Gdzie mogę umieścić politykę prywatności mojej aplikacji i kiedy ją wyświetlić?


2

Mam zamiar przesłać moją pierwszą aplikację na iOS w ciągu najbliższych kilku dni i nie jestem pewien, co zrobić z polityką prywatności. Czy wystarczy mieć go na stronie App Store, czy muszę go dołączyć do aplikacji? Czy muszę wyświetlić go użytkownikom z poziomu aplikacji przed zarejestrowaniem konta? Trudno znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat.

Odpowiedzi:


1

Posiadanie linku do polityki prywatności w odpowiednim polu iTunes Connect było dla mnie wystarczające w przeszłości. Oczywiście posiadanie linku w aplikacji może pozwolić użytkownikom łatwiej go znaleźć, jednak link w iTunes Connect wydaje się wystarczający wyłącznie na podstawie osobistych doświadczeń.

Polityka prywatności URL (opcjonalnie)

Adres URL, który prowadzi do polityki prywatności Twojej firmy. Adresy URL polityki prywatności są wymagane dla wszystkich aplikacji, które oferują automatyczne odnawialne lub bezpłatne subskrypcje oraz dla aplikacji ustawionych na Made for Kids. Klienci widzą ten adres URL na swojej fakturze i otrzymanej wiadomości e-mail z potwierdzeniem subskrypcji. Adres URL może określać zlokalizowaną witrynę.

Dołącz cały adres URL, w tym protokół.

Pamiętaj, że jeśli Twoja aplikacja jest ustawiona na Made for Kids, musisz określić URL polityki prywatności dla każdej lokalizacji dostarczonej dla aplikacji.

Źródło: Właściwości aplikacji iTunes Connect


Więc muszę hostować politykę prywatności na stronie internetowej, czy może po prostu ze strony sklepu z aplikacjami?
keXmEX

@keXmEX Och, czy mówisz o włączeniu polityki prywatności do opisu aplikacji w App Store? Jest to zdecydowanie nie-nie: iTunes Connect zapewnia oddzielne pole, w którym należy podać link do strony polityki prywatności aplikacji.
grg

Więc powinienem go umieścić na stronie?
keXmEX

@keXmEX Tak, dodałem odpowiedni link do cytatu i strony z przewodnika programisty Apple do mojej odpowiedzi.
grg

Gdzie poleciłbyś hosting strony? Przypuszczam, że niektóre bezpłatne usługi byłyby w porządku.
kelin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.