Czy są adaptery do korzystania z Thunderbolt Display na komputerach innych niż Thunderbolt?


23

Ten wyświetlacz Thunderbolt wygląda świetnie. Jeśli jednak kupię monitor, będzie on działał lepiej na wszystkich moich starszych komputerach, nie tylko na najnowszych i najlepszych komputerach Mac Thunderbolt. Czy jest jakiś sposób, aby uzyskać do niego DisplayPort, DVI, HDMI lub VGA?


1
Jeśli potrzebujesz go do pracy z rzeczami innymi niż „Mac z włączoną funkcją Thunderbolt”, zamiast tego pobierz „Cinema Display”, ale jak dotąd nie ma adaptera (takiego jak HD Diamond USB ), którego używam do uruchamiania 3 zewnętrznych wyświetlaczy z moim 15-MBP MBP ;)
cwd

Odpowiedzi:


8

Komunikat prasowy Apple mówi „obsługuje DisplayPort dla wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości i współpracuje z istniejącymi adapterami do wyświetlaczy HDMI, DVI i VGA”, ale odnosi się to do portu wyjściowego Thunderbolt (do łączenia łańcuchowego). Wyświetlacz Thunderbolt nie będzie działał z maszyną inną niż Thunderbolt bez adaptera.

Ale niestety teraz, kiedy zaczęli je wysyłać, stało się jasne, że nie dotyczy to strony wejściowej wyświetlacza. Jak wynika z przeglądu AnandTech , do ekranu Thunderbolt można podłączyć tylko komputery wyposażone w Thunderbolt.

Ten tekst w komunikacie prasowym Apple jest dziwnie mylący. Ponieważ nie można również podłączyć drugiego złącza DisplayPort do gniazda wyjściowego Thunderbolt na wyświetlaczu. Możesz jednak podłączyć wyjście Thunderbolt do czegoś takiego jak Promise Pegasus, a następnie możesz podłączyć wyświetlacz DisplayPort do Pegasusa. To wydaje się być błędem na ekranie Thunderbolt, który, mam nadzieję, zostanie naprawiony.

Spodziewam się, że ktoś mógłby stworzyć adapter, który pobiera HDMI / DVI, konwertuje go na DisplayPort i wysyła jako Thunderbolt. Powinno to umożliwić korzystanie z wyświetlacza w „starszych” formatach, ale coś takiego jeszcze nie istnieje i bez wątpienia byłoby dość drogie.


1
Myślę, że komunikat prasowy jest bardzo mylący. Ta część wydaje się mówić, że możesz podłączyć Thunderbolt Mac do monitora DisplayPort. AnandTech mówi: „Apple będzie nadal sprzedawał istniejący 27-calowy wyświetlacz kinowy, ponieważ nowy wyświetlacz Thunderbolt nie będzie działał z maszynami, które nie obsługują Thunderbolt”. anandtech.com/show/4516/…
Thilo

Zastanawiam się, skąd wziął to AnandTech. Jeśli jest to poprawne, to informacja prasowa jest czymś więcej niż tylko mylącym ...
andynormancx

1
Informacje prasowe są zawsze tak zestawiane. Pierwszy akapit to ogłoszenie, reszta to kopiowanie / wklejanie materiałów o zaangażowanych firmach i technologiach.
Thilo,

1
Zdecydowanie się z tym nie zgadzam. Komunikat prasowy wyraźnie mówi nam, że w pewnym sensie nowy wyświetlacz może być używany z istniejącymi DVI, HDMI i VGA. Po prostu nie jest jasne, czy ma to zastosowanie do wprowadzania sygnału do wyświetlacza, wysyłania sygnału do wyświetlaczy w dalszej części łańcucha, czy obu.
andynormancx

Zobaczymy, kiedy otrzymamy więcej recenzji. Na razie pogodziłem się z faktem, że nie będzie działać bez zewnętrznego adaptera.
Thilo,

3

Widzę na stronie Apple, że wymagania systemowe są następujące:

Komputer Mac z obsługą Thunderbolt, w tym MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini oraz iMac OS X 10.6.8 lub nowszy

Oznacza to, że musi być włączony Thunderbolt.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.