Jak uczynić akcje nsurlsessiond mniej anonimowymi dla użytkownika?


20

Wraz z wprowadzeniem OS X Yosemite co jakiś czas pojawia się mały znicz (program do monitorowania sieci) z prośbą o pozwolenie na zezwolenie nsurlsessiond na połączenie z jakimś adresem IP.

Rozumiem, że nsurlsessiond zapewnia interfejs API, który pozwala dowolnemu programowi używającemu go do pobierania danych za pośrednictwem protokołu HTTP lub innego obsługiwanego protokołu. W rzeczywistości działa jak proxy.

Czy można zobaczyć, które programy używają nsurlsessiond i oczywiście do czego ich używają? Mam na myśli coś w rodzaju pliku dziennika dostępu. Ponieważ w obecnej sytuacji nie jestem w stanie monitorować aplikacji za pomocą nsurlsessiond.

Odpowiedzi:


4

Przycisk „więcej szczegółów” powinien przynajmniej powiedzieć, z kim próbuje się skontaktować, na podstawie którego możesz zdecydować, czy zezwolić.

Być może główny pływak połączeń dałby więcej danych…

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zawsze możesz wysłać prośbę o obdev, a nawet sprawdzić, czy coś jest na forum

Zgadzam się, że to byłby użyteczny dodatek, aby wiedzieć, jak aplikacja nazywa taki interfejs API.1
@eskatos - OP zaczyna się dobrze ... stamtąd szybko zjeżdża w dół, w kilka pieniących się, naprawdę bezmyślnych rantów w stylu „Włączyłem synchronizację iCloud, a teraz iCloud synchronizuje ... jak to zatrzymać !!” Miejmy nadzieję, że Twój post przywróci mu dawną wrażliwość;)
Tetsujin,

Tak :) Tymi, którzy muszą zwrócić na siebie uwagę, są ludzie ObDev. Zobaczmy, jak to idzie.
eskatos

1
Ten interfejs API nigdy nie powinien był zostać wprowadzony do produkcji! Według mnie jest to poważna wada bezpieczeństwa. Na przykład, jeśli aplikacja próbuje uzyskać dostęp do Dysku Google, chciałbym wiedzieć, że chciałem, aby ta aplikacja miała taki dostęp. Dziwi mnie, że (skutecznie) anonimowe żądania są w ogóle dozwolone.
David Kirkland,

2

W Preferencjach systemowych wyłącz „automatycznie sprawdzaj dostępność aktualizacji” i „pobierz nowo dostępne aktualizacje w tle” w Preferencjach App Store


3
To pytanie nie dotyczy wyłączania, ale monitorowania nsurlsessiond. Poza tym, jak napisałem w moim pytaniu, dowolny program może korzystać z API.
itsafire

2

nsurlsessiondCache jest ~/Library/com.apple.nsurlsessiondi można sprawdzić różne pliki configuration.plist i tasks.plist aby sprawdzić, które aplikacje mają aktywnych sesji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.