Jak uruchomić aplikację w trybie pełnoekranowym w systemie OS X Lion na drugim monitorze?


51

Jak mogę uruchomić aplikację w trybie pełnoekranowym w systemie OS X Lion na drugim monitorze? Wygląda na to, że utknął na moim pierwszym monitorze i chciałbym go przenieść.

Odpowiedzi:


24

Możesz zmienić, który monitor jest monitorem „podstawowym”, otwierając ekrany w Preferencjach oraz przeciągając i upuszczając pasek menu na drugi monitor. To powinno sprawić, że aplikacje pełnoekranowe będą korzystać z drugiego monitora.


10
Byłoby miło, gdybyś mógł w ten sposób mieć jednocześnie dwie aplikacje pełnoekranowe.
Thilo,

11
O ile to pomaga, nie mogę nazwać tego odpowiedzią, jeśli tego właśnie oczekuje od ciebie Apple.
Nick Bedford

41

Jest to fragment informacji o wydaniu AppKit firmy Apple dla Lion na temat aplikacji pełnoekranowych i wielu komputerów stacjonarnych.

Wiele monitorów i pełny ekran (nowość od początku 2011 r.)

Podjęliśmy pewne uproszczenia dotyczące zachowania Lion Full Screen na wielu monitorach. Wiele monitorów jest traktowanych przez Spaces jako jedna jednostka, dlatego też są one traktowane jako jedna jednostka na pełnym ekranie. Oznacza to, że wszystkie monitory będą dedykowane do okien należących do aplikacji pełnoekranowej, a jednocześnie może być widoczne tylko jedno podstawowe okno pełnoekranowe. Dodatkowy monitor jest przydatny w oknach inspektora.

Po drugie, ponieważ pasek menu znajduje się na głównym monitorze, główne okno pełnoekranowe również będzie znajdować się na głównym monitorze. Dzięki temu pasek menu, pływający pasek narzędzi i okno pełnoekranowe mogą zachować wzajemne powiązania na tym samym monitorze.

Pełny dokument można znaleźć tutaj:
https://developer.apple.com/library/content/releasenotes/AppKit/RN-AppKitOlderNotes/index.html#10_7FullScreen

Zgodnie z tym dokumentem aplikacje pełnoekranowe będą zawsze wyświetlane na głównym monitorze i nic nie można na to poradzić.


14
+1 za wykopanie tego. Ale –1 do Apple. To jest absurdalne uzasadnienie.
Konrad Rudolph

3
Jest to wymyślny sposób Apple'a, by powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie go ulepszyć, wciąż nad tym pracujemy>. <Byliśmy (programiści) mają różnego rodzaju problemy związane z czymkolwiek na pełnym ekranie TT.TT
Samantha Catania

5
Och wow. Jest to główne załamanie przepływu pracy, które łamie „założenie” ze strony Apple. Czy ich pracownicy nie używają wielu monitorów w Apple?
Nick Bedford

1
To przerażający bałagan ze strony Apple'a; skutecznie zniszczyli obsługę wielu monitorów. Nawet korzystanie z jednego monitora jest poniżej standardu, ponieważ nie można wyświetlić kolejnego okna ponad zmaksymalizowaną aplikacją, np. Grab, e-mail itp. Prawie rok później i nic nie zostało zrobione.
GlennG

2
Wygląda na to, że Apple nad tym pracuje. W informacjach o wydaniu ML napisano: „Teraz zezwalamy, aby okno pełnoekranowe zajmowało wyświetlacz zewnętrzny… Znaczna część podstawowej architektury Spaces zmieniła się w 10.8”. Myślę, że nad tym pracują i może do 10.9 będziemy mieć każdy ekran jako niezależny kontener aplikacji na pełnym ekranie.
Frank Schmitt,

8

Obecnie nie ma takiej możliwości. Złożyłem w tym błąd podczas podglądu dewelopera i został on oznaczony jako duplikat, a duplikat jest nadal otwarty. (rdar: // 9741058 i rdar: // 8056880 dla ludzi Apple)

Zakładam, że tryb pełnego ekranu jest przeznaczony do konfiguracji z jednym monitorem i działa szczególnie dobrze w konfiguracjach z jednym małym monitorem (czytaj dowolny MacBook lub MacBook Pro).


7
Jest to jednak poważna wada, ponieważ na przykład QuickTime X może teraz używać TYLKO głównego ekranu jako pełnego ekranu.
Nick Bedford

8

Aktualizacja do Mountain Lion rozwiąże problem, ponieważ w końcu umożliwia korzystanie z trybu pełnoekranowego na wielu ekranach.

Możesz „zrobić aplikację na pełnym ekranie na dowolnym ekranie. Przeciągnij okno na żądany ekran i kliknij przycisk pełnego ekranu”.


3
Możesz, ale to wciąż pozostawia twój drugi ekran, siedząc i robiąc nic, tylko wyświetlając to ersatz-szczotkowane-metalowe tło lniane.
Frank Schmitt,

@FrankSchmitt Tak, to smutne, że Apple zapewnia tylko pierwszą połowę kompletnego rozwiązania. „Oszczędzając miejsce na ekranie w trybie pełnoekranowym, muszę zrezygnować z całego innego monitora z cennymi nieruchomościami na ekranie”.
gentmatt,

2

Znajduję najłatwiejszy sposób, aby rozwiązać ten problem, gdy próbuję oglądać filmy na Youtube w trybie pełnoekranowym na moim 47-calowym telewizorze 1080p, to użyć trybu pełnoekranowego w Firefoksie, ponieważ pozostaje on na 2. ekranie, tj. Tylko oprogramowanie dostarczone przez Apple ma irytujący błąd pełnoekranowy / feature. Mam nadzieję, że to naprawią


2
Przekonałem się, że Google Chrome, gdy korzystam z wideo HTML 5 z YouTube, umieściłem wideo na głównym monitorze (ekranie mojego laptopa), gdy próbowałem wyświetlić pełny ekran wideo na telewizorze podłączonym przez HDMI. Moim zdaniem filmy powinny / zawsze / pełnoekranowe powinny być wyświetlane na drugim monitorze, pozostawiając możliwość pracy na pierwszym. Tego rodzaju konfigurację można nadal skonfigurować w VLC, ale to nie pomaga YouTube.
rjmunro
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.