Pytanie o panikę na GPU w połowie 2010 r. MacBookPro6,2


1

Czytałem niekończące się wątki na ten temat, ale jest coś, czego jeszcze nie znalazłem i mam nadzieję, że ktoś może coś zasugerować. Z tego, co przeczytałem do tej pory, znaczna ilość MBP wyprodukowanych w 2010 r. Ma ukryty problem ze sprzętem, który powoduje awarię systemu. Ten problem pojawiał się zwykle po aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Lion lub nowszej.

Pytanie 1: nie jest jeszcze dla mnie jasne, co jest zepsute. Czy to GPU (Nvidia GeForce 300M) czy płyta logiczna? Słyszałem, że wiele osób zmieniło tablicę logiczną. Przypuszczam, że „tablica logiczna” to „płyta główna”, prawda?

Pytanie 2: Jestem właścicielem MBP wyprodukowanego w 2010 roku, ale do tej pory nie uaktualniłem systemu operacyjnego, więc jestem zadowolony z mojego komputera Mac. Ale teraz muszę zaktualizować i obawiam się, że mogę mieć złą niespodziankę. Czy istnieje sposób na wykrycie, czy ten błąd sprzętowy dotyczy mojego laptopa przed aktualizacją systemu operacyjnego? Może narzędzie testujące do badania sprzętu pod obciążeniem przełączania GPU? Jeśli ktokolwiek może zasugerować sprawdzony test na Snow Leopard , będę wdzięczny.

Pytanie 3 : ponieważ jest to problem związany ze sprzętem, nie można go naprawić za pomocą łatek oprogramowania. Dlaczego więc ukrywał się na wielu komputerach z systemem operacyjnym Snow Leopard?

Dzięki za pomoc


Nie jestem pewien wystąpienia w zależności od systemu operacyjnego. Mogę tylko odpowiedzieć na pytanie 1. Płyta główna jest równa Logicboars jest równa płycie głównej. W przypadku MacBooka (lub większości notebooków pod tym względem) płyta główna zawiera CPU i GPU, co oznacza, że ​​zamiana płyty głównej oznacza nowy układ Intel i NVidia
Kevin Grabher

Odpowiedzi:


1

Publikuję tę odpowiedź na 5 podobnych pytań. Próbowałem wszystkiego, od zmian Kext po łatkę Github . Próbowałem także użyć Gfx. Jednak oto, co zadziałało dla mnie. Najnowsza wersja Gfx nie ustawia MBP na stałe używanie karty zintegrowanej. Jednak wersja GFx v1.8.1 tak. Otwórz i skonfiguruj, aby korzystał z technologii Intel.

gfx v1.8.1

Moje preferencje

Nie miałem paniki na GPU przez 2 dni. Wyłączyłem również SIP i zainstalowałem łatkę Github, ale potem nadal miałem Panikę (może to być rozwiązanie tylko z GFx, a może łatka też pomogła. Najpierw wypróbuj Gfx 1.8.1)


1

Spróbuj zainstalować gfxCardStatus , który jest darmowym narzędziem typu open source, które może rozwiązać problem zamiast karty graficznej o wartości 2300 USD. Oprócz skompresowanego pliku do pobrania , można go również zainstalować jako Homebrew Cask ( źródło ):

brew cask install gfxcardstatus

Panika została poważnie dotknięta przez te paniki, ale przestało się to dziać po użyciu tego narzędzia.


0

nigdy nie miałem problemu ze Snow Leopard, Lion ani Mountain Lion. Kiedy uaktualniłem do Mavericks, zaczął zawieszać system operacyjny Pan..Kernel po kilku godzinach użytkowania. Uznałem, że Mavericks był wadliwy i uaktualniony do Yosemite, co spowodowało awarię bardzo szybko i spowodowałoby awarię, nawet jeśli nie zainstalowano żadnego oprogramowania (tylko zainstalowany system operacyjny)

Istnieje test, który możesz wykonać https://support.apple.com/en-us/HT202731

Rozumiem, że każda jednostka będzie miała ten problem po opodatkowaniu przez wyższe wymagania nowych systemów operacyjnych. Fakt, że Apple pobiera opłatę za naprawę spowodowaną przez ich system operacyjny, oszałamia mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.