Adobe Illustrator CS6 z Javą 8?


12

Czy możliwe jest uruchamianie programu Adobe Illustrator CS6 z obecną wersją Oracle Java 8 zamiast starszej wersji niezabezpieczonej wersji Java 6 dostarczonej przez Apple ?

Wiem, że jest to związane z tym pytaniem, na które ogólna odpowiedź brzmiała, że może być niekompatybilne , ale chciałbym wiedzieć, czy istnieje jakiś podejrzany hack, który sprawia, że ​​i tak działa.


Jedynym rozwiązaniem, które zadziałało na moich maszynach Sierra przy użyciu CS5, była odpowiedź Zac Zona powyżej. Pamiętaj tylko o ponownym włączeniu SIP w terminalu z trybu odzyskiwania.
keeter

Odpowiedzi:


10

Aby aktywować Illustrator CS6 na El Capitan, konieczne może być tymczasowe wyłączenie trybu „rootless”. Aby to zrobić, uruchom partycję odzyskiwania, przytrzymując Cmd- Rpodczas uruchamiania. Następnie użyj aplikacji terminalowej, aby wyłączyć „bez rootowania”. Poleceniem jest

csrutil disable

Zaleca ponowne uruchomienie. Po ponownym uruchomieniu możesz teraz utworzyć katalogi

/System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk

i

/System/Library/Java/Support/Deploy.bundle

Następnie możesz ponownie uruchomić komputer w trybie odzyskiwania i uruchomić

csrutil enable

aby ponownie aktywować tryb „rootless”.


1
To była jedyna odpowiedź, która działała dla mnie na El Capitan. Tylko te dwa katalogi są potrzebne do pomyślnego uruchomienia CS6.
Nick Farina,

Nie musiałem nawet instalować CS6. Musiałem tylko utworzyć te katalogi.
Merchako,

6

Na moim komputerze Mac tworzenie tych katalogów

sudo mkdir /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk
sudo ln -s '/Library/Internet Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin/Contents' /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk/Contents
sudo mkdir /System/Library/Java/Support/Deploy.bundle

sama pozwala mi uruchomić program Illustrator CS 6, nawet jeśli nie jest zainstalowana ani Java 6, ani Java 8. Najwyraźniej program Illustrator sprawdza tylko obecność tych katalogów, aby ustalić, czy Java jest zainstalowana (uruchamia się nawet wtedy, gdy sama java jest nieobecna, pod warunkiem, że zostaną utworzone powyższe katalogi). Chciałbym wiedzieć, która funkcja programu Illustrator CS 6 faktycznie wymaga Java, ponieważ najwyraźniej można ją uruchomić bez niej.

Uwaga: W systemie OS X 10.11 i nowszych należy wyłączyć ochronę integralności systemu z poziomu Recovery HD przy użyciu csrutil disablew terminalu. Zobacz: Informacje o ochronie integralności systemu na komputerze Mac i wyłączaniu ochrony integralności systemu (bez rootowania) w systemie OS X El Capitan .


Byłbym ciekawy, czy program Illustrator faktycznie używa języka Java 8, czy po prostu w ogóle go nie używa. Prawdopodobnie wymagałoby to zorientowania się, jakie funkcje programu Illustrator faktycznie polegają na Javie ...
Wowfunhappy,

2

Po kilku eksperymentach znalazłem działające rozwiązanie oparte na tej dyskusji .

  • Utwórz katalog /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk.
  • Utwórz dowiązanie symboliczne /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk/Contentsdo /Library/Internet Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin/Contentsz Java 8.
  • Jeśli go brakuje, utwórz pusty katalog /System/Library/Java/Support/Deploy.bundle.

Prawdopodobnie będziesz musiał to rootzrobić, więc skorzystaj sudoz konta administracyjnego (skonsultuj się z ekspertem, jeśli nie masz doświadczenia, użyj na własne ryzyko ):

sudo mkdir /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk
sudo ln -s '/Library/Internet Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin/Contents' /System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk/Contents
sudo mkdir /System/Library/Java/Support/Deploy.bundle

Możesz zignorować błędy stwierdzające, że coś już istnieje.


2

Musiałem tylko rozwiązać ten problem na Mac OS 10.12 Sierra. Następnie postępuj zgodnie z wytycznymi @Zaca Jacksona. Zainstaluj java8 jako obsługiwaną w sierra (tj. Z oracle). Reszta dzieje się w trybie odzyskiwania:

Uruchom partycję odzyskiwania, przytrzymując Cmd-R podczas uruchamiania. Następnie w aplikacji terminalowej, aby wyłączyć „rootless”, tj. „System Integrity Protection”:

csrutil disable

Utwórz katalogi:

 mkdir /Volumes/Macintosh\ HD/System/Library/Java/JavaVirtualMachines/1.6.0.jdk
 mkdir /Volumes/Macintosh\ HD/System/Library/Java/Support/Deploy.bundle

Następnie ponownie włącz „bez rootowania”:

 csrutil enable

Ponowne uruchomienie i Illustrator powinny być w porządku ....


0

Zweryfikowano ostatnią odpowiedź jako poprawkę dla następujących: Dreamweaver 5.5 Illustrator 5.1 <- zawiesza się przy zamykaniu programu Bridge 5.1 Extension Manager CS5.5 Fireworks 5.1 Media Encoder 5.5 Media Player

Adobe Flash CS5.5, Adobe Flash Catalyst i Adobe Flash Builder 4.5 ulegają awarii podczas uruchamiania z błędami JVM.

Odpowiada to na powyższe pytanie dotyczące tego, dlaczego program Illustrator i inne aplikacje Creative Suite sprawdzają zgodność maszyny Java, ponieważ wszystkie produkty Creative Suite powinny być interoperacyjne. Na przykład powinieneś mieć możliwość uruchomienia Flasha z Dreamweaver, aby wstawić obiekt Flash na stronę internetową.

Dodatkowe informacje: Uaktualniono do El Capitan ostatniej nocy. za pomocą Java 8, zgodnie z aktualizacją. Nie próbowałem jeszcze testować Java w żadnej przeglądarce.

Ważna uwaga: powyższe instrukcje zakładają, że wiesz, że wiesz, że powinieneś działać na woluminie systemowym i gdzie on jest. Podczas uruchamiania za pomocą Cmd-R uruchomisz się na partycji odzyskiwania. Po otwarciu terminala znajdziesz się na partycji odzyskiwania. Aby dostać się do partycji dysku twardego, na której znajduje się wolumin systemowy, musisz wpisać „cd ..” kilka razy, aż znajdziesz się na górze drzewa plików, a następnie „CD Volumes”, a następnie „cd [Twój dysk rozruchowy imię]'. Następnie powyższe wskazówki osiągną to, co chcesz. Muszę jeszcze wypróbować rozwiązanie dowiązania symbolicznego, ponieważ nie wydaje się ono mieć zastosowania do El Capitan. [edytuj] W mojej pierwszej odpowiedzi stwierdziłem, że wykonanie poprawki sugerowanej przez archemdix i to rozwiązało problem dla większości pakietu CS5.5. Przepraszam za duplikaty postów. Po krótkim badaniu zorientowałem się, że kiedy El Capitan wymazał starą Javę i zainstalował najnowszą wersję środowiska wykonawczego java, nie zainstalował JDK. Jeśli właśnie przeprowadziłeś aktualizację do El Capitan i zobaczysz komunikat „Wygląda na to, że nie masz zainstalowanego Java Runtime” podczas sprawdzania w Terminalu za pomocą „java -version”. Wydaje mi się, że programiści Apple są wystarczająco inteligentni, aby to rozgryźć. Ale po tym, jak Sun, a potem Oracle opiekowały się moimi aktualizacjami Java przez ponad dekadę, nie była to zmiana intuicyjna.


Usunąłem zduplikowane akapity, ale nadal jest to trochę trudne do odczytania i zrozumienia. Na tej stronie nie ma czegoś takiego jak „ostatnia odpowiedź”, więc proszę odnieść się do odpowiedzi, o której pomyślałeś. Również w tej chwili nie jest jasne, czy udzielasz odpowiedzi na problem wskazany w pytaniu, czy też twój post jest komentarzem do istniejących odpowiedzi. Czy możesz wyjaśnić?
nohillside

Mam nadzieję, że wyjaśniłem swoją odpowiedź. Proszę daj mi znać.
BrianDSy,

Dzięki za powrót. Twoja odpowiedź nadal odnosi się do jednej z pozostałych odpowiedzi / komentuje ją, ale tak naprawdę nie wyjaśnia, która z nich. Celem w AD jest posiadanie odpowiedzi, które stoją same (pomyśl o swojej jedynej odpowiedzi -> co należy dodać, aby była kompletna). Jeśli chcesz dodać niektóre szczegóły / objaśnienia do jednej z pozostałych odpowiedzi, możesz (i jesteś zaproszony) do ich bezpośredniej edycji (na dole każdej odpowiedzi znajduje się link „edytuj”). Jeśli wolisz, żebym to zrobił, proszę przynajmniej wskazać, którą odpowiedź udzielisz swoim wkładem.
nohillside

0

Uruchomiłem sztuczną inteligencję, instalując najpierw Javę dystrybuowaną przez Apple („javaforosx.dmg”); następnie instalując (aktualizując) najnowszą wersję Java. Nie mam czasu (ani ochoty) na testowanie innych aplikacji CS6 lub CS5.5, ale to dla mnie zadziałało. Nie wiem, co zrobię, jeśli zapomnę nie „obniżyć” wersji do jakiejkolwiek przyszłej wersji OS X.


0

W moim przypadku (MacOS Mojave, 2014 MBA) mogłem po prostu ponownie zainstalować java6 przy użyciu homebrew bez żadnych innych zmian (nie wyłączyłem SIP, nie utworzyłem katalogów, nawet nie uruchomiłem ponownie):

brew cask reinstall java6

Instalacja trwała długo i wydawało się, że w pewnym momencie jest zamrożona, ale bądź cierpliwy :-)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.