Czy można wybrać wersję Swift do użycia w Xcode?


10

Aktualizacja Xcode 6.3 zawiera nową wersję Swift (1.2). Czy w przypadku aktualizacji muszę przeprowadzić migrację całego mojego kodu Swift do wersji 1.2, czy mogę wybrać starszą wersję Swift?

Odpowiedzi:


6

Jeśli używasz Xcode 6.3, musisz przeprowadzić migrację całego kodu do Swift 1.2. Jeśli przejdziesz do Edycja > Konwertuj > Do najnowszej składni Swift , pomoże to znaleźć wiele zmian. Jednak wciąż jest wiele do ręcznej edycji.

W dłuższej perspektywie lepiej będzie zachować kod Swift w najnowszej wersji, aby przyszłe migracje były łatwiejsze i abyś mógł skorzystać z przyszłych ulepszeń języka.


1
Dziękuję za odpowiedź! Chciałbym zaktualizować kod, ale teraz nie mam czasu i wolę nie ryzykować problemów z migracją. Ale stary Xcode SourceKit Service ciągle się zawiesza, więc chcę używać nowej wersji ze starym Swift :(
harinsa

@ Yar, nie możesz wybrać wersji, dlatego podałem rozwiązanie, które polecam (i Apple prawdopodobnie też).
Jonathan J.

3

Możesz wybrać wersję Swift, której chcesz używać w Xcode 7.3, wykonując następujące czynności: (Menu) XCode> Łańcuchy narzędzi> (wybierz swoją wersję)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


8
W Xcode 8.0-beta ta opcja została usunięta ...
Peter Gerhat

5
Pobrałem ( swift.org/builds/development/xcode/... ) i ręcznie zainstalowany toolchain i menu Xcode pojawił się w v8 Beta 3
Jorn

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.