Gdzie są przechowywane zdjęcia w nowej aplikacji Zdjęcia po zaimportowaniu z Aperture?


14

Właśnie zaktualizowałem system OS X i otworzyłem nową aplikację Zdjęcia, aby zaimportować bibliotekę Aperture. Wszystko poszło dobrze (zdjęcia działają dobrze), ale jestem zaskoczony, widząc, że nie straciłem 100 GB wolnego miejsca na moim dysku twardym.

Moja biblioteka Aperture wciąż tam jest i zajmuje 100 Gb +. Kiedy czytam informacje o nowej bibliotece Zdjęć, mówi również 100 Gb +. Jednak Daisy Disk pokazuje następujący raport:

  • Biblioteka apertur: 117 Gb
  • Biblioteka zdjęć: 15 Gb

Czy w tle występują jakieś „dowiązania symboliczne”? Czy zdjęcia są powoli kopiowane (100% użycia procesora w ciągu ostatnich 5 godzin): Powinienem dodać, że migracja jest zakończona i mogę dobrze korzystać ze Zdjęć.

Obawiam się, co by się stało, jeśli zdecyduję się usunąć jedną z tych bibliotek. Zastanawiam się także, co się stanie, jeśli edytuję zdjęcia w aperturze lub zdjęciach. Oczekuję, że zostaną one całkowicie oddzielone (zduplikowane biblioteki), ale najwyraźniej tak nie jest.

Nie przeszkadza mi użycie dysku twardego Mam dużo miejsca.

Odpowiedzi:


12

Zdjęcia w rzeczywistości nie przenoszą plików ani nie duplikują ich podczas importowania z istniejącej biblioteki iPhoto lub Aperture. Po prostu tworzy twarde linki do plików w ich oryginalnej lokalizacji z nowej biblioteki zdjęć.

Zobacz, jak zdjęcia oszczędzają miejsce na dysku w witrynie Apple.

Więcej na temat twardych linków od Ars Technica :

Twardy link to po prostu odniesienie do niektórych danych na dysku. Pomyśl o pliku jako kombinacji nazwy i wskaźnika do niektórych danych. Usunięcie pliku naprawdę oznacza usunięcie części nazwy tego duetu. Jeśli nie ma już żadnych nazw wskazujących na konkretny dysk danych, można ponownie wykorzystać to miejsce na dysku. ”

Możesz usunąć bibliotekę Aperture bez żadnych problemów, jednak nie będziesz już mógł korzystać z Aperture (chyba że skonfigurujesz nową bibliotekę). Wszelkie zmiany dokonane w istniejącej bibliotece Aperture nie pojawią się na zdjęciach i odwrotnie.

Zasadniczo rzeczywisty obraz istnieje gdzieś na dysku i istnieją dwa wskaźniki do obrazu (jeden ze starej biblioteki i jeden z nowej biblioteki). Tak długo, jak istnieje przynajmniej jeden z tych wskaźników, dane są przechowywane. Ale kiedy ostatni wskaźnik zostanie usunięty (tj. Stara biblioteka iPhoto zostanie usunięta, a następnie obraz zostanie usunięty z biblioteki zdjęć), dane również zostaną usunięte.


Dokładnie to, co musiałem wiedzieć! Więc mogę się spodziewać, że jeśli usunę bibliotekę Aperture, moja biblioteka Zdjęć będzie teraz wyświetlać 100 Gb +, prawda? Nawiasem mówiąc, po prostu omawiam tutaj szczegóły, ale słusznie zakładam, że linki są w rzeczywistości Twardymi linkami : jeśli byłoby to dowiązanie symboliczne, wówczas usunięcie biblioteki Aperture spowodowałoby uszkodzenie Zdjęć.
Matthieu Napoli,

1
Nieważne sprawdziłem ręcznie (po drodze wiele się nauczyłem o twardych linkach): Potwierdzam, że zdjęcie A.NEF przechowywane w bibliotece Zdjęć ma twardą liczbę linków 2 i jest przywoływane w bibliotece Aperture. Tak więc obie biblioteki rzeczywiście wskazują ten sam plik za pomocą twardych łączy! Niesamowite :)
Matthieu Napoli

Nie rozumiem, jak to pozwala usunąć starą bibliotekę iPhoto lub Aperture, bez niszczenia oryginałów.
Tetsujin,

1
@Tetsujin Poprzez magię twardych linków. „Twardy link to po prostu odniesienie do niektórych danych na dysku. Pomyśl o pliku jako o kombinacji nazwy i wskaźnika do niektórych danych. Usunięcie pliku naprawdę oznacza usunięcie części nazwy tego duetu. Gdy nie ma już żadnych nazw wskazując konkretny fragment dysku z danymi, to miejsce na dysku może zostać ponownie wykorzystane ”.
tubedogg

Zasadniczo rzeczywisty obraz istnieje gdzieś na dysku i istnieją dwa wskaźniki do obrazu (jeden ze starej biblioteki i jeden z nowej biblioteki). Tak długo, jak istnieje przynajmniej jeden z tych wskaźników, dane są przechowywane. Ale kiedy ostatni wskaźnik zostanie usunięty (tj. Sama biblioteka iPhoto zostanie usunięta, a następnie obraz zostanie usunięty z biblioteki zdjęć), dane również zostaną usunięte.
tubedogg

4

Chociaż poprawna odpowiedź powyżej wskazuje, że może to zaoszczędzić miejsce na dysku twardym, ale wydaje mi się, że wciąż PODWAJA miejsce na serwerze kopii zapasowej ... i uważam, że obejmuje to tworzenie kopii zapasowych wehikuł czasu.

Mam dysk o pojemności 1 terabajta, który ma pełne 200 GB. Po aktualizacji do 10.10 (i zdjęć) zrzuciłem kopie zapasowe wehikułu czasu, abym mógł zacząć od zera (nie przejmując się posiadaniem wielu wersji każdego pliku w tym momencie) i poprosiłem o utworzenie kopii zapasowej na dysku kopii zapasowej 1,5 terabajta. "Nie wystarczający pokój".

Ponadto Crashplan wydaje się potrzebować 24 dni po aktualizacji, aby wykonać kopię zapasową mojego systemu. Wydaje się, że jest skoncentrowany na bibliotece zdjęć. Domyślam się, że każdy plik będzie dwa razy na serwerze zapasowym !!!

piękno twardych linków polega na tym, że programy uzyskujące dostęp do danych nie wiedzą, że nie ma dwóch oddzielnych plików. Problem stanowi także piękno. Ten ruch nie został dobrze przemyślany i uważam, że musimy wyraźnie zauważyć, że użytkownicy muszą usunąć swoją bibliotekę iphotos z dysku (i być może kopii zapasowych), aby nie podwoić miejsca na kopię zapasową.


2
Możesz się założyć, że większość usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze nie rozpoznaje twardych linków i dlatego przechowuje plik dwukrotnie. Time Machine również to robi. Z drugiej strony Carbon Copy Cloner rozpoznaje i zachowuje twarde linki. Zobacz superuser.com/questions/836515/…
Jay Allen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.