Czy zdjęcia, które udostępniam za pomocą aplikacji Zdjęcia, nie są tak naprawdę udostępniane?


1

Gdy udostępniam zdjęcie w iCloud za pomocą aplikacji Zdjęcia, kolejne zmiany zdjęcia w mojej bibliotece wydają się nie być tak zsynchronizowane z udostępnionym zdjęciem. Czy udostępnianie utworzyło nową kopię mojego zdjęcia?

Odpowiedzi:


2

Tak - udostępnienie zdjęcia umieszcza je w „prawdzie” opartej na chmurze, gdzie to zdjęcie jest dostępne dla wszystkich uczestników albumu do pobrania i modyfikacji ich kopii, ale bez zmiany oryginału.

Będziesz chciał udostępnić edytowaną wersję, a następnie wyczyścić stare, aż do momentu bezpośredniej edycji tego udostępnionego obrazu.


Tak więc pomimo wszystkich wskazań w interfejsie użytkownika (wskazanie, że ktoś udostępnia album, a nie wersje zdjęć, które w nim znajdują się w tym czasie; oferta edycji zdjęcia poprzez przełączenie „na to” w bibliotece itp. .), udostępnianie udostępnia kopie poszczególnych zdjęć , prawda?
orome

1
@raxacoricofallapatorius Co oznacza „pomimo wszystkich wskazań w interfejsie użytkownika”? kiedy patrzę na interfejs - widzę, że udostępnione zdjęcia są oddzielone i oddzielone od zdjęć z biblioteki. Rzeczy są zawsze w dwóch osobnych pojemnikach. Czy możesz przesłać zrzut ekranu przedstawiający zamieszanie?
bmike

Jeśli klikniesz „Edytuj”, aby udostępnić zdjęcie, pojawi się okno dialogowe „Aby edytować to zdjęcie, musisz przejść do niego w bibliotece”, co jest całkiem prawdziwe i na pewno mylące. Gdy przeglądasz album bez wybranych pojedynczych zdjęć i kliknij przycisk udostępniania (i wybierz udostępnianie iCloud), album (jedyne wybrane elementy) nie jest udostępniany, podczas gdy poszczególne zdjęcia w nim (z których żadne nie są wybrane), otrzymaj udostępnione.
orome

-1

Rzeczywiście nie.

Udostępniane zdjęcia nie są udostępniane [sic] , ale są kopiowane, a następnie udostępniane , pomimo wyraźnych wskazań w interfejsie użytkownika, które prowadziłyby do wniosku, że są.

Co więcej, w konsekwencji albumy nie są w ogóle udostępniane: zamiast tego kopiowane są poszczególne zdjęcia w albumie w momencie udostępniania. Ponadto, jeśli dodasz zdjęcia do albumu i chcesz je dodać do udostępnionej „wersji” tego albumu, musisz upewnić się, że „udostępniasz” tylko dodane zdjęcia, ponieważ wszelkie zdjęcia, które „ponownie udostępniasz”, będą miały nowe kopie wykonane dla nich we wspólnym albumie, a kolejność zdjęć w ablumie nie będzie zgodna z kolejnością w albumie, z którego je „udostępniasz” (kolejność jest frustrującą kombinacją kolejności, w jakiej są dodawane i data wykonania).

Albumy są więc „udostępniane” tylko w sensie marketingowym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.