Co to jest „findmydeviced” w ikonie mojej lokalizacji na górnym pasku menu?


0

Mam włączone usługi lokalizacyjne (tylko w Mapach i Safari) i losowo otrzymuję powiadomienie o lokalizacji na górnym pasku menu z napisem: „Aplikacje korzystające z lokalizacji: findmydeviced”

Co to znaczy?

Odpowiedzi:


4

„findmydeviced” to proces demona, który działa w systemie OS X po włączeniu opcji „ Znajdź mój komputer Mac ” w okienku preferencji iCloud.

Z jakiegoś powodu nie pojawia się w obszarze „Bezpieczeństwo i prywatność” jako autoryzowana usługa systemowa (chociaż może to być zaprojektowane tak, aby złoczyńca spoza firmy Apple nie znalazłby jej, gdyby tam szukał).

Jeśli nie chcesz już być w stanie śledzić lokalizacji swojego komputera Mac przez iCloud, możesz odznaczyć tę opcję, przechodząc do panelu preferencji iCloud. Może być konieczne ponowne uruchomienie komputera, aby demon mógł całkowicie się rozładować.


Czy marnuje baterię?
Python_is_cool

Powinno działać przez bardzo krótki czas, więc wpływ energii powinien być znikomy
Stuart H

@StuartH, więc otwiera się ponownie?
mais-oui

@ mais-oui, co jakiś czas będzie się otwierać ponownie, aby zaktualizować lokalizację komputera Mac, najprawdopodobniej w przypadku zmiany sieci lub ponownego uruchomienia. Jeśli ciągle się ładuje, może występować problem z uprawnieniami, więc uruchomiłbym się w trybie awaryjnym, aby sprawdzić dysk, a następnie uruchomić ponownie i sprawdzić, czy nadal występuje. Sprawdź także konsolę pod kątem błędów.
Stuart H

Korzystam z systemu macOS Sierra 10.12.4, istnieją trzy powiązane usługi com.apple.findmymacmessenger com.apple.icloud.findmydeviced com.apple.findmymacd. Mam wyłączonego Maca, ale com.apple.icloud.findmydeviced nadal działa zgodnie zsudo launchctl list | grep find
Kun
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.