Włącz szybkie wyszukiwanie plików tekstowych bez rozszerzenia .txt [duplikat]


Odpowiedzi:


8

Ludzie mogą opracowywać wtyczki, aby umożliwić Quick Look obsługę większej liczby typów plików. Dokumentację Quick Look firmy Apple można znaleźć tutaj .

Na szczęście Timac (alias Alexandre Colucci) już go stworzył. Wtyczkę Timac Quick Look do plików ciągów można znaleźć tutaj .

Wystarczy pobrać skompilowaną wtyczkę, skopiować ją do /Library/QuickLookfolderu i uruchomić qlmanage -rpolecenie w terminalu, aby odświeżyć pamięć podręczną wtyczki Quick Look, a powinieneś być w stanie wyświetlić podgląd plików z rozszerzeniami „.strings”. Sprawił, że jego wtyczka jest w stanie czytać pliki .strings, które nie są zwykłym tekstem; niektóre pliki .strings są w formacie binarnym.

Podaje również źródło na swoim blogu, pod tym samym linkiem powyżej, co powinno pomóc ci we właściwym kierunku, jeśli chcesz utworzyć wtyczkę do innych podobnych plików, które chcesz rozpoznać w Quick Look.


24

QLStephen to bardziej ogólne rozwiązanie, które działa dla wszystkich rodzajów plików tekstowych.


To jest najlepszy! Działa dla wszystkich plików tekstowych.
Marcin Magnus,

To powinna być zaakceptowana odpowiedź, ponieważ wskazana wtyczka lepiej spełnia zadane pytanie („bez rozszerzenia .txt”).
Laurent Giroud,

Pomogło, ale przy takich plikach confignadal nie wyświetla treści. Mam 1.4.3.
Pysis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.