Czy mogę zmienić domyślny folder instalacyjny Mac App Store?


16

Wolę mieć wszystkie aplikacje zainstalowane na użytkownika ~/Applications/niż na całym świecie. Domyślną lokalizacją aplikacji zainstalowanych z Mac App Store jest globalny folder aplikacji znajdujący się pod adresem /Applications/.

Czy istnieje defaults write com.apple.AppStorepolecenie, które mogę uruchomić w terminalu, lub może .plistplik, który mogę edytować ręcznie, aby zmienić tę domyślną preferencję?


Wiedząc, dlaczego nie wolisz, możesz /Applicationsuzyskać bardziej kreatywne odpowiedzi…
Graham Perrin

1
Zaproponowałem nagrodę, ponieważ na naszym wspólnym komputerze Mac w domu chcę, aby pobrane aplikacje były dostępne tylko dla mojego użytkownika. Chcę zainstalować aplikacje w ~ / Aplikacje.
Nate Bird

1
Chcę też, aby aplikacje kupione z moim Apple ID były dostępne tylko dla mojego użytkownika. Inni, którzy mają konta na współużytkowanym komputerze, wypełnią / Aplikacje swoimi aplikacjami, a ja wypełnię je moimi, trudno jest poradzić sobie z jednym ogromnym stosem aplikacji. Lubię separację.
Bryson

Dodatkowo pozwoliłoby to / powinno / umożliwić użytkownikom korzystanie z App Store bez uprawnień administratora systemu: apple.stackexchange.com/questions/6065/…
Thilo

Odpowiedzi:


8

Jeśli chodzi o Omówienie systemu plików Mac OS X , wydaje się, że Apple wymusza na programistach przestrzeganie ich reguł dotyczących folderów aplikacji znajdujących się w katalogu / Aplikacje lub ~ / Aplikacje. Chodzi o to, aby zachować zgodność ze sposobem dostarczania aktualizacji przez Mac App Store.

jeśli nie masz wystarczającej wygody, aby użyć domyślnego folderu, tak, nadal możesz przenieść aplikację, którą pobrałeś z Mac App Store do innego folderu z dwoma zastrzeżeniami:

  1. Konieczne będzie podanie hasła administracyjnego, aby przenieść aplikację z folderu / Aplikacje.
  2. Jeśli w MAS pojawi się aktualizacja dla zainstalowanej aplikacji, która została przeniesiona, pojawi się komunikat o błędzie dotyczący instalowania aplikacji z innego konta. Aby zaktualizować aplikację, musisz całkowicie usunąć aplikację, a następnie zainstalować zaktualizowaną aplikację lub przenieść aplikację z powrotem do folderu / Aplikacje

Miałem nadzieję, że istnieje na to rozwiązanie, ale podałeś najlepsze wyjaśnienie i irytujące wykonanie tej modyfikacji. +50
Nate Bird

2

W tym momencie nie ma żadnych szczegółów na ten temat (ale jestem pewien, że istnieje właściwość lub .plist), ale w międzyczasie możesz utworzyć prosty obieg pracy Automatora „Akcje folderów”, który przenosi aplikacje do wybranego folderu. Jest to proste i najczęściej dzieje się w tle.

Jednym z problemów, które tu widzę, jest działanie aktualizacji.


1

Oto opcja, choć nie jest to dokładnie to, o co prosiłeś, osiągnie większość twoich celów:

  1. Utwórz nowy folder w katalogu głównym dysku rozruchowego i nazwij go PubApplications, zduplikuj uprawnienia do folderu aplikacji.
  2. Kopiuj (Opcja Przeciągnij) Nie przenoś wszystkich aplikacji, które mają być publicznie dostępne do tego folderu.
  3. Kopiuj Nie przenoś aplikacji, które chcesz z folderu ~ / Aplikacje do tego folderu.
  4. Zmień nazwę / Aplikacje na /Applications.bak lub /.Applications.bak, jeśli chcesz to ukryć.
  5. Utwórz dowiązanie symboliczne w folderze głównym o nazwie Aplikacje, wskazując folder Aplikacje w katalogu domowym.

    ln -s /Users/your_name/Applications /Applications

Nie jestem pewien, kto korzysta z komputera poza tobą, a także nie jestem pewien, co dokładnie starasz się osiągnąć, czy ma to na celu usprawnienie tworzenia kopii zapasowych, czy utrzymywanie twoich aplikacji w tajemnicy przed innymi, czy też to po prostu chcesz zainstalować aplikacje.

Uwaga - powyższa metoda spowoduje uszkodzenie innych użytkowników, jeśli istnieją. Możesz użyć:

ln -s ~/Applications /Applications

zamiast poprzedniego polecenia symlink, chociaż miałem z tym problemy i musisz upewnić się, że każdy użytkownik ma folder ~ / Applications.


0

I zazwyczaj przenieść wszystkie moje aplikacje nabyte od MAS w podkatalogu, np Applications/Gameslub Applications/Utilitieslub cokolwiek garnitury lepiej.
Jak powiedział Wongacid , do wykonania przeniesienia wymagane będzie hasło administracyjne.
Mam już kilka aktualizacji moich aplikacji, więc wydaje się, że aktualizacja przeniesionych aplikacji działa bezbłędnie, przynajmniej w przypadku programów przechowywanych w Applicationsfolderze. Nie mogę być jednak pewien innych lokalizacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.