Jak „Hazel” dostało się na mój komputer?


3

Właśnie zauważyłem coś o nazwie „Hazel” pojawiającą się w Preferencjach systemowych. Nie mam pojęcia, co to jest i jak się tam dostało.

Kiedy przejrzałem leszczynę mac , wygląda na to, że jest to popularna aplikacja z świetnymi recenzjami ...

Jak to się pojawiło na moim komputerze? Jestem programistą i lubię myśleć, że zwykle jestem całkiem dobry w unikaniu instalowania crapware na moim komputerze ...

Czy komukolwiek jeszcze się to przytrafiło?


AKTUALIZACJA

To byłam głupia. Wygląda na to, że sam go zainstalowałem za pomocą Homebrew Cask, kiedy uruchomiłem kilka poleceń kopiowania i wklejania slapdash podczas konfigurowania mojego komputera.

Nawiasem mówiąc, wysłałem e-mail do pomocy Hazel, gdy próbowałem to rozwiązać, programista odesłał mi wiadomość e-mail; Potwierdzam, że Hazel jest znana :)


Czy jesteś absolutnie pewien, że nie zainstalowałeś go jakiś czas temu, aby spróbować?
nohillside

Tak. Nigdy nie słyszałem o tym. Pojawiło się od czasu, gdy ostatnio otworzyłem preferencje systemowe, co było prawdopodobnie niecały tydzień temu. Od czasu kliknięcia dziś okna Prefs, właśnie rozpoczął darmowy 2-tygodniowy okres próbny i ma ikonę paska menu. Wygląda na całkiem fajną aplikację, której mógłbym chcieć ...! Ale jestem pewien, że nigdy wcześniej go nie widziałem, ani nawet nie słyszałem o nazwie, ani nawet nie słyszałem o koncepcji tego, co robi :) wtf, nieco niepokojące ...
callum

Jedyne, co mogę sobie wyobrazić, że niedawno zainstalowałem, to Java. A to w przeszłości wiązało się ze złymi rzeczami, takimi jak pasek narzędzi Ask.com itp. I pamiętam, że używam ciemnych wzorów, aby utrudnić usunięcie dołączonych dodatków ... Ale Hazel wygląda jak renomowane oprogramowanie, więc nie dostaję it
callum

Odpowiedzi:


6

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby był złośliwym oprogramowaniem, ponieważ program Hazel to renomowane narzędzie, które automatyzuje operacje na plikach, rozszerzając systemy wykrywania reflektorów i zmian plików w OS X. Istnieje jako panel Preferencji systemowych, więc możesz łatwo ominąć jego ślad na dysku, jeśli nie były dla ikony paska menu.

Możesz uzyskać zaktualizowane wersje i informacje o odinstalowaniu od dostawcy:

Jeśli masz Wehikuł Czasu, możesz użyć światła punktowego, aby dokładnie określić, kiedy się pojawi.

Teraz, gdy NSA i hakerzy oraz wszelkiego rodzaju ludzie dokonują modyfikacji oprogramowania i korzystają z tylnych drzwi, twoja instalacja piwnego może być złośliwym oprogramowaniem udającym uczciwy program. Bez analizy kryminalistycznej - trudno to ustalić. Zacznę od ponownej instalacji najnowszej wersji i sprawdzenia poprawności psychicznej, aby upewnić się, że jesteś z niej zadowolony. Jeśli nie, usunięcie go powinno być łatwe i bezpieczne dla większości ludzi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.