym się w folderze narzędzia)?
Ruskes,

Odpowiedzi:


17

To jest tak stare i myślę, że naprawili to w El Capitan. Jeden z najgorszych błędów, na jakie kiedykolwiek natknąłem się, ponieważ gdy zostanie uruchomiony, będziesz miał problem z naprawieniem go, gdy ekran jest odwrócony, szczególnie jeśli nie masz pod ręką żadnych urządzeń peryferyjnych. Oto więc kroki na wypadek, gdyby natknęły się na nie niektóre nieszczęśliwe dusze.

* Zakładając, że robisz to na MacBooku lub w inny sposób wiesz, że masz do czynienia z głównym wyświetlaczem. Jeśli wiesz lepiej, uruchom fb-rotate bez parametrów dla komunikatu pomocy.

Ręcznie

  1. Przejdź na https://github.com/CdLbB/fb-rotate
  2. Zamiast postępować zgodnie z instrukcjami u góry, aby pobrać źródło i skompilować, możesz przewinąć w dół, pobrać plik binarny i uruchomić go bezpośrednio. Z pewnością istnieje ryzyko, ale ekran jest teraz do góry nogami.
  3. Postępuj zgodnie z linkami, pobierz fb-rotateNEW2.zip i rozpakuj go.
  4. Otwórz swój ulubiony terminal, taki jak Terminal.app
  5. Przejdź do miejsca, w którym go rozpakowałeś, np cd ~/Downloads/fb-rotateNEW2/
  6. Biegać: ./fb-rotate -d0 -r0

Łatwy sposób

Skopiuj następujący pojedynczy wiersz i wklej go do Terminal.app (zauważ, że łącze i nazwy mogą się zmienić, więc jeśli nie powiedzie się, wróć do powyższych instrukcji ręcznych. Jeśli nie widzisz słowa „gotowe” na końcu wyniku, nie powiodło się ):

cd ~/Downloads && curl -LO http://dl.dropbox.com/u/6347985/Modbookish/Downloads/MacFlip/fb-rotateNEW2.zip && unzip fb-rotateNEW2.zip && fb-rotateNEW2/fb-rotate -d0 -r0 && echo done

Jeśli nadal pojawia się błąd panelu preferencji wyświetlania:

Otwórz preferencje systemowe -> przytrzymaj opcję / klawisz Alt i kliknij ikonę dokowania -> wymuś zamknięcie -> otwórz ponownie

To powinno to naprawić.

Udało mi się znaleźć odpowiedź i naprawiłem to jak prawdziwy inżynier, zmieniając mój mbpr w jeden sposób na pisanie, inny sposób na czytanie, jestem z tego dumny. Boże błogosław.


Dziękuję, to mnie uratowało! PS: Wpadłem na ten problem, chociaż korzystam z wersji 10.11.4.
Tukan3

To zdecydowanie odpowiedź!
Austin Hanson,

Błogosławię pana. Prawie rozbiłem się na tym lolu
Jack Lynch

3

Napotkałem ten problem i mogłem go rozwiązać w ten sposób:

  • uruchom Macbooka w trybie awaryjnym (naciśnij klawisz „Shift”, podczas gdy Macbook uruchamia się z logo „Apple”)

  • przejdź w okienku Preferencje -> Wyświetlanie: powinno działać

  • uruchom ponownie Macbooka

Mam nadzieję, że to pomoże


1

Według tej strony, jest to znany błąd w OS X . Fora Apple sugerują ponowną instalację systemu OS X; Próbowałem ponownie zainstalować, ale nadal nie mogłem uzyskać dostępu do Preferencji wyświetlania, aby obrócić ekran.

Znalazłem rozwiązanie, które działało w systemie OS X 10.10.3. To, co zrobiłem, to podłączenie Macbooka przez HDMI do mojego telewizora. Odkryłem, że mogę uzyskać dostęp do Preferencji wyświetlania i wybrać odpowiedni obrót dla wyświetlacza wewnętrznego.

Jedną z rzeczy, które zauważyłem po naprawieniu rotacji, jest to, że możesz uzyskać dostęp do preferencji wyświetlania z innego miejsca poza Preferencjami systemowymi:

W menu Apple -> Informacje o tym komputerze Mac -> Wyświetlacze -> Preferencje wyświetlaczy


1

Mam ten sam problem. Czekam na moją Time Capsule, zanim utworzę kopię zapasową + przeinstaluję. Do tego czasu korzystałem z następujących narzędzi do poruszania się:

Oczywiście nie jest to rozwiązanie długoterminowe (ponieważ moje menu ustawień nadal nie działa), ale jeśli ktoś nie ma czasu na ponowne zainstalowanie, może to pomóc.


0

Otwórz terminal, a następnie wpisz ten kod. Powinien działać.

cd ~ / Pobieranie i& curl -LO http://dl.dropbox.com/u/6347985/Modbookish/Downloads/MacFlip/fb-rotateNEW2.zip && rozpakuj fb-rotateNEW2.zip && fb-rotateNEW2 / fb-rotate -d0 -r0 i echo gotowe


Proszę wyjaśnić, skąd fb-rotatepochodzi pobieranie i podać link do programisty. Bez tych informacji plik należy wyświetlać z ostrożnością.
Graham Miln,

Wygląda na to, że narzędzie pochodzi z github.com/CdLbB/fb-rotate
Graham Miln,

0

Podłącz komputer do telewizora za pomocą przewodu HDMI, aby umożliwić otwarcie preferencji wyświetlania. To rozwiązanie działało dla mnie i jest łatwe i szybkie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.