Dlaczego zamknięcie pokrywy nie uśpi mojego MacBooka Pro z podłączonym monitorem zewnętrznym po aktualizacji do Lion?


76

Aż do wczoraj (w systemie Snow Leopard) zamknięcie pokrywy spowodowałoby uśpienie mojego MacBooka bez względu na to, czy podłączony był zewnętrzny monitor.

Od czasu ostatniej aktualizacji do Lion, zamknięcie pokrywy po podłączeniu zewnętrznego monitora powoduje tylko rzucenie wszystkich okien na ten ekran i kontynuowanie pracy.

Zdaję sobie sprawę, że przed zamknięciem pokrywy mogę spać za pomocą menu Apple lub klawiatury. Wolałbym tego nie robić i zastanawiam się, czy istnieje ustawienie przywracające zachowanie podczas snu przy zamknięciu.


2
Czytając recenzję Siracusa, jest to normalne zachowanie w Lionie. Zobaczmy, czy jest gdzieś opcja.
Loïc Wolff

Czy próbowałeś / -aś wysuwać Control-Shift?

2
Patrz wyżej: „Zdaję sobie sprawę, że mogę spać przez menu Apple lub klawiaturę przed zamknięciem pokrywy”
Paul Roub

Nie rozumiem, dlaczego nie ma takiej opcji i dlaczego „zachowanie lwa” jest domyślne. DLACZEGO KAŻDY, KAŻDY, NIGDY, by nie ograniczył dostępu do lepszego chłodzenia i dodatkowej przestrzeni ekranowej za pomocą MacBooka otwartego z podłączonym monitorem
Alexander

3
Mam przypadek użycia. Chcę pozwolić moim dzieciom na używanie mojego MacBooka do oglądania filmów. Nie chcę, aby kładły lepkie palce na własnym ekranie lub klawiaturze notebooka, więc po prostu ukryję Macbooka za monitorem towaru i pozwolę mu uderzyć w klawiaturę Bluetooth. Mogę nawet postawić monitor na zamkniętej obudowie, jeśli nie jest zbyt ciężki.
Stuart Woodward

Odpowiedzi:


29

edycja: Zobacz, jak zmieniło się zachowanie: Dlaczego po przejściu na system Lion nie zamkniesz pokrywy mojego komputera MacBook Pro z zewnętrznym monitorem?

Istnieją dwie grupy ludzi. Ci, którzy chcą mieć dwa wyświetlacze i zamykają pokrywę, idą spać, a ludzie, którzy chcą wyłączyć wyświetlacz, zamknąć pokrywę i korzystać z zewnętrznego monitora, jakby „zadokowali” go.

Wcześniej, jeśli chciałeś całkowicie przełączyć się z Macbooka na monitor zewnętrzny, musiałeś wykonać następujące czynności, aby wprowadzić laptopa w tryb klapki:

 1. Upewnij się, że komputer jest podłączony do gniazdka sieciowego za pomocą zasilacza sieciowego.
 2. Podłącz klawiaturę i mysz USB do komputera.
 3. Przy włączonym komputerze podłącz przenośny Apple (w razie potrzeby za pomocą odpowiedniego adaptera Apple) do odpowiedniego portu zewnętrznego wyświetlacza lub projektora i włącz wyświetlacz lub projektor.
 4. Gdy pulpit komputera pojawi się na wyświetlaczu zewnętrznym, zamknij pokrywę komputera.
 5. Po zamknięciu pokrywy obudź komputer, klikając przycisk myszy lub naciskając klawisz na zewnętrznej klawiaturze.

źródło: http://support.apple.com/kb/ht3131

Tak więc, aby przełączyć maszynę w tryb klapki, musisz ją uśpić i ponownie obudzić. Jeśli chodzi o wrażenia użytkownika, jest to nieco denerwujące.

Ponieważ masz inne opcje uśpienia urządzenia, wydaje się bardzo prawdopodobne, że ta zmiana pozostanie.

W tej chwili nie ma sposobu, aby zmienić to zachowanie.


2
6. Mam nadzieję, że% & @ $ §! MacBook nie zapada od razu w sen, co zdarzało mi się każdego dnia. Lew zmienia to na dobre.
René

13
To byłaby świetna odpowiedź na pytanie „dlaczego zmienili zachowanie przy zamkniętej pokrywie?” I rozumiem. Ale pytanie nasuwa się: „czy jest jakiś sposób na przywrócenie starego zachowania tym z pierwszej grupy?”
Paul Roub

Brzmi to tak, jakbym poprawiał / skarżyłem się na twoją odpowiedź; naprawdę wyjaśniając, dlaczego nie jest to akceptowane. W rzeczywistości jest to przydatne wyjaśnienie dla osób rozgniewanych / zaskoczonych zmianą.
Paul Roub

2
Tak, szkoda, że ​​ludzie musieli ponownie obudzić laptopa Mac, jeśli chcieli go używać z zamkniętą pokrywą, ale istnieje oczywiste rozwiązanie: skonfiguruj zachowanie! Apple może nawet ustawić domyślne zachowanie bez wznawiania, jeśli tego właśnie chciałby lub oczekiwałby większość ludzi. Następnie druga połowa populacji nie musi przejść przez „dodatkowy” etap snu przed zamknięciem pokrywy.
allyourcode

3
Right now, there is no way to alter this behaviour. To już nie jest prawda. Ta odpowiedź przywraca stare zachowanie.
Saaru Lindestøkke

14

jeśli istnieje ustawienie przywracające zachowanie podczas snu przy zamknięciu

Tak jest. Aby przywrócić działanie systemu Snow Leopard, uruchom następujące polecenie w terminalu, gdy monitor zewnętrzny jest odłączony i uruchom ponownie:

sudo nvram boot-args=iog=0x0

Właśnie użyłem go na moim Lwie - działa jak urok.

 
Jeśli kiedykolwiek chcesz go zresetować, uruchom następujące polecenie (i zrestartuj oczywiście):

sudo nvram -d boot-args

lub po prostu zresetuj PRAM za pomocą + + P+, Rjeśli z jakiegoś powodu nie możesz uruchomić systemu.


To nadal działa dla mnie w OS X Yosemite.
frhd

1
Zgodnie z moim doświadczeniem i pogłoskami o Macu będzie on spał tylko po zamknięciu pokrywy, jeśli nie jest podłączony
Casebash

Mogę potwierdzić, że idzie spać tylko wtedy, gdy się nie ładuje. Kapitan. Jak to naprawić?
Gintas_

3
Nie działa w Sierra :(
Luís Deschamps Rudge

To: github.com/pirj/noclamshell działało dla mnie. Po prostu zainstaluj go z naparem (instrukcje na stronie github) i ciesz się. Kudos ot @pirj za opracowanie.
sucotronic

6

Jedną z możliwości jest użycie funkcji „gorących rogów” zamiast zamykania pokrywy w celu uśpienia wyświetlacza.

Na przykład możesz to ustawić tak, aby przesunięcie myszy do prawego dolnego rogu ekranu inicjowało „Uśpienie”.

Ustawienie w oknie Preferencje systemowe> Pulpit i Wygaszacz ekranu> Wygaszacz ekranu i kliknij ... Hot Corners przycisk.


4
Racja, ale chyba, że ​​się mylę, wyświetl uśpienie! = Uśpienie systemowe.
Paul Roub

1
@Paul masz rację, są dwie różne rzeczy, mają też dwa różne skróty
Agos

2
Cóż, fajny skrót, ale ja (a zwłaszcza współpracownicy, którzy nie przywykli do mojej myszy :-)) czasami przypadkowo trafiłem w rogi i nie chcę, żeby spała w trakcie pobierania itp.
Alexander Klimetschek

3

Zaskoczyło mnie to także od czasu zainstalowania Lion, zwłaszcza, że ​​obserwowałem oba zachowania (mój MBP czasami zasypiał podczas zamykania pokrywy, gdy monitor zewnętrzny był podłączony, a czasem nie).

Myślę, że znalazłem to, co różni się w obu scenariuszach: kabel zasilający (magsafe).

Wierzę, że jeśli odłączysz przewód zasilający przed zamknięciem pokrywy, Mac przejdzie w tryb uśpienia po zamknięciu pokrywy. Jeśli przewód zasilający jest nadal podłączony, nie będzie spał.

To może nie odpowiedzieć na pytanie „jak sprawić, żeby zawsze spało”, ale odpowiada na pierwotne pytanie, które brzmi „dlaczego” ...


1
Potwierdzam to. Tryb Clamshell wydaje się zależeć od zewnętrznego źródła zasilania (co wydaje mi się sensowne). Ale to nie jest tak wygodne jak zwykłe zamknięcie pokrywy.
Alexander Klimetschek,


2

Chociaż nie odpowiadasz na pytanie, dlaczego nie skorzystać ze skrótu klawiaturowego lub menu, aby uśpić maszynę?

Uważam, że ta opcja jest lepsza, ponieważ rzadziej używasz zawiasu i prawdopodobnie powstrzymasz go również przed szybszym zużyciem.


Możesz także użyć przycisku zasilania i Sklucza. Problem polega na tym, że żaden z nich nie działa, jeśli komputer jest zablokowany. Uważam za dość irytujące, że muszę wprowadzić hasło tylko po to, aby uśpić komputer, kiedy powinienem to zrobić po zamknięciu komputera.
asmeurer,

0

Cóż… Mam „rozwiązanie”, o ile jesteś gotów zaakceptować kilka niezbyt idealnych aspektów.

Oto jak to działa:

 1. Korzystając z narzędzia „jasności” (zawartego w zipie poniżej), sprawdź aktywne identyfikatory wyświetlania
 2. Dodaj numer identyfikacyjny wyświetlacza laptopa do skryptu powłoki (patrz zip)
 3. Uruchom skrypt powłoki poprzez uruchomienie, aby monitorować / Library / Preferences / SystemConfiguration / pod kątem zmian
 4. Jeśli skrypt wykryje, że ekran laptopa nie jest aktywny, informuje komputer do uśpienia

Zastrzeżenie

Idealnie byłoby monitorować system pod kątem zmian rozdzielczości, z tym wyjątkiem, że nie mogę znaleźć sposobu, aby to zrobić automatycznie.

(Wygląda na to, że musiałby to być sposób, ale mój GoogleFu go nie znalazł).

"Pluskwa"

Zauważenie, że coś się wydarzyło, może zająć minutę lub dwie. ( Wydaje się, że dłużej czekasz, ale tak się stanie.)

JAK

 • Musisz pobrać ten http://dl.dropbox.com/u/18414/scripts/ase-18037.zip
 • rozpakuj go i przeczytaj plik README.txt
 • skopiuj 3 dołączone pliki do odpowiednich lokalizacji (jak wyjaśniono w pliku README)
 • edytuj jeden z plików, aby uwzględnić numer identyfikacyjny monitora (to samo)

0

Znalazłem rozwiązanie, które mi odpowiada, ponieważ już korzystam z ControlPlane , jednego z najlepszych harmonogramów energooszczędnych.

 • Utwórz nowy kontekst
 • Dodaj Laptop Lid Open/Closed Stateźródło dowodów
 • Dodaj regułę powodującą zamknięcie Kontekstu na pokrywie laptopa
 • Dodaj akcję z pmset sleepnowdołączonym skryptem

Voila


-1

To podobne do tego, czego doświadczam:

Właśnie uaktualniłem do Lion na moim Macbooku (White 1.83 2007), mam zewnętrzny monitor Samsung XL2370HD. Macbook był czasem gorący, gdy pokrywa była opuszczona Snow Leopard.

Rozwiązaniem było podniesienie pokrywy do połowy, aby ostygła, a także uzyskanie dostępu do wbudowanej klawiatury, gdy klawiatura zewnętrzna nie została ponownie podłączona. Teraz z Lion automatycznie przełącza się z powrotem na ekran LCD Macbooka, gdy pokrywa jest otwarta, a czasami ustawienia synchronizacji kolorów mieszają się w tym procesie, powodując, że drugi ekran jest nieaktywny, dopóki ręcznie nie zresetuję rozdzielczości ekranu do 1920 x 1080 .

Zauważyłem również, że kółko ctrl + zoom tylko w obszarze 1280 x 800 powiększyło się na samsung ustawionym na 1920 x 1080. To wydaje się być błędem, ponieważ ponowne uruchomienie z pokrywką w dół do trybu 1920, wszystko jest w porządku.

Nie mogę znaleźć otwartej pokrywy, z wyjątkiem trybu lustrzanego. Win 7 na Bootcamp działa dobrze i mogę podnieść pokrywę bez jej przełączania. Bardzo wygodnie było zamknąć komputer Macbook, aby go uśpić, a następnie kliknąć myszą, aby obudzić go na monitorze zewnętrznym, a następnie uśpić i otworzyć pokrywę, aby obudzić wbudowany wyświetlacz. Jest to optymalny sposób, w jaki powinien działać, i działał wcześniej z podwójnymi wyświetlaczami.

 • Spróbuj ponownie uruchomić komputer Mac w trybie zewnętrznym (pokrywa zamknięta po ponownym uruchomieniu menu rozwijanego). przełącznik pokrywy wydaje się teraz przełączać po podniesieniu i zamknięciu. Więc otwarcie go raz nie robi nic, ale otwarcie go drugi raz przełącza go na wbudowany ekran, a następnie trzecie podniesienie i zamknięcie powoduje ponowne zaśnięcie.
 • Kliknij myszką w trzecim trybie uśpienia, aby powrócić do ekranu zewnętrznego (choć ze zmienionymi oknami). Wierzę, że Lion może się automatycznie dostosować (uczyć?), Co byłoby bardzo fajne, ale podejrzewam, że ponowne uruchomienie w różnych trybach ekranu może ostatecznie pomóc przywrócić ustawienia PRAM do normy.
 • Spróbuj także zmienić rozdzielczości po obu stronach. Wydaje się, że buforuje wszystko, co robisz, i może po prostu powodować problemy z wcześniej zapisanymi danymi PRAM.
 • Ostatnim rozwiązaniem jest reset PRAM: przytrzymaj alt (opcja) + jabłko + p + r przy ponownym uruchomieniu, po sygnale dźwiękowym. Przytrzymaj klawisze i pozwól, aby zabrzmiały trzy razy, zanim zwolnisz i uruchomi się. BTW, Zrób to na zewnętrznej klawiaturze, jeśli to możliwe, zamknij pokrywę. Miejmy nadzieję, że da to priorytet uruchomionemu monitorowi zewnętrznemu.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.