Jak włączyć wyszukiwanie w Dysku Google / Dokumentach za pomocą Spotlight?


11

Czy ktoś znalazł / stworzył działające rozwiązanie do wyszukiwania w Dokumentach Google za pomocą Spotlight (ich zawartości, a nie tylko ich nazw)?

Opady używane w celu zapewnienia tej funkcjonalności, ale niestety już nie działają i nie są już utrzymywane.


To powinno pomóc superuser.com/questions/485719/ ... ..............................
Santiago Perez

Odpowiedzi:


3

Nie sądzę, aby Spotlight technicznie był w stanie zaindeksować treść w plikach Dysku Google, a przynajmniej nie w plikach utworzonych z poziomu interfejsu internetowego Dysku Google. Na przykład, jeśli przejdę na drive.google.com i utworzę nowy plik (np. Dokument) i wstawię do niego trochę treści (tekstu), nowy plik reprezentujący ten dokument pojawi się w katalogu mojego komputera Mac (tj. / Users / moja nazwa / Dysk Google / nazwa pliku.gdoc). Jeśli jednak wezmę ten plik i otworzę go w edytorze tekstów, widzę, że jedyną zawartością pliku jest link do pliku online i kilka innych informacji. Rzeczywista zawartość dokumentu Google nie znajduje się w pliku znajdującym się na moim komputerze. Ponieważ zawartość dokumentu nie znajduje się w pliku znajdującym się na moim komputerze, Spotlight nie ma nic do indeksowania.

Myślę, że to naprawdę niefortunne. Pomysł, że mogę użyć Spotlight do przeszukiwania wszystkich plików, które utworzyłem online, jest naprawdę świetny, ale wygląda na to, że Dysk Google nie pobiera zawartości plików, więc Spotlight nie ma nic do indeksowania. Jak zauważyłeś, Precipitate zapewnił tę funkcjonalność, ale już nie działa i nie jest już rozwijany.

Jedną z alternatywnych rozwiązań jest użycie aplikacji Alfred do wyszukiwania:

Wyszukiwarka Google Drive z aplikacją Alfred

To wszystko jest skrótem do otwarcia dysku Google w przeglądarce internetowej i zainicjowania wyszukiwania - niezupełnie tego, czego chcesz (lub ja).

Istnieje również aplikacja o nazwie Found, która może przeszukiwać Dysk Google, ale ta firma została kupiona i aplikacja nie jest już rozwijana. Nie próbowałem najnowszej wersji (która pochodzi z 2013 roku), a opinie na macupdate.com są mieszane na temat jej obecnej funkcjonalności, ale może warto spróbować.


nastąpił pewien postęp od '15, sprawdź moją odpowiedź poniżej
ben_k

3

Użyłem dostarczonej tutaj wersji odpowiedzi, sudo mdutil -E /Volumes/[DriveName]ale najpierw musiałem upewnić się, że Dysk Google został zamontowany. Więc zrobiłem to:

sudo defaults write /Library/Preferences/com.google.drivefs.settings DefaultMountPoint '~/GoogleDrive'

Źródło: Skonfiguruj strumień plików dysku

Bardzo ważne jest, aby nie umieszczać spacji między Dyskiem Google, jak pokazano w kolumnie wsparcia Google, ponieważ Terminal traktuje to jako trudny powrót po wprowadzeniu polecenia index.

Następnie uruchom ponownie komputer Mac, aby Dysk Google został zamontowany jako GoogleDrive, a następnie:

sudo mdutil -E 

Źródło: Terminal 101: Odbuduj indeks Spotlight w locie


Działa świetnie. Jeśli korzystasz z Dysku Google, aby przechowywać pliki tekstowe, indeks reflektor je tylko znaleźć się z tym podejściem
SimplGy

1
Wygląda na to, że Strumień plików Dysku Google domyślnie (teraz) to /Volumes/GoogleDrive. Włączyłem indeksowanie, używając po prostu sudo mdutil -E /Volumes/GoogleDrive, nie wymaga restartu.
Simon Woodside

2

Na początku byłem zdezorientowany, ponieważ Spotlight nie indeksował tego dysku. Jednak kiedy to zmusiłem, mogłem dobrze szukać. Możesz odbudować indeks dla określonego dysku, wykonując ten samouczek.

sudo mdutil -E /Volumes/[DriveName]

http://www.techradar.com/how-to/computing/apple/terminal-101-rebuild-the-spotlight-index-on-the-fly-1305684


Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg

Po uruchomieniu tego pojawia się błąd: nie można rozwiązać ścieżki. Jakieś pomysły?
Roman Gaufman

1

Jest sposób. To nie jest ładne.

Użyj aplikacji takiej jak CloudPull, która tworzy kopie zapasowe Dokumentów Google na dysku lokalnym. Następnie Spotlight znajdzie lokalną kopię. To daje nazwę znalezionego pliku.

Użyj Dysku Google, aby utworzyć kopię zapasową skrótów do Dokumentów Google, które otwierają prawdziwy dokument w Google.

Użyj Spotlight, aby wyszukać żądaną treść, a następnie weź znalezioną nazwę i wyszukaj ją, aby znaleźć skrót do Dokumentów Google i otwórz go, aby otworzyć dokument w Google.


1

Dzieje się tak automatycznie w przypadku folderów / plików na Dysku Google, które zostały zsynchronizowane lokalnie za pomocą aplikacji GD, ponieważ technicznie pliki znajdują się w systemie. Wyniki Spotlight stają się następnie hiperłączami do pliku Dysku online, otwierając się w przeglądarce.

Po prostu upewnij się, że wszystko, co chcesz wyszukać w ten sposób, jest zapisane w „Moim dysku” i że masz to lub dowolne inne podfoldery, które synchronizujesz z lokalnym katalogiem.


0

Jeśli chcesz wypróbować alternatywną wersję Spotlight, a mianowicie Alfred, dobrze jest iść.

Alfred jest technicznie programem uruchamiającym / przeszukującym pliki, ale jest w stanie znacznie więcej dzięki przepływom pracy. Bez wchodzenia w szczegóły, działa w zasadzie jako Spotlight: po naciśnięciu klawisza na środku ekranu pojawia się prostokąt, w którym możesz wpisać zapytanie i odpowiedzi (znacznie szybciej niż Spotlight). Są na to naprawdę dobre tutoriale na stronie dla programistów, a krzywa uczenia się jest bardzo płytka. Aby korzystać z przepływów pracy, potrzebujesz opcji Powerpack, która nie jest bezpłatna (Alfred jest), ale bardzo polecam to na czas zakupu.

Alfred korzysta z bazy danych indeksu Spotlight do wyszukiwania dokumentów. Ale odkryłem - i och, próbowałem - że Spotlight bardzo niewiarygodnie pracuje z dyskami sieciowymi. I nawet jeśli zamontujesz dysk Google za pomocą CloudMounter lub Mountainduck itp., Nie możesz go zindeksować. ( Można indeksować zamontowany dysk sieciowy w sieci lokalnej, ale dopiero teraz rozwiązanie tymczasowe . )

ALE na szczęście Alfred może wiele zrobić z przepływem pracy. I istnieje przepływ pracy dla wyszukiwania dysku Google. Możesz go pobrać tutaj . To nie jest obejście, to rozwiązanie natywne.

Po prostu kliknij dwukrotnie google_drive.alfredworkflowplik i dodaj go do Alfreda. Prawdopodobnie zostaniesz poproszony o aktualizację, ale gdy skończysz, możesz przeszukać pliki z dysku Google w oknie Alfred, wpisując literę di search term. Zobaczysz trafienia na liście rozwijanej, możesz je wybrać i otworzą się w przeglądarce. Błyskawicznie.


Dzięki, ale nadal nie wydaje się, aby wyszukiwać w Dokumentach Google (ich zawartości), tylko ich nazwy.
studgeek

@ben_k, czy możesz potwierdzić, czy przepływ pracy Alred Dysk Google przeszukuje zawartość Dokumentów Google?
Merchako,

Jeśli spojrzysz na gif na github.com/azai91/alfred-drive-workflow , Alfred wydaje się szukać „pam” i zwraca wyniki, których nazwy plików nie zawierają „pam”.
Merchako,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.