magiczna mysz nie przewija się, gdy poruszam palcem w górę i w dół lub na boki


9

10.9.5 Muszę kliknąć pasek przewijania i ręcznie przeciągnąć lub kliknąć, aby przewijać strony - w safari, w Pages - w cokolwiek. Czy coś przypadkowo wyłączyłem? Wydaje mi się, że nie jestem zadowolony z przewijania w poziomie, ale ...


Czy sprawdziłeś preferencje myszy w preferencjach systemowych?
Kevin Grabher

Odpowiedzi:4

Czy ikona Bluetooth na pasku menu ma zygzakowatą linię wskazującą, że coś jest nie tak z interfejsem Bluetooth?

Miałem ten sam problem z niemożnością przewijania i zauważyłem, że moje połączenie Bluetooth ma problemy. Ponowne uruchomienie rozwiązało problem z połączeniem Bluetooth i problem z przewijaniem.

Ponadto stos oprogramowania Bluetooth może się zepsuć, ponowna instalacja systemu operacyjnego, zastosowanie wszystkich aktualizacji lub uaktualnienie do najnowszego systemu operacyjnego rozwiązałoby przyczynę tego niepowodzenia.


2
restart naprawił to również dla mnie
Radu

2
Zamiast ponownego uruchomienia, najpierw spróbuj przełączyć bluetooth; pracował dla mnie!
Ken

1

Wyszedłem z tropu, że może to być problem z Bluetooth. Użyłem innej myszy na swoim miejscu i usunąłem urządzenie w ustawieniach Bluetooth. Wyłączyłem Magiczną Mysz, włączyłem ją ponownie i ponownie połączyłem i działała idealnie.


0

Należy rozwiązać problem Bluetooth (wspomniany przez Steve'a Mosera) ...

LUB jeśli połączenie jest prawidłowe ...

Przejdź do Preferencji systemowych >> Mysz >> Więcej gestów i wybierz żądane gesty.


0

Zabrałem komputer i mysz do sklepu Apple. Byli w stanie zmusić mysz do przewijania na komputerach w sklepie. Następnie technika zauważyła, że ​​mój system operacyjny to starsza wersja El Capitan i zasugerowała aktualizację do najnowszego systemu operacyjnego (Sierra).

Zrobiliśmy to i po zamieszaniu z niektórymi parametrami teraz działa dobrze.


0

Mam też problem.

Aby to naprawić, zainstalowałem nowy system operacyjny Sierra, a moja magiczna mysz 2 porusza się teraz w górę i w dół.


W rzeczywistości miałem 10 pracującego Maca 10.11, który utracił wszelkiego rodzaju funkcje Bluetooth dla myszy. Uaktualnienie każdego z nich do Sierra naprawiło je. Jeśli nie możesz dokonać aktualizacji, być może kolejna najlepsza rzecz to ponowna instalacja obecnego systemu operacyjnego.
bmike

0

Ostatniej nocy mieliśmy burzę i mój iMac (El Capital) nie chciał się obudzić. Straszny! Musiałem wyłączyć się przy ścianie. Na szczęście się zaczęło. Ale mysz bluetooth nie przewija się. Sprawdziłem ustawienia systemowe itp. I wszystko wydawało się w porządku, i właśnie czytałem tę stronę, gdy przypadkowo użyłem obu palców do przewijania zamiast zwykłego 1-bingo! Off, aby ponownie sprawdzić ustawienia systemu teraz ...: o)


(BTW, mam wtyczkę przeciwprzepięciową i oddzielny UPS (również chroniony przed przepięciami); może uratowali Maca przed całkowitym smażeniem!)
Nicky Shipp

Przewijanie palcem PS 1 właśnie zdecydowało się działać. Nie mam pojęcia dlaczego. Jeśli miałeś problem z ponownym uruchomieniem, może poczekaj chwilę i sprawdź, czy to się rozwiąże!
Nicky Shipp,

0

Miałem ten problem; wyłączyłem mysz, wyjąłem baterie. Włóż je z powrotem i włącz - problem rozwiązany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.