Czy ładowanie iPhone'a przez całą noc jest szkodliwe?


72

Zwykle ładuję iPhone'a całą noc, aby uzyskać 100% mocy. Czy to szkodzi baterii mojego telefonu?

Aktualizacja [1 października 2017 r.]: Dziękujemy za wszystkie wspaniałe odpowiedzi. Zauważyłem, że istnieje podobny film, który dobrze odpowiedział na moje pytanie.

Odpowiedzi:


90

Techniczny

Baterie litowo-polimerowe, takie jak stosowane w iPhonie, są bardzo dobrze znaną chemią baterii i używają specjalnych ładowarek do zarządzania ładowaniem.

Podczas gdy najnowsze układy ładujące używane przez Apple są zastrzeżone (współpracują z Dialogiem w zakresie układów scalonych do zarządzania energią), jest mało prawdopodobne, aby Apple przeprowadzało znacznie inny proces ładowania niż każdy inny producent układów ładujących akumulator.

Proces ten ładuje akumulator tak szybko, jak to uzasadnione, jednocześnie chroniąc akumulator przed uszkodzeniem lub zwiększonym zużyciem. Należy pamiętać, że układ scalony ładowania - lub układ zarządzania energią - znajduje się wewnątrz iPhone'a. Dotyczy to więc niezależnie od zewnętrznego urządzenia zasilającego USB, którego używasz do ładowania.

Gdy akumulator jest pełny, ładowarka przerywa proces ładowania. Akumulator pozostawia się sam, bez prądu wchodzącego lub wychodzącego z niego. Wynika to z faktu, że większość akumulatorów litowo-chemicznych nie lubi ładowania podtrzymującego (proces ten można usłyszeć od innych, w których przez cały czas przykładane jest do akumulatora stałe napięcie i niski prąd, aby utrzymać go w stanie naładowania).

Ładowanie układów scalonych całkowicie wyłącza więc prąd i sam telefon ładuje z ładowarki. Jest to jedyny czas, kiedy bateria nie ładuje się ani nie rozładowuje - gdy jest pełna i telefon jest podłączony.

Akumulator nie jest rozładowywany i ładowany w pewnym cyklu po zakończeniu ładowania. Nie jestem pewien, skąd bierze się ten mit, ponieważ w rzeczywistości spowodowałby dodatkowe zużycie baterii.

Samorozładowanie

Każda bateria ma wskaźnik „samorozładowania”. Jest to naturalna utrata pojemności akumulatora, gdy nie jest do niego podłączony. W przypadku akumulatorów litowo-polimerowych jest to niski (w porównaniu do innych typów akumulatorów) 5% miesięcznie .

Układ scalony ładowania sprawdza akumulator i jeśli z upływem czasu traci znaczny ładunek, rozpocznie kolejny cykl ładowania. Ale dzieje się tak być może raz na dwa tygodnie po utracie kilku procent naładowania akumulatora - z pewnością nie z dnia na dzień. Jeśli pozostawisz telefon podłączony do sieci przez miesiąc , może on rozpocząć kolejny cykl ładowania raz lub dwa razy w tym czasie.

Wniosek

Telefon i jego bateria nie będą zatem miały żadnych uszkodzeń po podłączeniu do sieci przez kilka dni.

Przechowywanie długoterminowe

Jest jedno zastrzeżenie dla tej odpowiedzi: akumulatory litowo-chemiczne nie lubią być przechowywane z pełnym ładowaniem. Rozkładają się szybciej, jeśli nie używane i mają pełne naładowanie. Jeśli zamierzasz przechowywać nieużywane urządzenie mobilne przez ponad miesiąc, naładuj je całkowicie, a następnie rozładuj (oglądaj filmy przez Wi-Fi lub graj w gry wideo), aż naładuje się w 40-50%. Następnie całkowicie wyłącz urządzenie.

Długotrwałe użytkowanie

Jeśli używasz starszego iPhone'a w stałej instalacji (ramka na ścianę, zbieranie danych, elektroniczna niania itp.), Gdy jest włączony i używany z nim przez cały czas podłączonym do ładowarki, powinieneś rozważyć odłączenie ładowarki i rozładowanie w pełni raz w miesiącu. Podobny problem do powyższego - bateria nie lubi „przechowywania” przez długi czas przy pełnym naładowaniu, a ładowarka utrzyma ją w pobliżu w 100% przez cały czas - niszcząc baterię nieco szybciej niż to pożądane. Przejście cyklu rozładowania sprawi, że będzie ono działać i pomoże dłużej.

Osobisty

Chociaż teraz korzystam z nowszego telefonu, ładowałem iPhone'a 3GS codziennie przez ponad 8 godzin dziennie (tj. Przez noc) bez względu na to, ile pozostało naładowania - i najczęściej korzystałem z mniej niż 20% na dany telefon dzień. W ten sposób korzystałem z niego przez 4 lata i nigdy nie wymieniłem baterii - wciąż trwało to znacznie dłużej niż jeden dzień. Od tego czasu (teraz 3 lata) był to w zasadzie iPod touch, ładowany przez kilka dni w czasie, gdy nikt go nie używa, i pozostawiony w samochodzie rozładowanym przez kilka dni (lub tygodni!) W czasie, gdy jest zapomniany. Bateria wciąż się ładuje, a to z pewnością ponad 900 cykli ładowania tego urządzenia.

Mój iPhone 5 i iPad (3. generacji) były używane w ten sam sposób. Nie ma negatywnego wpływu na ładowanie ich przez całą noc co noc.

Używam teraz iPhone'a 6+ w ten sam sposób. Jest to oczekiwany przypadek użycia urządzenia mobilnego i działa dobrze. Oczekuję, że tak będzie nadal. Możesz pozostawić iPhone'a podłączonego do zasilania przez całą noc i nie będzie to szkodliwe dla twojego iPhone'a.


2
jest to jedyna odpowiedź, która jest zarówno dokładna, jak i stanowi dobre wyjaśnienie.
Ell

4
Apple używa podobnych układów zarządzania energią w iPodzie touch i mówi o iPodzie Touch: „Bateria przestaje się ładować, gdy jest pełna, więc nie musisz się martwić, jeśli zostawisz ją podłączoną na noc” - chociaż ja nie udało mi się znaleźć podobne stwierdzenie dla iPhone'a, jestem całkiem pewien, że nie ma znaczącej różnicy pod względem ładowania z dnia na dzień. Źródło: support.apple.com/en-us/HT201545 i identyfikacja chipów po zniszczeniach iFixit dla iPoda Touch i iPhone'a.
Adam Davis,

Dzięki za to wspaniałe wyjaśnienie, Adam. To chyba najlepsze tego rodzaju, jakie tu widziałem. Jest to dla mnie bardzo pomocne, ponieważ zwykle zostawiam telefon w stacji dokującej w pracy, a także ładuję go w nocy.
bassplayer7

Cytaty proszę. Jakieś wyniki badań potwierdzające twoje roszczenie?
adib

2
Wyniki badań @adib? To sprawdzony układ krzemowy. To pytanie inżynierskie, a nie pytanie naukowe czy sceptyczne. Jeśli nie wierzysz mojemu słowu, rzuć okiem na używane układy, firmę, która je produkuje, oraz na dobrze znany proces ładowania polimeru litowo-jonowego. Ten konkretny układ jest niestandardowy dla Apple, ale firma produkuje wiele, które są zasadniczo takie same i możesz sprawdzić arkusze danych i uwagi dotyczące aplikacji lub skonsultować się z ekspertem. Lub zadzwoń do mnie i pozwól mi obciążyć Cię moją godzinową stawką inżynieryjną w celu zbadania tych zasobów i przedstawienia wyników.
Adam Davis

29

Nie, to nie jest szkodliwe.

Nowoczesne telefony są wystarczająco inteligentne, aby zatrzymać prąd elektryczny po pełnym naładowaniu. Być może był to problem przed akumulatorami litowo-jonowymi, ale w dzisiejszych czasach nie powinieneś się o to martwić.

Jeśli jednak Twój iPhone ma obudowę, która nie pozwala na bardzo dobre odprowadzenie ciepła, może być lepiej wyjąć obudowę, aby uniknąć przegrzania. Akumulatory litowo-jonowe nie lubią drastycznych zmian temperatury ani ekstremalnych temperatur.


9

Nie. Nocne ładowanie jest dziś normą dla wielu osób, aw przeciwieństwie do starszych technologii sprzed kilku lat, dzisiejsze akumulatory litowo-jonowe wykorzystują nowszą technologię, a żywotność baterii nie jest niszczona podczas nocnego ładowania. Wszystkie baterie w końcu się zużywają, ale chyba że ładujesz wiele razy dziennie, bateria prawdopodobnie przetrwa Twój telefon lub przynajmniej potrwa kilka lat.


1
Jeśli chodzi o „wiele razy dziennie” - nie chodzi o liczbę cykli łączenia / rozłączania, ale o całkowitą ilość ładowania / rozładowania, która wyczerpuje akumulator.
200_sukces

8

Pozostawienie iPhone'a na ładowanie przez noc nie ma drastycznego wpływu na iPhone'a. Ponieważ telefony są bardzo inteligentne, gdy zostaną w pełni naładowane, wie, kiedy zatrzymać dopływ prądu, aby uchronić telefon przed przeładowaniem. Ale jest też jakiś powód, który może wpłynąć na twój iPhone podłączony do sieci na noc, może to spowolnić żywotność twojego iPhone'a. Bateria litowo-jonowa jest używana w iPhonie, który może słabo reagować, jeśli Twój iPhone doświadczy wyższej temperatury.

Li-ion nie musi być w pełni naładowany, jak ma to miejsce w przypadku kwasu ołowiowego, i nie jest to pożądane. W rzeczywistości lepiej nie ładować w pełni, ponieważ wysokie napięcie powoduje obciążenie akumulatora. Wybór niższego progu napięcia lub całkowite wyeliminowanie ładunku nasycenia wydłuża żywotność baterii, ale skraca czas działania. Aby zapewnić maksymalny czas pracy, większość ładowarek do produktów konsumenckich wybiera maksymalną pojemność; wydłużony okres użytkowania jest postrzegany jako mniej ważny.

Technicznie pojęcie ładowania litowo-jonowego podano poniżej.

Litowo-jonowy działa bezpiecznie w ramach wyznaczonych napięć roboczych; jednak akumulator staje się niestabilny, jeśli zostanie przypadkowo naładowany do napięcia wyższego niż określone. Długotrwałe ładowanie powyżej 4,30 V tworzy galwaniczny metaliczny lit na anodzie, podczas gdy materiał katody staje się środkiem utleniającym, traci stabilność i wytwarza dwutlenek węgla (CO2). Ciśnienie ogniwa wzrasta, a jeśli ładowanie jest dozwolone, urządzenie przerywające prąd (CID) odpowiedzialne za bezpieczeństwo ogniwa odłącza prąd przy 1380 kPa (200 psi).


Twoja odpowiedź brzmi: z długiej perspektywy ładowanie przez całą noc jest szkodliwe dla telefonów.
wayne

tak, przedłużenie ładowania telefonu skróci żywotność baterii, szczególnie w przypadku baterii litowo-jonowej.
David Grann

Rozumiem, ale myliłem się z innymi odpowiedziami, ponieważ wszystkie mają swoje własne punkty.
wayne

1
Inne odpowiedzi mówią, że ładowanie przez dłuższy czas nie jest gorsze niż odłączenie telefonu i pozostawienie go z pełną baterią. Ten post, o ile rozumiem, mówi, że oba powodują nieznaczną degradację baterii, niż gdybyś zostawił ją z częściowo naładowaną baterią.
czwartek

6

Ponieważ ktoś, kto pracuje dla sprzedawcy z konkretnymi akumulatorami i często zadaje to pytanie, odpowiedź brzmi: „nie zaszkodzi to w krótkim okresie, ale w dłuższej perspektywie skróci jego żywotność”. Pomiędzy systemem ładowania telefonu a wewnętrzną płytką drukowaną wbudowaną w samą baterię istnieje wystarczająca liczba warstw ochronnych, które zapobiegną uszkodzeniu telefonu lub baterii w normalnych okolicznościach. Jednak, zgodnie z moim zrozumieniem, w ramach tego procesu, jeśli zostanie pozostawiony w ładowarce poza punktem, w którym jest ładowany, zacznie przechodzić przez cykle ładowania - nieco rozładowując i napełniając - w ramach środka bezpieczeństwa, i te małe cykle ładowania z czasem się sumują. Ponieważ akumulatory litowo-jonowe mają 250-500 cykli w całym okresie eksploatacji, zanim zostaną zużyte, „ lepiej zachować te cykle, jeśli to możliwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę telefon, a zatem zużycie baterii jest często dość duże. Dobrym przykładem jest jedzenie cheeseburgerów: jeden lub dwa cię nie zabiją, ale jeśli robisz to codziennie przez 40 lat, będziesz mieć dość poważne problemy zdrowotne. Ta sama koncepcja z pozostawieniem podłączonego telefonu.

Kiedy moi klienci kupują ode mnie baterię zastępczą, często zalecam zmianę nawyków związanych z ładowaniem. Najczęściej podłącza się go przed snem i pozostawia na całą noc. Chociaż z pewnością nie jest niebezpieczny ani szkodliwy dla akumulatora, ogólnie zużywa się go szybciej niż gdybyś tego nie zrobił. Zamiast tego sugeruję, aby zmienili swój zwyczaj ładowania telefonu, kiedy wracają do domu z pracy / szkoły / zakupów i zajmują się twoją codzienną rutyną: gotuj obiad, myj naczynia, oglądaj telewizję itp. I okresowo się melduj. Po pełnym naładowaniu odłącz go.


3
Ta odpowiedź jest poprawna tylko wtedy, gdy telefon jest włączony przez noc (wiem, że w pytaniu nie wspomniano o stanie włączenia / wyłączenia). Jeśli jest wyłączone, jak słusznie wynika z innej odpowiedzi, akumulator przestanie pobierać prąd po pełnym naładowaniu. Tylko wtedy, gdy telefon jest włączony i ładuje się, przejdzie przez małe cykle ładowania / rozładowania, które opisałeś. Oznacza to, że wyłączenie telefonu i ładowanie w nocy jest jedną z najlepszych metod przedłużania żywotności baterii.
5uperdan

5
Proszę podać odniesienie do tego oświadczenia: „Jednak, zgodnie z moim zrozumieniem, w ramach tego procesu, jeśli zostanie pozostawiony w ładowarce poza punktem, w którym jest ładowany, zacznie przechodzić przez cykle ładowania - trochę rozładować i ponownie napełnić w górę - w ramach środka bezpieczeństwa, a te małe cykle ładowania będą się z czasem sumowały. ” Jako inżynier elektryk nie widziałem jeszcze ładowarki litowo-polimerowej, która robi to z założenia, więc jestem bardzo ciekawy.
Adam Davis,

6
Jestem całkiem pewien, że ta odpowiedź jest po prostu niepoprawna. Mam S3 od 3 lat i nadal mam oryginalną, zapasową baterię. Pozostawiam go na ładowarce około 80% czasu niezależnie od stanu baterii i tak naprawdę nie zwracam uwagi na poziom naładowania baterii, kiedy to robię (bardziej martwię się posiadaniem pełnej baterii, kiedy wychodzę); Jestem pewien, że daje to ponad 500 opłat. Nadal może utrzymywać ładunek przez 8 godzin, gdy jestem w pracy. Prawdziwa odpowiedź jest taka, że ​​jeśli wymiana baterii o wartości 8 USD co trzy lata jest zbyt dużym wydatkiem, to i tak lepiej byłoby, gdyby tańszy telefon.
krowe

2
ta odpowiedź jest całkowicie błędna. myślisz o bateriach starszego typu - wiele nieporozumień na ten temat. nowoczesne akumulatory litowo-jonowe mają określoną liczbę cykli ładowania (~ 150), a za każdym razem, gdy przejdziesz od 100% do 0%, tracisz jeden cykl ładowania. jeśli przejdziesz od 100% do 50%, a następnie naładujesz ponownie, stracisz tylko 1/2 cyklu. jeśli telefon będzie cały czas podłączony do sieci, nigdy nie stracisz żadnych cykli ani stanu naładowania baterii. to wszystko. na wynos: należy ładować urządzenia tak często, jak to możliwe, jeśli chcesz, aby bateria działała przez lata.
Ell

1
Pojęcie, że bateria ma „pewną liczbę cykli ładowania”, jest po prostu błędne. Podobnie jest z pojęciem, że ładowanie z 50% do 100% zużywa „połowę cyklu ładowania” lub że ładowanie z 95% do 100% zużywa każdą znaczącą część „cyklu ładowania” (cokolwiek to oznacza).
Jamie Hanrahan,

5

Według Apple, gdy urządzenie Apple osiągnie pełne naładowanie, przestaje ładować. Dotyczy to ich komputerów Mac i wszystkich innych urządzeń.


3

Kontrolery ładowania, które ładują akumulator, są naprawdę inteligentne. Zostały zaprojektowane przez naprawdę świetne firmy, takie jak ST Microelectronics .

Te kontrolery ładowania zwykle mają wiele funkcji. (Nie wiem, czy ST, które połączyłem, mają je wszystkie. Właśnie wyciągnąłem te części z powietrza). Każdy układ scalony ładujący baterię litową będzie miał inteligentny algorytm ładowania, który CHRONI PRZED PRZEŁADUNKIEM . Akumulatory litowe różnią się od akumulatorów NiCd, w których można pompować niewielki prąd, który w sposób ciągły zostanie przekształcony w ciepło. Bateria litowa ulegnie zniszczeniu (gwałtownie), jeśli zostanie poddana minimalnemu przeładowaniu.

Niektóre z wyższej klasy układów, takie jak te stosowane w urządzeniach Apple, są naprawdę inteligentne. Rozumieją, jak najdłużej wytrzyma bateria litowa i dostosują ładowanie i rozładowanie, aby zapewnić długowieczność cyklu życia baterii. Jak wspomniano w odpowiedzi powyżej, Apple szybko ładuje baterię od 0 do 80%. Powodem tego jest fakt, że gdy zbliżasz się do 100%, wydajność ładowania staje się znacznie niższa. Po tym etapie ładowanie zwalnia. Zwykle przechodzi w tryb stałego napięcia, w którym ustalane jest określone napięcie, a zespół obwodów ładowania czeka, aż napięcie osiągnie określony próg. Jednak po pełnym naładowaniu akumulatora nie ma sensu go ładować, gdy jego napięcie jest o 1/1000 wolta niższe niż powinno być. Zamiast tego ładowarka ma ustawione napięcie odcięcia, kiedy zacznie ponownie ładować. Często jest to dość niski poziom, na przykład 50-70%. Bateria jest po prostu wewnętrznie odłączana od telefonu, a telefon jest wyłączany z przewodu zasilającego. Ładowanie rozpocznie się dopiero, gdy akumulator spadnie poniżej progu ustawionego przez producenta.

Zapobiega to zużyciu baterii.

Jako lekcja boczna, izolacja między obwodem ładowania akumulatora a używanym zasilaczem / kablem ma niewielki wpływ na jakość ładowania, o ile konstrukcja nie jest tak słaba, że ​​powoduje zbyt wiele skoków napięcia i spadków.


-1

Jeśli korzystasz z telefonu podczas wtyczki

nie jest dobrze, jeśli robisz to regularnie, może to zaszkodzić twojej żywotności baterii. Nie zalecamy ładowania telefonu przez całą noc. Przeczytałem kilka sugestii, że należy wyłączyć telefon, a następnie podłączyć całą noc.

Polecam Wystarczy naładować do 40-50% przed pójściem spać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.