Aktualizacja Xcode nie będzie działać, a teraz nie opuści kolejki aktualizacji App Store


21

Witaj Próbuję usunąć tę aktualizację. Nie działało i skończyło się na pobraniu aktualizacji Xcode bezpośrednio z apple.developer, nie dało mi to żadnego problemu. To był mój wiosenny projekt sprzątania, więc teraz wciąż aktualizuję swój Xcode, ale to wznowienie aktualizacji pozostaje. Aktualizacja została również zaktualizowana do wersji 6.3. Wszelkie porady lub wskazówki poza rozwiązaniami stron trzecich byłyby bardzo pomocne i mile widziane.

Dziękuję Ci,

Aktualizacja Appstore - Xcode


Problem rozwiązał się po pobraniu bezpośrednio z witryny programisty i kilkakrotnym ponownym uruchomieniu.
user2207532

Miałem ten sam problem. Ilekroć próbowałem otworzyć xcode, powiedziałbym, że nie można otworzyć podczas aktualizacji. Następnie, gdy przejdę do aktualizacji oprogramowania i kliknę aktualizację, spróbuję zaktualizować, a następnie wrócę do aktualizacji. Nie mogłem zaktualizować xcode, dopóki nie wszedłem do sklepu z aplikacjami Mac, szukałem xcode i próbowałem pobrać xcode z App Store. następnie zaczął pobierać i aktualizować.
nearpoint

Odpowiedzi:


7

Miałem dokładnie ten sam problem przez całą noc i zmarnowałem dobre 3 godziny na jego rozwiązywanie. Nie musiałem wykonywać wszystkich kroków podanych przez drugą odpowiedź, ale moją poprawką było po prostu usunięcie mojego istniejącego kodu XCode z katalogu / Aplikacje za pomocą aplikacji o nazwie AppZapper (odpowiednik Revo Uninstaller dla systemu Windows w OS X).

AppZapper usuwa wszystkie inne pliki związane z aplikacją, którą próbujesz usunąć. Musisz zaznaczyć pole wyboru w preferencjach, aby móc usunąć aplikacje Apple, ale gdy tylko zapełniłem istniejący XCode i opróżniłem Kosz, nowy XCode natychmiast zaczął pobierać z Mac App Store.


1
Co konkretnie usunął App Zapper? Czy usuwa pliki w ~ / Library / developer czy tylko w / Library? Czy usuwa narzędzia wiersza poleceń? Ogólnie jestem przeciwny tym narzędziom, ale ciekawi mnie, co konkretnie zrobiło w tym jednym przypadku.
bmike

1
Po przeciągnięciu aplikacji z folderu / Aplikacje do okna AppZapper, okno zapełni się wszystkimi powiązanymi plikami i / lub katalogami do usunięcia. Nie pamiętam dokładnie, co zostało usunięte, ale będzie można zobaczyć wcześniej. Mogę się mylić, ale wierzę, że wysyła to wszystko do Kosza, a nie usuwa wprost. Za to, co jest warte, nie musiałem ponownie instalować narzędzi wiersza poleceń po wykonaniu tej czynności. Jestem także zapalonym homebreweri nie miało to również żadnego negatywnego wpływu na moją homebrewinstalację, np. sedBycie symlinkowanym do gseditp.
rubynorails

1
Zrobiłem to samo, odinstalowując za pomocą Clean My Mac. Xcode jest natychmiast aktualizowany bez konieczności ponownego otwierania App Store, ale nadal nie został zainstalowany. Po ponownym uruchomieniu był w stanie ponownie otworzyć App Store i kliknąć „Zainstaluj”.
sh78

10

Byłem w stanie rozwiązać ten problem, poprawiając uprawnienia dla Xcode. Uruchom to ze swojego terminala:

sudo pkgutil --repair com.apple.pkg.Xcode

Zostało zainstalowane tak, jak to robiłem. Wiele uprawnień zgłoszonych jako „powinno mieć postać drwxrwxr-x, są to drwxr-xr-x”.


rozpoczęcie pobierania zaraz po tym, jak to uruchomiłem. nie jestem pewien, jak to się popsuło, użyłem App Store, aby pobrać go pierwotnie
ski_squaw

jak długo ci to zajęło? Widziałem, ACL found but not expected on 'Applications'. Repaired 'Applications'a teraz po prostu wisi. Powinienem wspomnieć, że mam wiele wersji Xcode zainstalowanych dla wzajemnej kompatybilności
alexgophermix

Dla mnie naprawiłem to w ciągu kilku sekund i natychmiast zainstalowałem. Od tamtej pory nie miałem problemu.
Ben L.,

2
pkgutil: unrecognized option `--repair'w dniu 10.13.6. Zarówno opcje, jak verifyi repairopcje są obecnie nieobecne na liście man pkgutil. Sądzę, że zostały usunięte, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji z pobieżnego Googlinga.
Eric Eskildsen

To był problem. Ale odkąd --repair najwyraźniej zostało usunięte, właśnie wymusiłem oczekiwane uprawnienia na Xcode. Potem działało zgodnie z oczekiwaniami. sudo chmod 775 Xcode.app/
Andy

7

Właśnie udało się go pobrać, prosząc o wersję internetową ( https://itunes.apple.com/us/app/xcode/id497799835?ls=1&mt=12 ) sklepu z aplikacjami, aby wywołać zewnętrzne żądanie (naciśnij przycisk zezwól).

Na tej „stronie” w sklepie z aplikacjami (gdzie możesz zobaczyć zrzuty ekranu z kodu xcode) przycisk powinien również oznaczać „Aktualizuj”. I naciśnięcie tego przycisku aktualizacji zadziałało - inaczej niż przycisk w „Aktualizacjach” - sekcja wysłana przez OP.

Nie wiem dlaczego, ale zaoszczędziłem mnóstwo czasu bez konieczności usuwania wszystkiego i ponownego pobierania.


3
minęły cztery miesiące, a problem nadal występuje, gdy natknąłem się na swoją własną odpowiedź, aby rozwiązać problem, znów mam do czynienia. Apple, to żenujące.
AirUp

Działa to dla mnie 10.13.6.
Eric Eskildsen

4

Miałem ten problem. Problem polegał na tym, że miałem dwie kopie Xcode. Niedawno uaktualniłem do nowego dysku i zamontowałem stary, aby skopiować rzeczy. Xcode w /Applicationszostał zaktualizowany, ale ten w /Volumes/OldDrive/Applicationsnie. Po odmontowaniu starego dysku i ponownym uruchomieniu App Store aktualizacja zniknęła.

Aby wyszukać inne wersje Xcode, otwórz Spotlight, wyszukaj Xcodei poczekaj chwilę, aż otworzy się pełne wyszukiwanie Spotlight. Jeśli pod górnym hitem znajduje się lista aplikacji, może to być twój problem. Zamelduj się także /Developers/Applications.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj zresetować pamięć podręczną sklepu iTunes Store. Zamknij App Store, otwórz iTunes i w Preferencjach -> Zaawansowane i kliknij Reset iTunes Store cache. Następnie ponownie otwórz App Store.

Na koniec wypróbuj Cmd-R w App Store, aby odświeżyć stronę Aktualizacje.


Niestety nie wiem, czy to zadziała. Po kilku ponownych uruchomieniach system ostatecznie się wyjaśnił. Dziękujemy za pracę nad odpowiedzią!
user2207532

1

AppStore został zawieszony na karcie „Aktualizacja” - utknął na tej samej wiadomości, co oryginalne pytanie. Szukałem xcode w AppStore i kliknąłem przycisk Uaktualnij i zaczęło się pobieranie


0

Miałem ten sam problem i mój błąd polegał na tym, że zaktualizowałem xcode, a w jednym folderze wciąż była obecna jedna niższa wersja xcode. Następnie usunąłem niższą wersję xcode za pomocą appZapper, a następnie ustawiłem ścieżkę mojego aktywnego programisty, aby później płynnie działała. mam nadzieję, że to pomoże

pierwsza aplikacjaZapper

Następnie, aby ustawić aktywną ścieżkę programisty, napisz następującą rzecz w terminalu

sudo xcode-select -s /Applications/Xcode.app/Contents/Developer


-1

Po prostu wypróbuj Cmd-R w App Store, aby odświeżyć stronę z aktualizacjami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.