Windows przeskakuje podczas zmiany rozmiaru


10

Mam Macbooka Pro (Retina) z zewnętrznym wyświetlaczem 4K. Pracuję z zamkniętą pokrywą, tzn. Wyświetlacz zewnętrzny jest jedynym wyświetlaczem. OS X 10.9.5.

Zwykle działa dobrze. W ciągu ostatnich kilku dni, kiedy próbuję zmienić rozmiar okna, okno czasami przeskakuje do innej części ekranu.

Na przykład główne okno programu Mail znajduje się w prawym górnym rogu. Mogę przenieść go z powrotem na lewą stronę ekranu, ale kiedy próbuję zmienić jego rozmiar, gdy tylko zacznę przeciągać róg, całe okno przeskakuje z powrotem do prawego górnego rogu ekranu.

Jednak proste przenoszenie okien nadal działa poprawnie.

Czy nie ma możliwości zresetowania wewnętrznej koncepcji OS X dotyczącej sposobu zmiany rozmiaru okien?

AKTUALIZACJA: Odłączyłem zewnętrzny wyświetlacz i nadal dzieje się tak z wbudowanym wyświetlaczem.

Odpowiedzi:


8

Dla mnie tymczasowym rozwiązaniem tego problemu jest ponowne uruchomienie Docka. Otwórz Monitor aktywności, wyszukaj „Dok” i wymuś zakończenie procesu. Niektórzy użytkownicy w wątku na forum dyskusyjnym Apple również sugerowali, że ukrywanie i odblokowywanie Docka ( Cmd ⌘ Opt ⌥ Ddwukrotne naciśnięcie ) może to naprawić, ale nie przetestowałem tego.


1
Ukrywanie, a następnie odkrywanie doku nie działało dla mnie, ale zabicie procesu dokowania działało.
Wrzos

0

Miałem podobny problem podczas używania drugiego wyświetlacza w El Capitan na MacBooku Pro. Podczas zmiany rozmiaru okien na drugim ekranie będą przeskakiwać na mój główny ekran. Wykonanie rozruchu w trybie awaryjnym, a następnie regularne ponowne uruchomienie naprawiło to dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.