Jak ustawić inny kierunek przewijania myszy i gładzika w programie Lion?


23

Chcę wypróbować nowe zachowanie przewijania w Lionie (zarówno na wbudowanym, jak i na magicznym gładziku).

Ale w mojej myszy (Logitech Anywhere MX) nie chcę przewijać do tyłu. W preferencjach wydaje się, że były dwa różne ustawienia (jedno w przednim panelu myszy, drugie w przednim panelu gładzika), jednak zmiana jednego zawsze zmienia drugie.

Czy można ustawić to zachowanie niezależnie?


1
Mam nadzieję, że ktoś taki jak Logitech wymyśli mysz z przełączanym kierunkiem przewijania - nawet pod myszą użyłbym jej tylko raz, a potem zapomniał o tym !!!
Walter Tross

Odpowiedzi:


11

Nie

Obecnie w Lion preferencje przewijania wstecz ustawiają kierunek myszy i gładzików.

Jeśli chcesz szybko zmieniać kierunki, możesz zajrzeć do Scrollreverser, który umieszcza tę opcję w pasku menu.


Po zainstalowaniu tej aplikacji całkowicie wyłączył mój scroller na moim logitech mx master i nie mogę go ponownie uruchomić, uważaj!
Logan Yang


5

Opublikowanie tego jako osobnej odpowiedzi na podstawie zalecenia .

Od wersji 1.9.3 BetterTouchTool obsługuje teraz odwracanie kierunku przewijania tylko dla normalnych myszy. Działa z Sierra. BetterTouchTool nie jest darmowy, ale ma bardzo rozsądną cenę.

Zauważyłem, że czułość przewijania nie jest tym, czego oczekuję, gdy używam BetterTouchTool do odwracania kierunku przewijania myszą, więc osobiście wolę SteerMouse (wspomniany w mojej innej odpowiedzi na to pytanie). Mówiąc ściślej, z jakiegoś powodu przy przewijaniu myszy Better Touch Tool muszę przewinąć więcej niż kilka „kliknięć”, aby rozpoznać, że zacząłem przewijać, co oznacza, że ​​nie mogę łatwo przewinąć niewielkiej ilości.


2

Inną (płatną) opcją jest SteerMouse . Wiele lat temu kupiłem SteerMouse i nie miałem z tym żadnych problemów. Działa to dla mnie idealnie w Mavericks, Yosemite, El Capitan, a teraz w Sierra.

Aktualizacja Sierra: Wersja 5 SteerMouse jest potrzebna do obsługi Sierra, ale działa dobrze. (Z tego, co przeczytałem tutaj , ScrollReverser ma pewne problemy z Sierra.)


Ma zbyt wiele preferencji do skonfigurowania - jak na mój gust.
Walter Tross

Tak, SteerMouse ma wiele preferencji, ale ustawiam tylko dwa ustawienia - kierunek przewijania kółkiem myszy w górę i kierunek przewijania kółka myszy w dół. To wszystko, czego potrzeba.
Nate

Moim zdaniem Twoja wersja narzędzia Better Touch Tool powinna być osobną odpowiedzią na to pytanie.
haykam

@Peanut przeniósł ją do osobnej odpowiedzi
Nate

1

Dodając jeszcze jedną odpowiedź na nowszy produkt, który właśnie natknąłem, a mianowicie Mos (kod źródłowy tutaj ). Nie użyłem tego osobiście, ale widziałem o tym wspomniane . To jest darmowe.


1
Potwierdzam, Mos współpracuje z Mojave, MBP 2014. <3
NateJ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.