Jak mogę zmienić adres e-mail Apple ID na poprzednio używany e-mail ratunkowy?


10

Pierwotnie mój adres e-mail był ustawiony jako e-mail ratunkowy, a mój stary e-mail jako oryginalny identyfikator Apple ID.

Kiedy usunąłem mój obecny adres e-mail z listy ratunkowej, nie mogłem ustawić go jako adresu Apple ID.

Jak mogę ustawić mój obecny adres e-mail jako mój identyfikator Apple ID?

Odpowiedzi:


9

Pojawia się komunikat o błędzie, ponieważ podstawowy adres e-mail nie może być taki sam jak adres e-mail ratunkowy. Najpierw musisz zmienić swój e-mail ratunkowy.

Właśnie to przeszedłem. Źródłem nieporozumień jest to, że instrukcje nie są jasne, a opcja zmiany e-maila ratunkowego nie jest łatwa do znalezienia.

Przejdź do zarządzania Apple ID ( https://appleid.apple.com/account/manage ), a po lewej stronie przejdź do hasła i bezpieczeństwa. Zanim przejdziesz, musisz wpisać odpowiedzi na pytania zabezpieczające. Jeśli nie pamiętasz odpowiedzi, znajduje się link do wysłania informacji dotyczących resetowania pytań bezpieczeństwa na e-mail ratunkowy.

Po wprowadzeniu odpowiedzi na pytania zabezpieczające możesz zmienić swój awaryjny adres e-mail - musisz wpisać inny niż główny adres e-mail i zweryfikować.

Po wykonaniu tej czynności możesz ustawić swój aktualny adres e-mail jako podstawowy, a następnie ustawić go jako identyfikator appleID.

Aktualizacja : Zostało to wspomniane poniżej, ale warto je tutaj dodać, aby zaoszczędzić bólu głowy. Wyłącz Znajdź mój telefon na wszystkich urządzeniach zalogowanych do icloud. W przeciwnym razie wylogowanie nie będzie możliwe, ponieważ urządzenie zostanie zalogowane na konto (używany identyfikator), które nie istnieje. Zaproponuj najpierw utworzenie kopii zapasowej, a następnie wylogowanie się z iCloud. Zmień identyfikator po wylogowaniu wszystkich urządzeń.

Jeśli zapomnisz to zrobić, albo będziesz musiał przywrócić urządzenie, albo będziesz musiał później zmienić swój identyfikator z powrotem na stary e-mail, wyloguj się z urządzenia, a następnie zmień je z powrotem na nowe.


Działa to w celu wyczyszczenia e-maila ratunkowego ze wszystkich kont. To, czy możesz następnie zmienić nazwę oryginalnego identyfikatora AppleID, zależy od tego, czy jest to @ mac / me / icloud.com - jest to dodatkowe ograniczenie oprócz niemożności uzurpowania adresu e-mail „ratunkowego” i rejestracji przy użyciu nowego identyfikatora AppleID lub zmiany nazwy istniejącego identyfikatora AppleID na adres e-mail „ratunkowy” powiązany z dowolnym innym identyfikatorem AppleID.
bmike

Czy nadal jest prawdą, że najpierw musisz się wylogować z Find My Device na wszystkich urządzeniach? Czy to oznacza, że ​​faktycznie tworzysz nowe konto? Wydaje się dziwne, że Apple faktycznie używałby pełnego adresu e-mail jako identyfikatora użytkownika podczas wykonywania operacji wewnętrznych; używanie ciągów jako identyfikatora przez cały czas byłoby strasznie nieefektywne.
Paul

2
Przydałaby się edycja odpowiedzi i umieszczenie informacji „AKTUALIZACJA” PIERWSZE. Właśnie wykonałem pierwszą część, ale zdałem sobie sprawę, że jestem połączony z kontem icloud, które już nie istnieje ...
Alex Czarto

+1 za wskazanie, gdzie znaleźć „e-mail z powiadomieniem” -> Musisz kliknąć Edytuj w sekcji Bezpieczeństwo. W swojej odpowiedzi wspomniałeś, że tam właśnie znalazłeś swój „e-mail ratunkowy”, ale w moim przypadku był to „e-mail z powiadomieniem”, który był blokadą i nie mogłem znaleźć, gdzie to było, dopóki nie przeczytam twojej odpowiedzi. Dzięki!
Jason

1

To zależy. Jeśli jest to adres e-mail firmy Apple ... (tj. @ Me.com @ icloud.com itp.), Możesz nie być w stanie go zmienić.

Przejdź do http://appleid.apple.com i kliknij „Zarządzaj Apple ID” i zaloguj się. Jeśli przycisk „edytuj” pojawi się obok głównego adresu e-mail, możesz zmienić główny appleid. (jeśli przycisk edycji w ogóle się nie pojawia, oznacza to, że Twój Appleid używa adresu e-mail firmy Apple i nie możesz zmienić podstawowego). Najpierw jednak musisz usunąć ten adres jako alternatywny adres e-mail. Gdy nie pojawi się on jako element dodatkowy, możesz edytować element podstawowy i użyć tego poprzedniego elementu dodatkowego.

PRZESTROGA wyłącz opcję Znajdź mój iPhone przed rozpoczęciem tego procesu. Wyloguj się na telefonie i zaloguj ponownie w wielu miejscach w telefonie, takich jak iCloud, iTunes i App Store, iMessage, Facetime, Game Center, możliwe ustawienia e-mail itp. Po zakończeniu zmiany nie zapomnij aby ponownie włączyć mój iPhone.


Wylogowałem się ze wszystkiego i usunąłem wszystkie moje alternatywne adresy e-mail, ale nadal pojawia się komunikat „Ten adres e-mail jest wyznaczony jako awaryjny adres e-mail i nie może być używany jako identyfikator Apple ID lub główny adres e-mail. Wybierz inny”. Czy można to obejść, ponieważ na swój sposób nie do końca działało?
ssun098

Na stronie appleid.apple.com, kiedy klikniesz „zarządzaj” i zaloguj się, czy ten adres e-mail jest wyświetlany jako alternatywny adres e-mail? Jeśli tak, kliknij przycisk Usuń obok niego. Następnie zmień swój appleid na ten adres.
Tyson

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.