Jak mogę wyświetlić oryginalną (lub „wzorcową”) wersję zdjęcia na zdjęciach bez cofania wszystkich edycji?


13

Większość aplikacji fotograficznych umożliwia przełączanie między oryginalną (nie edytowaną) wersją zdjęcia a bieżącą (edytowaną) wersją.

W programie Aperture „M” przełącza się między dwiema, wieloma aplikacjami do zdjęć na iOS, które pozwalają dotknąć ekranu w celu porównania edytowanej lub przefiltrowanej wersji z oryginałem itp.

Nie mogę znaleźć sposobu na pokazanie oryginału w nowej aplikacji Zdjęcia oprócz „cofania”, który usuwa wszystkie zmiany.

Nie chcę ich usuwać, chcę je tylko porównać.

Zdaję sobie sprawę, że mogę „cofnąć”, a następnie cofnąć, ale jest to hacking, powolne i gorzej, niebezpieczne - liczenie na cofnięcie w celu zachowania pracy w dowolnej aplikacji jest w najlepszym razie niepewne.

Uwaga: fakt, że zmiany w aperturze są zapisywane „mniej niszcząco” niż zdjęcia, nie powinien mieć tutaj znaczenia. Obie aplikacje zachowują oryginał, w edycji do edytowanej wersji.


Wydaje się, że M działa dla mnie, jak sugeruje @ user129036.
Jaime Santa Cruz,

Odpowiedzi:


22

Natomiast w trybie edycji, naciśnij i przytrzymaj przez Controli Mklawisze.

Spowoduje to wyświetlenie oryginalnej wersji zdjęcia bez wprowadzania zmian. Jeśli chcesz tymczasowo cofnąć efekt regulacji kolorów, ale przycinanie i obracanie pozostają takie same, przytrzymaj Msam.

W przeciwieństwie do przysłony:

  • Nie działa w „trybie widoku”; musisz być w trybie edycji. (Aby przejść do trybu edycji za pomocą klawiatury, naciśnij Return.)
  • Jest to blokada, a nie przełączanie, więc oryginalne zdjęcie jest widoczne tylko tak długo, jak długo przytrzymujesz klawisze.

Dzięki - naprawdę pomocne. Myślę, że mi tego brakowało, ponieważ spodziewałem się przełączenia „m”, więc nie trzymałem go wystarczająco długo, aby zobaczyć, jak działa.
Jaydles,

To nie działa dla mnie w Zdjęciach w wersji 1.3 (350.23.0)
Simon Woodside

Używam Photos 1.5 (370.42.0) i to też nie działa dla mnie. Przytrzymanie mjest nadal wspomniane w oknie Skróty klawiaturowe. Chyba otworzę raport o błędach…
bdesham,

1
Okazuje się, że przytrzymanie mdziała dla mnie, ale nie cofnie niektórych rodzajów edycji: kadrowanie, obrót o 90 ° (przez kliknięcie „Obróć”) lub drobnoziarnisty obrót (przez kliknięcie „Przytnij”) są nie resetuje się po przytrzymaniu m. Nie podoba mi się to zachowanie i otworzyłem raport o błędzie informujący Apple o tym. @ SimonWoodside może to był problem, który również miałeś?
bdesham

Apple powiedział mi, że jeśli przytrzymasz klawisz Control i M, możesz cofnąć wszystkie zmiany, w tym przycinanie i prostowanie. Zredagowałem odpowiedź, aby uwzględnić tę informację.
bdesham,

1

Na razie możesz przełączać się między CMD+ Zi Revert to Originalz Imagemenu.

Dodatkowo możesz przyspieszyć proces dodając skrót klawiaturowy:

  • Przejdź do System Preferences-> Keyboard->, Shortcutsa następnie wybierzApp Shortcuts
  • Kliknij +i wybierz Photosz listy aplikacji
  • Wpisz „Przywróć oryginał” w polu tytułu menu i wybierz skrót klawiaturowy. Użyłem CMD+ Y.

Teraz możesz przewijać w przód iw tył, naciskając CMD+ Yi CMD+Z


Na marginesie, jeśli przypadkowo naciśniesz CMD+, Zgdy potrzebujesz CMD+ Y, musisz wpisać CMD+ Shift+, Zaby cofnąć cofnięcie, ponieważ nie chcesz cofać ostatniej edycji zamiast cofania obrazu.
Tum

0

Powtórz zdjęcie (klikając prawym przyciskiem myszy), a następnie edytuj jedno z nich. Teraz kliknięcie prawej i lewej strzałki spowoduje porównanie oryginału i wprowadzonych zmian. Po zakończeniu możesz usunąć oryginał, ponieważ jest on nadal dostępny, cofając zmiany na drugim obrazie.


-2

Myślę, że musisz je wyeksportować = (

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.