Jak zatrzymać automatyczne łączenie OS X z serwerem NFS podczas uruchamiania?


13

Uaktualniłem dziś do Lion, ale miałem ten sam problem na Snow Leopard. Kiedy uruchamiam komputer Mac i loguję się, automatycznie łączy się on z serwerem NFS. Wiem to, ponieważ widzę serwer w Finderze w sekcji Udostępnione. Zakładam, że w pewnym momencie w przeszłości podłączyłem się do serwera, ale nie jestem pewien, jak sprawić, by przestał się teraz łączyć. Gdzie mogę szukać? Nawet po wysunięciu serwera łączy się ponownie przy następnym uruchomieniu. Co mogę zrobić, żeby to się skończyło?

Dalsze informacje - oto jak wygląda mój / etc / auto_home:

#
# Automounter map for /home
#
+auto_home # Use directory service
#
# Get /home records synthesized from user records
#
+/usr/libexec/od_user_homes

Uruchomienie / usr / libexec / od_user_homes nie dało żadnych wyników.

Podłączenie nie pojawia się w Narzędziu dyskowym ani w Narzędziu katalogowym, a uruchomienie lsofnie pokazuje zamontowania (/ CIFS). dfpokazuje / CIFS i wskazuje, że jest to system plikówx-browser:

Oto / etc / auto_master:

#
# Automounter master map
#
+auto_master    # Use directory service
/net      -hosts   -nobrowse,hidefromfinder,nosuid
/home      auto_home  -nobrowse,hidefromfinder
/Network/Servers  -fstab
/-     -static

A dane wyjściowe z mount:

/dev/disk0s2 on / (hfs, local, journaled)
devfs on /dev (devfs, local, nobrowse)
map -hosts on /net (autofs, nosuid, automounted, nobrowse)
map auto_home on /home (autofs, automounted, nobrowse)
x-browser: on /CIFS (nfs)
localhost:/gWMIVnK_1WG9ZzUq0q3qb7 on /Volumes/MobileBackups (mtmfs, nosuid, read-only, nobrowse)

To denerwujące. Mój modem kablowy (bthomehub3) pojawia się jako udział.
Stephen

Odpowiedzi:


4

Miałem ten sam problem z CIFS-mount, x-browser… Stało się tak, ponieważ wypróbowałem Sharity 3 i „usunąłem” go, umieszczając ikonę w koszu, jak to zwykle robią użytkownicy komputerów Mac. :) Ale program był nadal zainstalowany i codziennie umieszczał ikonę CIFS na pulpicie.

Rozwiązałem go za pomocą następującego polecenia terminala:

sudo /Library/StartupItems/Sharity3/uninstall

Tak! To rozwiązało - dzięki tona! To mnie denerwuje o wiele za długo.
Josh Brown

? Ostatni komentarz 16 grudnia do mojej odpowiedzi podał aktualizację, że możesz używać Sharity. Chyba tego nie widziałeś.
AndrewNimmo

9

Możesz rozważyć użycie aplikacji NFS Manager , aby pomóc Ci zlokalizować i wyłączyć automatyczne podłączanie NFS. Aby uzyskać pomoc, zapoznaj się z sekcją instrukcji.

Nazwa montowania / CIFS i brak informacji o NFS wskazują, że możesz korzystać z Sharity. Sprawdź, czy jest zainstalowany, używając Spotlight. Jeśli tak, możesz znaleźć dokumentację tutaj .


Dzięki. Napęd automatyczny się tam jednak nie pojawił.
Josh Brown,

Dobrze. Czy możesz otworzyć okno terminala, wpisać: /usr/libexec/od_user_homesi nacisnąć return. Czy coś jest wydrukowane w następującym wierszu? Następnie w tym samym oknie terminala wpisz: cat /etc/auto_homei daj nam znać, co jest wydrukowane.
AndrewNimmo,

Jeszcze raz dziękuję - zaktualizowałem pytanie, aby pokazać ich wynik.
Josh Brown

Dobrze. Co cat /etc/auto_masterzwraca Twoje pytanie początkowo brzmiało NFS, ale ostatnia edycja teraz wspomina również o CIFS. Co mountzwraca w oknie terminala? Wreszcie z Findera, co pokazuje ⌘I (pobierz informacje) dla typu montowania woluminu?
AndrewNimmo

Zaktualizowałem moje pytanie o więcej informacji. Finder pokazuje, że Kind w folderze CIFS to Sharepoint. Nic nie widzę w Finderze na temat typu montażu.
Josh Brown

6

Podłączenia NFS powinny pojawić się w Narzędziu dyskowym. Otwórz Disk Utility.app (w / Aplikacje / Narzędzia /) iw menu Plik wybierz Montaż NFS. Wybierz adres URL dysku, który ciągle się wyświetla, i kliknij przycisk minus w lewym dolnym rogu ekranu, aby go usunąć.

Narzędzie dyskowe - Montaż NFS ...


Niestety nie pojawia się tam. Obecnie rozmawiam z Lykenem i rozmawiałem o tym: chat.stackexchange.com/rooms/883/...
Josh Brown

3

zapisz to jako ~ / Library / LaunchAgents / cifs.plist:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
  <key>Label</key>
  <string>localhost.CIFS</string>
  <key>ProgramArguments</key>
  <array>
    <string>/sbin/umount</string>
    <string>/CIFS</string>
  </array>
  <key>RunAtLoad</key>
  <true/>
</dict>
</plist>

(Tłumaczenie: „ilekroć się zaloguję, odmontuj / CIFS”)

Wiem, że to nie jest odpowiedź, ale skoro podjęto kilka rozsądnych prób, aby to rozgryźć, pomyślałem, że nadszedł czas, aby zasugerować alternatywę „Przynajmniej w ten sposób nie będzie cię denerwować”.


2

Sprawdź elementy startowe w preferencjach systemowych. Może tam być i dlatego zachowuje automatyczne mocowanie.


Sprawdziłem, a widzę tylko kilka aplikacji: iTunesHelper, Alfred, ClipMenu, DTerm, bzbmenu, Dropbox. Chyba żaden z nich tego nie robi, ale może ...
Josh Brown

Czy ten komputer był w środowisku zarządzanym?
Digitalchild

Czy możesz wyjaśnić, co przez to rozumiesz?
Josh Brown

Czy logowałeś się kiedyś do domeny dla tego komputera?
Digitalchild

1
Nie, ale zalogowałem się do domeny na moim poprzednim komputerze i skorzystałem z Asystenta migracji, aby przeprowadzić migrację wszystkiego z tego na nowy komputer. Możliwe więc, że coś zostało migrowane.
Josh Brown

2

Po pierwsze, czy lsofpokazuje, które pliki są faktycznie otwarte w udziale? W dfrzeczywistości pokazuje zamontowany system plików lub Finder jest pomocny i pinguje dostępny udział i po prostu łączy się, aby zobaczyć, jakie mogą być punkty udziału, a nie podłącza prawdziwego systemu plików.

Być może jakiś program, którego nie znasz, powoduje podłączenie.

Istnieje wiele miejsc, w których możesz zamontować zdalny system plików - i wszyscy zgadujemy je jeden po drugim (domyślam się, że za chwilę). Jeśli potrafisz wskazać dokładnie pliki, które są otwarte - możesz zdać sobie sprawę, że właśnie tam odbywa się montowanie i nie musisz wyłączać automatycznych montowań (poprzez wyłączenie uruchomionego zadania com.apple.autofsd). Ostatnią wskazówką, aby wyśledzić przyczynę montowania, może być tymczasowa zmiana hasła (lub jego podanie) w udziale i zobaczenie, który proces generuje błąd na komputerze Mac.

Teraz część zgadywania ...

Automatyczne montowania można również skonfigurować w panelu Użytkownicy i grupy.

Sprawdź, czy nie skonfigurowałeś AutoMounts i kilku innych ustawień, które mogą powodować automatyczne podłączanie systemów plików, przeglądając wyskakujące menu Przeglądanie , a także po prostu odłączając się od serwerów katalogów, które mogłyby wypychać te podłączenia na twoim komputerze Mac kwestia polityki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Uruchomiłem lsof | grep CIFS(nazwa montowania) i nie otrzymałem żadnych danych wyjściowych. dfpokazuje /CIFSmount - system plików to x-browser:również sprawdziłem Directory Utility i nie znalazłem żadnych mountów ani Automountów.
Josh Brown

1

Chyba że całkowicie nie rozumiem twojego pytania ... nie możesz po prostu przeciągnąć serwera do przycisku Wysuń (kosz)?


Tak, to działa, ale trudno to zrobić za każdym razem, gdy uruchamiam komputer ...
Josh Brown

1

Twój Mac robi to z powodu buforowanego MCX. To było kiedyś lub wydaje się, że ma lub nadal jest związany z serwerem katalogów, najprawdopodobniej z Open Directory na OS X Server. Powiążę go z dowolnym serwerem, z którym się związałeś, i zrobię czysty unbind. sprawdź także na serwerze, czy możesz zobaczyć to konto komputera (może być konieczne włączenie karty z ikoną celu widoku zaawansowanego, aby móc wyszukiwać poprzez adres MAC itp. i widzieć ukryte konta)


Jak rozwiązać ten problem na komputerze Mac? Nie mam dostępu do serwera.
Josh Brown

0

Miałem podobny problem, widziałem trzy serwery Sharepoint wyświetlane w sekcji Udostępnione mojego okna Findera. Poszedłem do użytkowników i grup i wyłączyłem konto użytkownika gościa skonfigurowane na moim laptopie. Po odznaczeniu opcji „Zezwalaj gościom na logowanie się do tego komputera” i „Zezwalaj gościom na łączenie się z folderami współdzielonymi” problem zniknął.


0

Dawno temu użyłem NFS Managera do skonfigurowania automounta, ale po aktualizacji do Yosemite aplikacja nie działa już poprawnie. Jednak wyświetlił on mojego mounta i dzięki temu artykułowi mogłem zlokalizować, gdzie został on skonfigurowany. (Podobnie jak OP, moje dane automount nie znajdowały się w / etc / auto_master ani w żadnym z obsługiwanych plików).

Niby poprawny sposób usunięcia niepożądanego linku:

sudo dscl
> cd /Local/Default/mounts
> ls
freenas:/mnt/vol_home/nfs_home.plist
> read freenas:\/mnt\/vol_home\/nfs_home.plist
 --various output here showing my configuration --
> delete freenas:\/mnt\/vol_home\/nfs_home.plist
 -- failed due to Invalid Path DS Error: -14009 (eDSUnknownNodeName)
 -- no combination of \, %2F, or quotes was successful

I pozornie mniej poprawna metoda brute-force ( sudo cp -pjeśli chcesz, najpierw wykonaj kopię zapasową pliku):

sudo rm /var/db/dslocal/nodes/Default/mounts/freenas:%2Fmnt%2Fvol_home%2Fnfs_home.plist

Możesz być w stanie uniknąć ponownego uruchomienia poprzez:

sudo automount -cv
sudo umount /nas   (whatever your mount point is)
sudo rmdir /nas

Ale może to uniemożliwić umount z powodu wciąż używanych plików.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.