Zarządzaj opcjami sortowania w aplikacji OS X Photos


12

OSX 10.10.3 został właśnie wydany i natychmiast zmigrowałem moją bibliotekę iPhoto do Photos.

Mniej więcej wszystko, do czego przyzwyczaiłem się w iPhoto, ale Apple usunęło użyteczną funkcję: nie mogę odwrócić kolejności według daty albumu! Mam na myśli to, że w iPhoto mam jakiś inteligentny album posortowany z ostatnimi zdjęciami na górze i na dole, ale domyślnie byłoby inaczej. W iPhoto był głos menu, aby go ustawić, ale w Photos, właściwie, nie ma.

Próbowałem przeszukać plik źródłowy albumu (jako .plist), aby go zmodyfikować, ale nie mogę go znaleźć.

Czy ktoś ma jakiś pomysł na zarządzanie opcjami sortowania na nowych zdjęciach Yosemite?


Szukałem tego samego, ale też nie mogę go znaleźć. Jak już powiedziałeś, stary element menu w iPhoto nie istnieje w nowej aplikacji do zdjęć i nie istnieje nigdzie indziej w programie. Bardzo frustrujące. Zawsze trzymam nowe zdjęcia na górze i nie mogę już zmieniać kolejności zdjęć w kolejności malejącej. Będę dalej szukać ...
Christopher

Czy możesz wyjaśnić, którego widoku używasz, gdy chcesz sortować zdjęcia? Czy jest to „Zdjęcia” lub „Udostępnione” lub „Albumy” lub „Projekty”?
bmike

Początkowo w pakiecie Photos było wiele plików odpowiadających wszystkim albumom i próbowałem zmodyfikować ich opcje sortowania z tych plików, ale ponowne otwarcie zdjęć nic się nie zmieniło, więc spróbowałem naprawić bibliotekę, ale potem wszystkie te pliki zniknęły, więc prawdopodobnie były stare pliki z iPhoto ... Chcę posortować inteligentne albumy w sekcji albumów ... ale możliwość modyfikacji wszystkich nie byłaby zła!
Matte.Car

Nie rozumiem Apple: twierdzą, że wdrażają oprogramowanie, aby zapewnić to, czego większość ludzi chce. Jestem pewien, że większość ludzi interesuje się najnowszymi zdjęciami, a nie najstarszymi zdjęciami! Sortowanie według daty w porządku rosnącym nie ma sensu, jeśli masz zdjęcia ponad 20 lat ...
basZero

To jest to! Używam zdjęć i jest bardzo funkcjonalny, lubię to! Ale ten mały brak jest dla mnie olbrzymem ...
Matte.Car

Odpowiedzi:


2

Sortuję według daty, wybierając Albumy w górnej części okna Zdjęcia.

Następnie użyj menu Widok, aby sprawdzić Zachowaj sortowanie według daty

Obecnie nie ma sposobu na odwrócenie tego i nie widzę żadnych oznak, że zrobią cokolwiek innego, niż nakazują przewinąć do dołu, aby zobaczyć inne zamówienie.


Widziałem to, ale nie to, czego potrzebuję ...
Matte.Car

@ Matte.Car Wiem - po prostu nie ma. Apple bezwzględnie wycina funkcje i funkcje oraz interfejs użytkownika z iPhotos i Aperture. Moje niewykształcone przypuszczenie to taki zamiar, a nie coś, co zmieni się z czasem. Myślę, że zdjęcia pozostaną smukłe, podstawowe i pozostawią miejsce na niestandardowe aplikacje do wypełnienia. Nie mogę jeszcze zdecydować, czy mogę żyć w ramach zdjęć lub czy po prostu będzie to krok pierwszy, zanim zdjęcia znajdą się w głównej bazie danych dla mnie aby uzyskać bardziej precyzyjną kontrolę.
bmike

1
Nie jestem też szczęśliwy z powodu wymuszonej migracji, ale zrobiłem to natychmiast, ponieważ wkrótce lub później wszyscy muszą to zrobić. Zgadzam się, że pozostanie on bardzo prosty w oczekiwaniu na integrację wtyczek innych firm. Mam nadzieję, że ktoś znajdzie sposób na modyfikację opcji sortowania, nawet pracując z ukrytymi plikami jako .plist lub pracując z bazą danych, próbowałem, ale nie mogłem ...
Matte.Car
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.