Jak dodać lokalizację do zdjęć w nowej aplikacji do zdjęć?


21

Próbowałem wszystkiego, co mogłem wymyślić, a także skonsultowałem się z pomocą „zdjęć” oraz Google, ale nie mogłem znaleźć sposobu na geotagowanie zdjęć w „zdjęciach”.

Czy istnieje sposób, aby to zrobić, czy naprawdę można wyświetlać zdjęcia na mapie tylko wtedy, gdy zostały geotagowane po zaimportowaniu do „zdjęć”?


Ponieważ Apple odebrał tę funkcję, oto dwa radary proszące o naprawę : openradar.appspot.com/46278596 (iPhone), openradar.appspot.com/46278593 (Mac). Powiel się!
Ortwin Gentz

Odpowiedzi:


12

W aplikacji Zdjęcia w OS X 10.10 informacje o lokalizacji są tylko do odczytu.

Zdjęcia odczytuje współrzędne GPS z plików obrazów podczas importu i wyświetla lokalizację w oknie Informacje. Może także wyświetlać na mapie zdjęcia należące do kolekcji lub chwili. „Pomoc do zdjęć” przedstawia to w ten sposób: „Jeśli aparat ma funkcję GPS (podobnie jak iPhone) lub do zdjęć dodano informacje GPS, Zdjęcia mogą automatycznie wyświetlać zdjęcia na mapie”.

Niestety informacje o lokalizacji są również tylko do odczytu za pomocą Apple Script. Tworzę oprogramowanie do geokodowania zdjęć HoudahGeo . W połączeniu z iPhoto lub Aperture pozwala to na bardzo elegancki przebieg pracy:

 1. Zaimportuj zdjęcia do iPhoto lub Aperture
 2. Geokoduj zdjęcia za pomocą HoudahGeo lub innego bezpłatnego oprogramowania .
 3. Zapisz geotagi do oryginalnych plików obrazów
 4. Niech HoudahGeo powiadomi iPhoto lub Aperture o nowo dodanych geotagach

Ostatni krok przepływu pracy wykorzystuje skrypt Apple do aktualizacji biblioteki, aby odzwierciedlić informacje o lokalizacji dodane do plików. Obecnie nie jest to możliwe w nowej aplikacji Zdjęcia.

Dopóki Apple nie doda opcji zmiany informacji o lokalizacji za pomocą Apple Script, musimy zastosować mniej elegancki przepływ pracy.

 1. Importować zdjęcia używając Image Capture aplikację
 2. Geokoduj zdjęcia przy użyciu oprogramowania innych firm, takiego jak HoudahGeo lub innego bezpłatnego oprogramowania .
 3. Zapisz geotagi EXIF ​​/ XMP do plików obrazów
 4. Zaimportuj oznaczone pliki do biblioteki zdjęć

Ten przepływ pracy ma swoje zalety. Proces aktualizacji biblioteki iPhoto lub Aperture dla tysięcy zdjęć może być dość powolny. Dodawanie informacji GPS przed importem jest szybsze.

Powyższy przepływ pracy zapewnia również, że informacje GPS są przechowywane jako tagi EXIF ​​/ XMP w plikach obrazu. Tak samo, jakbyś używał kamery GPS. Informacje o lokalizacji będą zatem zawsze pozostawać z obrazami.

Aktualizacja dla systemu macOS Sierra:

Dzięki Apple Photos 2.0 i HoudahGeo 5.1 uruchomionym na Sierra ponownie można powiadamiać zdjęcia o zmianach wprowadzonych do informacji o lokalizacji. Tj. HoudahGeo będzie geotagował oryginalne pliki obrazów za pomocą tagów EXIF ​​/ XMP, a następnie przekaże informacje o lokalizacji do aplikacji Zdjęcia.


Czy znasz jakieś [bezpłatne] alternatywy dla zdjęć z tagami geograficznymi?
Oleg Yaroshevych

2
Doskonały ExifTool Phila Harveya ma funkcję geotagowania, która dodaje tagi GPS do zdjęć na podstawie danych z pliku dziennika śladu GPS. sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool
Pierre Bernard

1
Bałem się, że to będzie odpowiedź. Po prostu nie rozumiem, dlaczego Apple nie pozwala użytkownikowi edytować wszystkich dostępnych danych EXIF ​​/ XMP. Więc pozostanę przy Lightroomie i importuję tylko oznaczone zdjęcia do zdjęć. W każdym razie dzięki!
MatoBehr

Chłopaki, jeśli masz obraz z tagiem GPS, możesz skopiować dane EXIF ​​do swoich zdjęć przed zaimportowaniem do Photos.app: superuser.com/questions/377431/...
Oleg Yaroshevych

2
Dzięki El Capitan program Photos 1.1 zyskał opcję przypisywania lokalizacji do zdjęć. Podobnie jak iPhoto, zdjęcia przechowują informacje o lokalizacji w bazie danych katalogu, a nie zapisują w rzeczywistych plikach obrazów. Niestety Photos 1.1 wciąż nie ma możliwości, aby aplikacje innych firm, takie jak HoudahGeo, aktualizowały informacje o lokalizacji w katalogu Photos. Nadal zalecam geotagowanie zdjęć za pomocą HoudahGeo przed zaimportowaniem do Zdjęć. W tym przepływie pracy informacje o lokalizacji są dostępne zarówno w plikach obrazów, jak i katalogu Zdjęcia.
Pierre Bernard,

7

Wygląda na to, że zmieniło się to w stosunku do Photos 1.1 (El Capitan).

Zgodnie z tym artykułem dodawanie i edytowanie danych geolokalizacyjnych to nowa funkcja.

Zdjęcia 1.1 rozwiązały ten problem związany z dużym klientem, wprowadzając funkcję Przypisz lokalizację dostępną w oknie Inspektora.

Zobacz także następujący fragment tego artykułu :

Na zdjęciach 1.1 możesz dodać lokalizację do obrazu lub partii obrazów, które nie zostały oznaczone tagami geograficznymi, a także edytować lokalizację danych już geotagowanych obrazów. Aby to zrobić, otwórz okno Inspektora, naciskając Command-I. Na obrazie, który nie jest jeszcze geotagowany, Inspektor wyświetli linię oznaczoną Przypisz lokalizację. Kliknięcie w tym obszarze pozwala wprowadzić adres lub nazwę celu specjalnego, a Zdjęcia przeszukają bazę danych map Apple. Jeśli ta lokalizacja nie jest dla Ciebie wystarczająca, zawsze możesz kliknąć pinezkę i przeciągnąć ją po mapie, umieszczając ją w dowolnym miejscu.


Czy to faktycznie umieszcza lokalizację w informacjach EXIF ​​pliku obrazu? A może po prostu przechowuje je z dowolnymi informacjami przechowywanymi przez zdjęcia w bazie danych biblioteki? Przydałoby mi się tak ustawić lokalizację w pliku, aby znajdowała się tam, jeśli prześlę ją gdzieś, gdzie się z niej korzysta, lub przeniosę plik gdzie indziej.
mikato

4

Jestem twórcą alternatywy dla HoudaGeo o nazwie Photo Geotag , która moim zdaniem jest prostsza i tańsza. Możesz go kupić w Mac App Store.

Zawsze znajduję sposoby na ulepszenie go na podstawie opinii użytkowników. W rzeczywistości za kilka dni pojawi się nowa wersja, która eliminuje potrzebę ponownej kompresji obrazu po geotagowaniu.


4
Niestety masz wrażenie, że to oprogramowanie pozwoli nam oznaczać zdjęcia w aplikacji Zdjęcia. Z recenzji, którą widzę w sklepie, najwyraźniej tak nie jest. Czy możesz wyjaśnić prostszy proces, do którego odwołujesz się w uwagach dotyczących umieszczania informacji geograficznych w zdjęciach i filmach ze zdjęć?
pokaż

3

Mogę potwierdzić, że (przynajmniej w El Capitan) aplikacja Zdjęcia , geotagowanie przy użyciu dokładnych współrzędnych (z GPS lub Dash Cam) jest możliwe , wystarczy użyć Inspektora, aby wpisać współrzędne w postaci „ N39.5221 W83.8453 ”, to będzie zasugeruj najbliższą nazwaną lokalizację w menu rozwijanym, np. „ 59 Gano Road, Willmington, OH ”, ale w końcu przypisze prawidłową lokalizację po naciśnięciu Enter :

Wpisywanie coordów

Wynik

Możesz wprowadzić współrzędne GPS w formacie Deg, Min, Sec, a także dziesiętnie. np. 49 ° 01'33.4 "N 120 ° 47'55.3" W Można również użyć wartości ze znakiem (+ północ, - południe, + wschód, - zachód) w dowolnym formacie, np. 49 ° 01'33.4 "-120 ° 47 ' 55.3 ”lub 49.0259 -120.7987 Krótko mówiąc, zwykle możesz po prostu skopiować współrzędne z mapy lub innej aplikacji i wkleić je bezpośrednio w lokalizacji na zdjęciach, a one zadziałają.


1
@ pierre-bernard Właśnie wypróbowałem to na El Capitan 10.11.5 / Photos 1.5 (370.42.0) i mogę potwierdzić, że to działa. To powinna być zaakceptowana odpowiedź
OrganicPanda

2

W OS X El Capitan jest to teraz możliwe przy użyciu aplikacji Zdjęcia, wybierając zdjęcia, które chcesz geotagować, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając „Uzyskaj informacje”, a następnie wpisując lokalizację w polu „lokalizacja”. Automatycznie wyszuka najlepsze wyniki i wybierze ten, który jest poprawny.


1

W aplikacji Zdjęcia El Capitana możesz bardzo łatwo dodać lokalizację:

 1. Otwórz aplikację Zdjęcia i kliknij dwukrotnie zdjęcie, do którego chcesz dodać lokalizację(możesz też wybrać wiele zdjęć z widoku Albumy lub Zdjęcia, jeśli chcesz zastosować lokalizację do wszystkich wybranych zdjęć)

 2. Kliknij przycisk (i) na pasku menu Zdjęcia

 3. Ostatni wiersz w menu… Kliknij „Assign a Location” i zacznij wpisywać nazwę lokalizacji np. Miasto i kraj. Podczas pisania będziesz mieć sugestie

 4. Teraz masz nową lokalizację dołączoną do pliku i na mapie .


0

Krótko mówiąc, nie możesz. Apple usunął tę funkcjonalność z nowej aplikacji Zdjęcia. Jeśli chcesz dodać dane lokalizacji albo wyeksportuj zdjęcie, usuń je ze Zdjęć, a następnie użyj jednej z aplikacji innych firm wymienionych w innych odpowiedziach (lub starej iPhoto / Aperture, jeśli nadal je masz), aby ręcznie zaktualizować dane EXIF, następnie ponownie dodaj zdjęcie do Zdjęć.

Zalecam poinformowanie Apple o tym, jak to jest denerwujące, a może przywrócą tę funkcję w przyszłości.


0

Dzięki za udostępnienie - jest to rzeczywiście ta sama (ish) funkcjonalność na zdjęciach 1.1 jak w iPhoto - coś, co przegapiłem.

Z boku; sekcja „momenty” wydaje się używać jednocześnie moich zdjęć iPhone'a i lustrzanki, mądrze zakładając, że są one robione w tym samym miejscu (moja lustrzanka nie ma żadnej funkcji geotagowania), co pomaga. Jednak jeśli nie zrobiłeś żadnych zdjęć towarzyszących iPhone'owi (co zwykle robię, aby szybko geotagować rzeczy, na przykład podczas safari / pieszych wędrówek / podróży), byłeś trochę wypchany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.