Animacja przewodnia do przewijania zawartości pola tekstowego


1

Mam długi zestaw linii w polu tekstowym, które wychodzą poza wysokość pola tekstowego i slajdu.

Chcę utworzyć animację, która przewinie się do dolnej części zawartości pola tekstowego.

Widziałem to wcześniej w prezentacjach, ale nie byłem w stanie dowiedzieć się, jak odtworzyć ten efekt.

Uwaga: Nie jest to tak prosty efekt kredytów filmowych, jaki osiąga się za pomocą prostej kompilacji ruchu . Chociaż może to zadziałać, gdybym mógł wymyślić sposób maskowania granic pola tekstowego.Zrobiłem. Zobacz moją notatkę .
Jason McCreary

Odpowiedzi:


1

Właśnie zrobiłem coś podobnego, co może pomóc. Podzieliłem tekst na bloki. Każdy blok jest zawartością jednej „strony”, którą chciałem wyświetlić. Następnie umieściłem bloki jeden nad drugim w kolejności, w której chciałem, aby były wyświetlane.

Następnie opuściłem pierwszy blok, który byłby wyświetlany przy 100% kryciu, i zmniejszyłem pozostałe do 50%.

Następnie dodałem ruch do bloków, aby wszystkie przesunęły się w górę o tę samą wartość w tym samym czasie.

Następnie dodałem zmianę nieprzezroczystości do każdego bloku, tak że albo zmniejszyła się do 50%, albo wzrosła do 100%.

Wreszcie wystarczyło tylko dostosować animacje, aby wszystkie bloki poruszały się razem i jednocześnie zmieniały swoje zmętnienia.

Ostatnim efektem było to, że gdy bloki przewijały się w górę, aktualnie wyświetlany blok zanika, a ten, który staje się bieżącym blokiem, zanika.

Jestem pewien, że prawdopodobnie można zrobić coś takiego za pomocą magicznego ruchu, jeśli chcesz użyć wielu stron do wygenerowania tego efektu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.