Jak oglądasz żądania HTTP wysyłane przez aplikację na iPhone'a?


16

W ten sam sposób możesz otworzyć inspektora sieci lub okno aktywności w Safari na swoim laptopie i zobaczyć wszystkie żądania HTTP złożone przez dowolną stronę internetową, jak to zrobić na iPhonie dla aplikacji na iPhone'a, jeśli aplikacja iPhone używa HTML5 ( a nawet jeśli jest to aplikacja natywna)?

Odpowiedzi:


9

Najłatwiejszą metodą jest zainstalowanie debugującego proxy i skierowanie go na iPhone'a (określ adres proxy w ustawieniach sieci Wi-Fi). Oczywiście działa to tylko przez Wi-Fi, a nie przez komórkowe połączenie danych. Będziesz wtedy mieć dostęp do wszystkich żądań HTTP i odpowiedzi wysyłanych i odbieranych przez iPhone'a.

Coś w rodzaju Paros może robić, co chcesz (jest napisane w Javie, więc będzie działać na większości platform).


1
Proxy Charles powinien również działać. Wygląda na to, że została zaktualizowana bardziej niż Paros.
Peter Štibraný

W systemie Windows prawdopodobnie możesz użyć proxy Fiddler2.
David

1
Właśnie użyłem Burp i samouczka na temat TUAW . działało jak urok, aby zobaczyć wszystkie żądania HTTP.
mahal tertin


3

Aby obserwować ruch http (s), musisz przechwycić ruch sieciowy między iPhonem a dostawcą usług internetowych (ISP).

Aby to zrobić, musisz ustawić telefon na korzystanie z Wi-Fi i przekazywanie ruchu sieciowego przez serwer proxy. Serwery proxy to kalmary i Charles .

Dobry serwer proxy oferuje pliki dziennika i umożliwia wyświetlanie adresów serwerów oraz, jeśli nie są szyfrowane, żądanych adresów URL.Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.