Jak zaszyfrować dysk zewnętrzny za pomocą FileVault 2 w OSX Yosemite


10

Ok, więc zgodnie z https://www.apple.com/osx/what-is/security/ powinienem być w stanie zaszyfrować KAŻDY dysk zewnętrzny ... „z łatwością” za pomocą FileVault 2.

Mam zupełnie nowy (pusty) model 2 TB Fantom Drive: GFP2000EU3 (Hitachi Drive)

Narzędzie dyskowe:

 1. Próbowałem skasować i sformatować dysk na Mac OS Extended (Journaled, Encrypted)Zwracany błąd:"A GUID Partition Table (GPT) partitioning scheme is required."
 2. Wybrano wolumin logiczny z lewej listy, a następnie udałem się do Partitionzakładki, kliknąłem menu rozwijane, pokazując „Bieżący”, zmieniłem go na 1 partycję, kliknąłem Optionsprzycisk, następnie GUID Partition Tablewybrałem przycisk radiowy> kliknąłem OK, a następnie Applyw oknie głównym. Podczas tego kroku nie wystąpiły żadne błędy.
 3. Spróbuj ponownie krok 1, inny komunikat o błędzie: "Unable to create a new Core Storage logical volume group."

Znalazca:

 1. Próba ctrl+click> Encrypt *Drive Name*ikona dysku na moim pulpicie, ten sam błąd:"Unable to create a new Core Storage logical volume group."

Próbowałem też disk repairprzed próbą ponownie. Następnie ponownie wypróbuj wszystkie te kroki Recovery Mode (command+R during startup), a następnie wypróbuj pod Safe Mode (holding shift at startup), a następnie pod innym kontem użytkownika. Wszyscy wracają z tym samym błędem:"Unable to create a new Core Storage logical volume group."

Aktualizacja 1: Udało mi się pomyślnie zaszyfrować pamięć USB Sandisk o pojemności 8 GB. Nadal muszę zadbać o 2 TB.

$diskutil list

/dev/disk3
#:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
0:   GUID_partition_scheme            *2.0 TB   disk3
1:            EFI EFI           209.7 MB  disk3s1
2:         Apple_HFS MyDrive         2.0 TB   disk3s2

Po rozmowach z Apple poziomu 1 i wyższym wsparciem uruchomili CaptureData, a inżynier systemów zastanawia się nad tym, może to potrwać dzień lub dwa. Powiedzieli, że nie mają jeszcze żadnej dokumentacji dotyczącej mojego problemu. Wydaje się mało prawdopodobne, że jestem jedynym ...

Aktualizacja 2: Otrzymałem autoryzację naprawy od Fantom i z dnia na dzień przejechałem dysk (na mój koszt). Po kontroli otrzymałem komunikat: „Zakończyliśmy diagnostykę na twoim dysku i z przykrością informujemy, że dysk twardy w obudowie nie działa. W związku z tym uszkodzenie jest obecnie poza naszą zdolnością do naprawy - wymienimy napęd dysku mechanizm i zwróć naprawioną jednostkę. ”

Uważam to za interesujące, ponieważ mogłem nie dowiedzieć się o tym problemie, dopóki nie załadowałem krytycznych danych na dysk. Byłem w stanie sformatować dysk i skopiować go na dysk iz powrotem bez problemu ... szyfrowanie dysku ujawniło problem. Nadal muszę potwierdzić, że „naprawiona jednostka” zaszyfruje zgodnie z oczekiwaniami, mam nadzieję, że wkrótce ją otrzymam.


Ostatnia aktualizacja: po otrzymaniu nowego dysku wszystko jest szyfrowane zgodnie z oczekiwaniami. Radzę zaszyfrować każdy dysk, gdy pierwszy raz go dostaniesz, ponieważ awaria może wykryć niektóre usterki, które wolisz zobaczyć wcześniej niż później ...


Czy na tym dysku zewnętrznym jest obecnie coś zapisanego? Zajrzyj również do linku w GUID Error Message Resolution na końcu Enable FileVault na dyskach zewnętrznych w OS X 10.8 i nowszych .
user3439894,

Odpowiedzi:


14

Rozumiem, że masz problemy, więc będzie to więcej dla innych osób szukających informacji na ten temat. Szyfrowanie woluminów innych niż rozruchowe powinno być stosunkowo łatwym procesem w systemie OS X 10.8.xi nowszych.

Aby zaszyfrować wolumin inny niż rozruchowy:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy wolumin, który chcesz zaszyfrować

 2. Wybierz ... Szyfrowanie polecenie

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 1. Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło i (opcjonalnie) wskazówkę dotyczącą hasła.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dysk na chwilę zniknie z pulpitu (aby zainicjować szyfrowanie), a następnie pojawi się ponownie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Uwaga: w trakcie normalnej pracy przy następnym podłączeniu napędu należy wyświetlić monit o podanie hasła skonfigurowanego podczas wykonywania powyższych czynności. Jeśli napęd nie pojawia się na pulpicie, możesz go zobaczyć w Narzędziu dyskowym. Narzędzie dyskowe umożliwia wprowadzenie hasła w celu odszyfrowania i zainstalowania go stamtąd.
webaholik

1
Ta opcja nie jest już dostępna w systemie macOS Mojave z menu kontekstowego. Zresztą i tak nie widzę!
jlbang

1
@jlbang: wyjaśnienie znajduje się w tej odpowiedzi .
Paul D. Waite,

1

Chciałem wspomnieć, że ten proces nie będzie działał na twoim dysku flash, ponieważ jest sformatowany jako partycja FAT. Będziesz musiał ponownie sformatować dysk w systemie Mac OS Extended (Journaled), a po włączeniu szyfrowania zostanie on przekonwertowany na Mac OS Extended (Journaled, Encrypted)

Będziesz mógł ponownie sformatować dysk flash za pomocą Narzędzia dyskowego znajdującego się w folderze / Applications / Utilities.


0

W High Sierra nie widzę opcji „Szyfruj” w menu kontekstowym. Nie znalazłem ogólnego rozwiązania tego problemu. Ale znalazłem rozwiązanie dla mojego konkretnego przypadku użycia: zaszyfruj zewnętrzny dysk twardy za pomocą kopii zapasowych Time Machine. Wystarczy przejść do ustawień Time Machine, „Dodaj lub usuń dysk kopii zapasowej ...”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

i zaznacz pole wyboru „Szyfruj kopie zapasowe”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.