Jak mogę wyłączyć animację podczas przełączania komputerów stacjonarnych w Lion?


291

Bardzo chciałbym wyłączyć animację przesuwaną, która pojawia się podczas przełączania komputerów stacjonarnych za pomocą ctrl+ / lub ctrl+ [number]w Lion. Było to wcześniej osiągane w poprzednich wersjach za pomocą tego polecenia:

defaults write com.apple.dock workspaces-swoosh-animation-off -bool YES && killall Dock

Ta nowa animacja jest jeszcze wolniejsza niż w Snow Leopard - prawie 1 sekunda na zmianę - prawdziwy zabójca produktywności.

Każda pomoc bardzo mile widziana!


22
Dla mnie to nie tyle czas, co więcej, aby być moim najbardziej produktywnym, zmieniam komputery stacjonarne jak szalony człowiek, stwierdzam, że ta nowa animacja sprawia, że ​​czuję się chory ... nie ma potrzeby, aby tło i WSZYSTKIE ikony pulpitu poruszały się co czas tam jest wyśle ​​tutaj, jeśli znajdę rozwiązanie.

8
Zgadzam się z Robem, animacja wywołuje to samo uczucie, jak choroba morska. Dobrze byłoby po prostu przyspieszyć, a nawet usunąć ten drobny luz.
Ryan Bigg,

1
Dodałem małą nagrodę w nadziei, że ktoś włoży trochę wysiłku w faktyczne znalezienie sposobu na zrobienie tego, proste google fu po prostu tego nie przerwie.
tstm

2
Cierpliwie czekając na naprawę miejsc, wciąż nie mogę uwierzyć, że nie ma rozwiązania. Absolutnie nienawidzę tej animacji.
Gavin Gilmour,

2
Jeśli jedyną aplikacją, której chcesz używać w trybie pełnoekranowym i która nie robi tego, jest iTerm, masz szczęście: w panelu Ogólne preferencji znajduje się pole wyboru „Użyj pełnoekranowych okien w stylu lwa”, które domyślnie jest zaznaczone. Odznacz to, a iTerm będzie mógł przejść do trybu pełnoekranowego za innymi oknami.
alxndr

Odpowiedzi:


144

Wysłałem błąd na Radar # 28495374 i oto odpowiedź Apple:

Naprawiono w 10.12. Przejdź do Dostępność i włącz opcję Ogranicz ruch…

Daj nam znać, czy problem został rozwiązany, aktualizując raport o błędzie.

Ogranicz ruch w ułatwieniach dostępu Mac OS 10.12


6
To jest świetne! W przeciwnym razie mam zawroty głowy.
Ashe,

3
Czy to się zmienia natychmiast?
Lenar Hoyt,

2
@LenarHoyt Tak :) (może być trochę zanikania / ładowania przez około 100 ms)
Dorian

3
to powinna być zaakceptowana odpowiedź.
Jinbom Heo

33
Zastanawiam się, czy jesteśmy w stanie pozbyć się również 100ms zaniku.
Cosmin Pascu,

102

Wkopałem się głęboko w aplikację za pomocą GDB, ale wyniki były rozczarowujące. Nie sądzę, że jest na to obecnie sposób. Oto czego się nauczyłem:

Najpierw możesz zmienić szybkość przejścia na kontrolę misji (wciąż nazywaną Expose w prefiksach). Aby to zrobić, wpisz polecenie:

defaults write com.apple.dock expose-animation-duration -int 0; killall Dock

Aby wrócić do ustawień domyślnych, uruchom to polecenie:

defaults delete com.apple.dock expose-animation-duration; killall Dock

Po drugie, w pliku binarnym jest odwołanie do fps-spaceswitch(liczba klatek na sekundę przełącznika spacji). Pomyślałem z tym przez jakiś czas, a także próbowałem różnych odmian tego, na przykład spaceswitch-animation-durationbez powodzenia.

Niestety (przynajmniej od 10.7.1) nie wydaje się, aby można było zmienić jakiekolwiek ustawienia związane z tą animacją.

Wypełniłem błąd w Apple. Numer radaru to 10073864. Zachęcam również do złożenia raportu na stronie https://bugreport.apple.com/ . Zwróć uwagę w swoim opisie, że jest to duplikat powyższego numeru raportu o błędzie, aby pomóc pracownikom działu pomocy w kategoryzacji tego błędu i nadać mu priorytet.


12
Zamiast używać opcji -int, można faktycznie użyć opcji -float i ustawić ją na ułamki. Ustawiłem mój na 0.20, nie jest to aż tak denerwujące jak ustawienie na 0, przez co po prostu miga na swoje miejsce i pozostawia animację.
X-Istence

5
innym rozwiązaniem jest użycie podwójnego dotknięcia i skoku do tyłu, aby szybko przełączyć się z powrotem na ostatnio używane miejsce. włączyć: domyślnie napisz com.apple.dock podwójnie dotknij-skacz-powrót -bool PRAWDA; killall Dock Od: cultofmac.com/133205/…
Cam

1
zgłoszony błąd # 15348128
alxndr

2
... a Apple odpowiedział wontfix: „Inżynierowie ustalili, że nie należy tego naprawiać. Jeśli masz pytania dotyczące rozwiązania tego problemu, zaktualizuj z nimi swój raport o błędzie. Teraz zamykamy ten raport o błędzie”.
alxndr

2
zgłoszony numer błędu 16079706. Po prostu archiwizujcie ludzi, pewnego dnia muszą słuchać.
Patrick J Collins

41

Właśnie zauważyłem, że robienie ctrl+ [number]jest zauważalnie szybsze niż ctrl+ / .

Nadal jest animowany, ale wykonuje animację w około połowie czasu. Nie jestem pewien, czy to pomaga, ale wyrzucę to tam.


proszę pana, wygrać internet. Dziękuję bardzo. inna uwaga jest taka, że ​​przy użyciu ctrl+ [number]pomija inne pulpity między bieżącym a tym [number].
jammypeach

Wielkie dzięki. Ponieważ zwykle używam maksymalnie dwóch spacji, zastąpiłem liczby strzałkami i teraz jest co najmniej szybszy.
Harold Cavendish,

46
niestety liczba ctrl + nie może przełączyć się na pełnym ekranie aplikacji
Sparr

Ctrl + liczba działa w aplikacjach pełnoekranowych w 10.8.5 Pamiętaj, że musisz włączyć skróty klawiszowe Ctrl w panelu Klawiatury Preferencji systemowych i możesz to zrobić tylko dla 1-4.
Perry

Karta Cmd + jest najszybsza, jaką mogłem znaleźć, do przełączania aplikacji pełnoekranowych
Ryan Little

40

TotalSpaces ma opcję wyłączenia animacji do zmiany spacji:

TotalSpaces jest wciąż w fazie beta i jest trochę niepoprawny. Występuje niewielkie opóźnienie przed zmianą spacji, a cały ekran wydaje się przesuwać o kilka pikseli w poziomie podczas przejścia. Edycja: oba zostały już naprawione.


Ta aplikacja z pewnością jest obiecująca - mam nadzieję, że więcej osób ją znajdzie i pomogę usunąć pozostałe błędy. To naprawdę miłe narzędzie dla zaawansowanych użytkowników, które rozwiązuje problem w zarządzaniu oknami, jeśli pochodzisz z innego WM na Maca.
bmike

To jest niesamowite. Pojedynczy rząd przestrzeni doprowadził mnie do szaleństwa, gdy wyszedł lew, że przez chwilę zastanawiałem się nad wdrożeniem czegoś takiego, ale nie doszło do tego. Mam nadzieję, że zostanie to naprawione w Mountain Lion, ale w międzyczasie zarabiam 12 USD, aby zarejestrować tę aplikację.
Noah

Opóźnienie w reakcji na naciśnięcie klawisza jest dla mnie przełomem, ale będę oglądać tę aplikację, aby uzyskać lepszą wydajność w przyszłości.
Sparr

Próbowałem totalspace. Działa naprawdę dobrze, kiedy działa. Wydaje się być zdezorientowany, gdy dodam / usunę spacje, i nie będzie poprawnie przewijał kursora we wszystkich aplikacjach spacji / pełnoekranowych.
Gattster,

4
@Sparr (przynajmniej) w 0.11.0 można wyeliminować opóźnienia pomocą preferencji TS poprzez odznaczenie Use transitionsw Transitionszakładce i odznaczając Show notification graphic on desktop changesię na Generalkarcie. @Gattster: Upewnij się, że ustawienia układu na Layoutkarcie odpowiadają rzeczywistej liczbie zdefiniowanych pulpitów i Navigate right to additional full screen appssą sprawdzone. Aby zintegrować aplikację na pełnym ekranie z wieloma komputerami, użyj Advancedkarty. UWAGA: Ilekroć zmieniasz liczbę komputerów za pomocą Kontroli misji, musisz wprowadzić odpowiednie zmiany w TotalSpaces .
mklement0

10

Zauważyłem, że możliwe jest kontrolowanie prędkości animacji zmiany przestrzeni, gdy używasz gestu Przesuń w OS X Lion. Możesz sprawić, by spacje zmieniły się tak szybko, jeśli nie szybciej, niż w Snow Leopard, wykonując szybkie przesunięcie trzema lub czterema palcami w lewo lub w prawo. Oczywiście zdecydowanie jest to coś, czego można się zaczepić, jeśli zawsze używałeś + / .

To sprawiło, że pomyślałem. Ponieważ wydaje się, że zmiana spacji za pomocą klawiszy strzałek, klawiszy numerycznych i gestów wykonuje ten sam typ animacji, prawdopodobnie istnieje jedna komenda systemowa, do której przypisane są wszystkie trzy z tych akcji. Ponadto, ponieważ wszystkie wykonują animację z inną prędkością, musi istnieć parametr kontrolujący szybkość animacji. Nie jestem programistą OS X, więc mam nadzieję, że ktoś, kto lepiej zna podstawową funkcjonalność OS X, byłby w stanie określić, jakie polecenia systemowe faktycznie działają, gdy użytkownik wykonuje określone działanie.


3
Przeciągnięcie palcem jest w rzeczywistości szybsze, gdy przesuwasz szybciej. Przeważnie ma tę samą prędkość twojej ręki. Oczywiście jest to najlepsza decyzja firmy Apple - wydaje się to naturalne, dopóki nie użyjesz jej przez długi czas i nie zachorujesz na morze!
ktamlyn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.