Jak usunąć konto iMessage z aplikacji Wiadomości OS X (Yosemite)?


12

Dodałem moje konto iMessage do mojego roboczego MacBooka i teraz chcę je usunąć, ale Wiadomości mi na to nie pozwalają.

Wylogowałem się z konta i usunąłem historię wiadomości, ale teraz, kiedy uruchamiam wiadomości, nadal monituje mnie o zalogowanie się na konto, a jeśli przejdę do Preferencji, konto nadal pojawia się (nieaktywne) na liście i przycisk Usuń (- znak na dole) jest wyszarzony.

Czy istnieje sposób, aby całkowicie usunąć istnienie konta?

Odpowiedzi:


14

OK, wymyśliłem to, ale to nie jest proste. Uznałem, że musi on być gdzieś zapisany w pliku .plist, więc przeszukałem wszystkie pliki .plist w poszukiwaniu plików ~/Library/Preferenceszawierających identyfikator Apple ID, którego użyłem w iMessages. Były to:

 • com.apple.ids.service.com.apple.madrid.plist
 • com.apple.ids.service.com.apple.private.alloy.sms.plist
 • ByHost/com.apple.identityservices.idstatuscache.5A488A33-7FF1-56F5-A3F6-CBC792D5C705.plist

Kiedy szukałem com.apple.ids.service.com.apple.madrid.plistw Internecie, znalazłem link do bardzo przydatnej odpowiedzi na forach Apple, która również pomogła.

Zasadniczo to właśnie zrobiłem :

Usuń pliki .plist, o których wspomniałem powyżej ( uwaga: ostatni z identyfikatorem UUID w nazwie może być inny dla każdego użytkownika ):

cd ~/Library/Preferences
rm com.apple.ids.service.com.apple.madrid.plist
rm com.apple.ids.service.com.apple.private.alloy.sms.plist
rm ByHost/com.apple.identityservices.idstatuscache.5A488A33-7FF1-56F5-A3F6-CBC792D5C705.plist

Następnie usunąłem całą historię i archiwum czatu:

rm ~/Library/Messages/chat.db*
rm -rf ~/Library/Messages/Archive
rm -rf ~/Library/Messages/Attachments

Na wszelki wypadek ponownie uruchomiłem komputer Mac. Teraz konto i wszystko, co kiedykolwiek istniało na tym komputerze, zniknęło :)


Czy możesz ponownie dodać konto? Wszystko działa dobrze?
Toby

@Toby Nie próbowałem ponownie dodawać konta, ale nie widzę powodu, dla którego to nie działałoby.
mluisbrown

1
Musiałem tylko usunąć rm com.apple.identityservices.idstatuscache.your unique string.plist, wysoka sierra nie miała innych plików. Teraz mam problem z wyskakującymi oknami haseł Facetime ... Nigdy nie korzystałem z FaceTime, nawet raz. Uwaga do siebie, nigdy więcej nie korzystaj z App Store, chyba że chcesz również używać iMessage, iCloud i Facetime. Znalazłem ./com.apple.FaceTime.5CAAB4B3-ADFD-5191-80F4-F679EBC374C5.plistMiejmy nadzieję, że usunięcie działa.
Ray Foss,

0

Myślę, że w aplikacji iMessage nie możesz usunąć konta iCloud (z wyjątkiem wylogowania komputera Mac ze wszystkich iCloud), nie możesz po prostu wylogować się z preferencji iMessage i usunąć historię ...


1
Nie korzystałem z konta iCloud, które skonfigurowałem w Wiadomościach, do czegokolwiek innego na komputerze Mac, tylko iMessage.
mluisbrown,

korzystasz z FaceTime?
Matte.Car

Nie (cóż, nigdy na tym komputerze Mac). Nadal jestem zalogowany w App Store na tym komputerze Mac, ale z innym Apple ID.
mluisbrown,

Prawdopodobnie pamięta więc ostatnie konto, do którego uzyskano dostęp; Myślę, że nie możesz usunąć konta iMessage, więc nie możesz zrobić więcej, po prostu wyloguj się i usuń całą historię ... lub utwórz nowego użytkownika Mac!
Matte.Car

Rozgryzłem to. Zobacz moją odpowiedź :)
mluisbrown,

0

Kliknij aplikację iMessage, kliknij Preferencje , przejdź do Konta, kliknij jedno z pól po lewej stronie, które przechowuje Twoje konto do wiadomości e-mail, niezależnie od tego, czy jest to Google czy Yahoo, i wyłącz tę, której nie chcesz już włączać.


2
Pytanie dotyczy usunięcia konta, a nie tylko jego wyłączenia, co jest trywialne.
mluisbrown

0

Kliknij aplikację iMessage, preferencje, a następnie szczegóły, zaloguj się, gdy zostaniesz o to poproszony, a po zalogowaniu kliknij „Zarządzaj Apple ID”, wyświetli się monit na stronie Apple, zaloguj się ponownie, a następnie usuń e-maile z konta „ ' Sekcja. To zadziałało dla mnie.

Następnie ponownie otworzyłem aplikację iMessage na moim laptopie, po usunięciu wiadomości, których już nie chciałem, a kont już tam nie było.


0
 1. Zaloguj się do iCloud.
 2. Kliknij na usługi internetowe.
 3. Kliknij usługę, którą chcesz usunąć.
 4. Kliknij „offline”.
 5. Kliknij „szczegóły”.
 6. Usuń dane logowania.
 7. Kliknij Minus („-”) w lewym dolnym rogu strony (upewnij się, że konto do usunięcia jest podświetlone).
 8. Zostanie wyświetlony monit „Jesteś pewien?”. Kliknij „Tak”.

Usługa zostanie usunięta z listy, a korzystanie z wiadomości może być kontynuowane.


0

Dotarłem do kont internetowych, klikając znak minus (gdzie +/-) na dole listy kont (przejdź tutaj przez Wiadomości> preferencje). To skłoniło mnie do listy kont, ale w oknie „kont internetowych” ponownie kliknąłem znak „-” i zapytano mnie, czy jestem pewien, że chcę usunąć - byłem i tak jest!


0

W Preferencjach wyloguj się z konta, którego nie chcesz już tam pokazywać. Następnie zmień wstępnie wypełniony adres e-mail losowym ciągiem i losowym hasłem. Logowanie nie powiodło się, a teraz Twoje oryginalne konto zostało zastąpione tym. Tak, być może będziesz musiał zastosować się do rozwiązania mluisbrown, jeśli w ogóle nie chcesz żadnego wpisu. Ale jeśli nie chcesz wyświetlać wpisu z identyfikatorem e-mail, to działa.


0

Miałem ten sam problem („nieaktywny”), ale chciałem tylko, aby aplikacja Messages.app ponownie połączyła się z moim iPhonem (aby móc wysyłać wiadomości za pośrednictwem Messages.app na moim komputerze zamiast z telefonu - głównie podczas wysyłania SMS-ów na moim telefonie zajęłoby to zbyt długo / byłoby zbyt kłopotliwe). Udało mi się rozwiązać problem, wyłączając uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pośrednictwem witryny iCloud.

Przed wyłączeniem uwierzytelniania dwuskładnikowego wpadłem w dziwną pętlę, w której iPhone (1) monitowałby mnie o zezwolenie na dostęp do mojego komputera lub uniemożliwiał mu dostęp [kliknąłem „Zezwól”], a następnie (2) mój iPhone zapewniłby sześciocyfrowe uwierzytelnienie kod, ale nie miałem miejsca na komputerze, aby wprowadzić ten kod ; oznacza to, że moje urządzenie nie wyświetlało monitu o wprowadzenie kodu dostępu wyświetlanego przez mój iPhone.

W końcu pomyślałem: „może jeśli wyłączę dwuskładnikowy, obejdę ten problem i zaloguję się ponownie w Messages.app” - to zadziałało.


BTW, jeśli twoje urządzenie nie ma gdzie wprowadzić kodu, należy go wprowadzić jako część hasła icloud. Więc jeśli twoje hasło to „pass”, a kod to 123456, wpisz „pass123456” jako hasło icloud na urządzeniu. Zajęło mi trochę czasu, żeby wymyślić ten pierwszy raz, kiedy się pojawił.
JVC
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.