Czy mogę uniemożliwić zmianę rozmiaru i przesuwanie systemu OS X podczas snu podczas podłączania do zewnętrznego monitora?


23

Mam Retina Macbook Pro podłączony do wyświetlacza ASUS 2560x1440 przez port HDMI. Zamykam pokrywę laptopa, więc monitor jest jedynym używanym wyświetlaczem.

Kiedy śpię w komputerze (jeśli ma to znaczenie), a kiedy wybudzam go z powrotem, wszystkie okna są zmieniane w lewym górnym rogu. Zakładam, że zmienia rozmiar i zmienia ich położenie dla wbudowanego wyświetlacza. Czy istnieje sposób, aby temu zapobiec, więc nie muszę zmieniać rozmiaru i przenosić wszystkich okien podczas ponownego korzystania z komputera?


1
Zauważyłem, że dzieje się tak, gdy wyświetlacz śpi lub wyłącza się z powodu utraty sygnału. Co się dzieje, gdy komputer Mac śpi. Jeśli mógłbyś w jakiś sposób utrzymać WŁĄCZONY wyświetlacz, założę się, że Mac nie zobaczyłby go jako usuniętego i pozostawiłby tam okna.
zevlag

1
Ja też mam ten problem. Jest to spowodowane wyłączeniem monitora ASUS po przejściu w tryb uśpienia i niepoprawnym sygnalizowaniem połączenia (do komputera Mac), że już go nie ma. Następnie komputer Mac (niepoprawnie, IMHO; powinien poczekać, aż się obudzi) rekonfiguruje pulpit i przesuwa okna. Nie wiem, jak to naprawić.
Rick

Odpowiedzi:


6

Przejdź do menu na monitorze zewnętrznym. Jeśli istnieje opcja, która pozwala jednemu urządzeniu przełączać zasilanie na drugim za pośrednictwem HDMI, upewnij się, że ta opcja jest wyłączona (szczerze mówiąc, nie sądzę, że będzie to miało wpływ, ponieważ Twój laptop jeździ, ale ze względu na rozwiązywanie problemów ...)

Ja też używam MBP Retina z zewnętrznym monitorem (przez HDMI). Jeśli wyłączę monitor zewnętrzny, gdy ma on okna aplikacji na pulpicie, ekran mojego laptopa zostanie odświeżony, a okna zostaną przeniesione na ekran mojego laptopa. Jeśli jednak ponownie włączę monitor zewnętrzny, okna aplikacji „automatycznie” powrócą do miejsca, w którym były (ta sama lokalizacja i rozmiar) na zewnętrznym pulpicie (o ile w międzyczasie nie zamknąłem komputera) . Wydaje się więc, że jednym z rozwiązań (jeśli nie masz nic przeciwko korzystaniu z wyświetlacza laptopa) jest pozostawienie laptopa otwartego, ale zmniejszenie jasności ekranu do 0. Robię to cały czas, oglądając film na duży ekran i, naprawdę, profil laptopa jest nie mniej „nieporęczny” niż byłby, gdyby był zamknięty. Dodatkową korzyścią tej metody jest to, że laptop pozostaje chłodniejszy (niż w przeciwnym razie, zamykając go). Możesz to sprawdzić za pomocą dowolnej bezpłatnej aplikacji do monitorowania temperatury.

Jeśli powyższe nie działa lub jest w inny sposób nie do zaakceptowania, patrzysz na ciężkie skrypty Linuksa, aby uzyskać coś takiego do pracy (co, nawet dla doświadczonego programisty, powinno okazać się świetnym doświadczeniem edukacyjnym, jeśli jest to możliwe) .


5

Nie wiem, czy możesz temu zapobiec, ale używam aplikacji Stay by Cordless Dog (15 USD, bezpłatny okres próbny), która utrzymuje okna między zmianami konfiguracji ekranu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.