Dlaczego AirDrop nie działa na starszych kartach sieciowych?


11

Apple oświadczyło, że AirDrop będzie obsługiwał tylko następujące modele:

AirDrop obsługuje następujące modele komputerów Mac:

  • MacBook Pro (koniec 2008 r. Lub nowszy)
  • MacBook Air (koniec 2010 r. Lub nowszy)
  • MacBook (koniec 2008 r. Lub nowszy)
  • iMac (początek 2009 r. lub nowszy)
  • Mac mini (połowa 2010 r. Lub nowszy)
  • Mac Pro (początek 2009 r. Z kartą AirPort Extreme lub połowa 2010 r.)

Widziałem wzmiankę o więcej szczegółów na Twitterze, ale wymuszona zwięzłość dostarczyła mi tylko ograniczone informacje z @GlennF (Glenn Fleishman) ( tutaj ):

AirDrop będzie wymagał nowszego sprzętu Wi-Fi (nowsze może być tak stary jak 2008 lub 2009), który pozwala na symulację. sieć / ad hoc.

Oraz z @NeoVanGoth („Sir Neo Codealot”) ( tutaj ):

Warum #Airdrop aug älteren Macs night geht: „Wygląda na to, że moduł radiowy WiFi musi obsługiwać jednoczesne dwuzakresowe, aby AD działało” #Lion

Czy mogę uzyskać bardziej szczegółowe i, mam nadzieję, wysoce techniczne wyjaśnienie różnic między tymi kartami sieciowymi, a także co konkretnie robią nowe, aby AirDrop działał poprawnie?


konkretnie, która karta ekstremalna na lotnisku jest wymagana, można

Odpowiedzi:


21

Zasadniczo AirDrop zmienia komputer Mac w punkt dostępu WiFi w paśmie 5 GHz. Dlatego jest to konfiguracja zerowa, działa niezależnie od tego, czy komputery Mac są w tej samej sieci bezprzewodowej, czy w DOWOLNEJ sieci bezprzewodowej.

Jednak aby utworzyć tę drugą sieć, adapter musi obsługiwać wiele sieci.

To wyjaśnia również, dlaczego działa tylko z Wi-Fi, a nie z np. Jednym komputerem Mac podłączonym do stacji bazowej i drugim komputerem Mac korzystającym z WiFi do połączenia się z nim.


4
Zasadniczo wymaga karty, która będzie obsługiwać jednocześnie tryb zarządzany i tryb ad-hoc.
Matt Gibson

„tryb zarządzany” jest również znany jako „tryb infrastruktury”.
Jason Salaz,

6

Możesz sprawić, że zrzut będzie działał częściowo, jeśli uruchomisz to polecenie terminalu.

defaults write com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 1

Pozwoli to tylko na zrzut z innymi komputerami Mac podłączonymi do sieci WIFI (nie z innymi komputerami Mac w pobliżu w innej sieci), ale jest lepszy niż nic.

Patrz: http://www.funkyspacemonkey.com/airdrop-work-older-macs


Naprawdę fajnie, ponieważ funkcja udostępniania ekranu nie pozwala na kopiowanie plików (jak Windows Remote Desktop).
Thorbjørn Ravn Andersen

6

AirDrop zależy od określonych bezprzewodowych mikroukładów i anten, dzięki czemu karta lotniska ma zapasowe możliwości przetwarzania, aby rozmawiać bezpośrednio z innymi komputerami Mac. AirDrop tworzy bezpieczną sieć ad-hoc i nie dba o to, czy jesteś podłączony do dowolnej sieci Wi-Fi. Twój istniejący ruch sieciowy jest oddzielony od ruchu AirDrop.

Starszy sprzęt bezprzewodowy nie spełnia tych wymagań. Istnieją ukryte preferencje, które można włączyć w terminalu. To nie musi (koniecznie) przesyłać bezpiecznie plików - po prostu wyświetla listę udostępnionych serwerów plików, które Finder normalnie pokazywałby w oknie / pasku bocznym przeglądania sieci i rysuje je w oknie AirDrop. Nie zyskujesz dodatkowego bezpieczeństwa i wolności poza siecią.

domyślnie napisz com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 1


Bezpośrednia odpowiedź brzmi: AirDrop wymaga komputera Mac, który został fabrycznie wyposażony w określony model karty WiFi, a twój model Mac nie ma tej karty. Apple nie ma możliwości uaktualnienia ani zmiany obwodów WiFi.

1

W każdym razie, po co zawracać sobie głowę AirDrop? Włącz konto Bonjour w iChat i używaj go do przesyłania plików. Działa na 10.4 - 10.7, bez ograniczeń chipsetu.

„Świetne nowe funkcje” OS X (najnowsze) są często tylko lekko wystrojonymi implementacjami starszych koncepcji.


1

Airdrop jest zdecydowanie nieco wybredny, domyślnie nie ma sieci Ethernet i wszystkie te wymagania sprzętowe.

Zamiast tego używam Wormla , który pozwala mi również wysyłać pliki bezpośrednio do osób spoza mojej sieci za pomocą skrótu klawiaturowego.


0

Czy używasz OSX Lion? jeśli nie, to jest to ograniczenie twojego mini

AirDrop to jedna ze wspaniałych nowych funkcji Lion, która zapewnia naprawdę łatwy sposób udostępniania plików między obsługiwanymi komputerami Mac z obsługą Wi-Fi, bez konieczności łączenia się przez lokalną sieć Wi-Fi.

odniesienie: http://support.apple.com/kb/HT4783

mój nacisk


Jeśli przeczytasz tę stronę, zobaczysz, gdzie wyraźnie zawiera listę maszyn obsługujących AirDrop. Ograniczenia komputera Mac mini to: „Mac Mini (połowa 2010 r. Lub nowszy)”

Problem nie polega na uruchomieniu Lion. Problemem jest posiadanie nowego chipsetu Wi-Fi.
Thorbjørn Ravn Andersen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.