App Store pyta o stary Apple ID podczas instalowania aktualizacji


12

Mam MacBooka, z którego wcześniej korzystał mój kolega. Działa w systemie OS X 10.10.2. Utworzyłem nowe konto administratora i wyłączyłem flagę „admin” na starym koncie.

Podałem również swoje konto iCloud / Apple ID, aby poprawnie synchronizować moje kalendarze i kontakty, a nawet w App Store loguję się na swoje prawidłowe konto.

Ale kiedy próbuję zainstalować oczekujące aktualizacje oprogramowania (to znaczy aktualizacje systemu OS X!), W oknie, które się pojawia, adres e-mail mojego kolegi jest wypełniony i wyszarzony - i nie mogę go zmienić.

Pamiętaj, że jestem zalogowany przy użyciu innego (poprawnego) konta w App Store. Kiedy przechodzę do Polecane i klikam Konto po prawej stronie, mój poprawny adres e-mail jest wypełniony:

Jak sprawić, aby App Store „zapomniało” stary Apple ID?

I znalazłem wątek gdzie po prostu mówi „to nie jest możliwe”, i że aplikacje są przyklejone do oryginalnego konta Mac została stworzona, ale to nie czyni wiele sensu, zwłaszcza w firmie, w której laptopy mogą być przekazane od jednej osoby do drugiej.


Musisz usunąć wcześniej zainstalowane aplikacje i zainstalować ponownie, jeśli to konieczne. Ref: 1. osxdaily.com/2011/06/20/uninstall-mac-applications 2. dyskusje.apple.com/message/19029635#19029635
Sadee

Odpowiedzi:


15

Powiedzenie ludziom, aby wykonali czystą ponowną instalację, jest bardzo pomocne. Rozwiązanie poniżej.

Laptop, którego teraz używam, należał kiedyś do mojej córki. Dostała nową.

W związku z tym nie mogę zaktualizować Pages, Numbers ani Keynote o najnowsze poprawki bezpieczeństwa.

Z bardzo dobrych i obfitych powodów nie zrobiłem i BARDZO NIE chcę robić czystej instalacji. To po prostu śmieszne rozwiązanie problemu, który nie powinien istnieć.

Powinienem móc je po prostu wymienić. Lub przynajmniej odinstaluj i zainstaluj ponownie z interfejsu użytkownika.

Ale co najgorsze, nie daje mi nawet wskazówki, na czym polega problem. Obecnie pyta mnie pod własnym identyfikatorem o moje hasło, w kółko.

Ale to, CO DZIAŁA, to usunięcie aplikacji z Launchpada. Przytrzymaj ikonę, aż wszystkie drgną i pojawi się (x). Kliknij tę aplikację, którą chcesz usunąć, a następnie potwierdź.

Jeśli zrobisz to, gdy strona aktualizacji App Store wyświetla aplikację, możesz po prostu zaktualizować!

Jeśli nie, będziesz musiał pobrać go ponownie. Może to oznaczać ponowne zapłacenie za to. Ale jeśli kwalifikuje się do planu rodzinnego, pojawi się informacja, że ​​trzeba go kupić i będziesz musiał potwierdzić płatność, ale wtedy poinformuje Cię, że kwalifikuje się do planu rodzinnego i będziesz mógł pobrać go ponownie za darmo.

Jeśli przejście przez to spowoduje brak aplikacji w Launchpadzie (zrobił to dla mnie jeden raz), następnie przeciągnij aplikację do kosza (w razie potrzeby potwierdź hasłem), poczekaj 10 sekund i przeciągnij ją z powrotem (prawdopodobnie ponownie). To powinno ostrzec Launchpad o jego obecności.

Mam nadzieję, że to pomoże ludziom w przyszłości. Zmarnowałem dużo czasu, zastanawiając się nad tym, i nie mogłem znaleźć wskazówki w sieci.


Dziękuję Ci. To w większości działało dla mnie, ale nie mogłem zaktualizować , musiałem zainstalować ponownie. Gdybym musiał to zrobić za pomocą płatnych aplikacji ... nie wiem, jaka byłaby moja reakcja. I ... dla ludzi, którzy mówią „jest związany z oryginalnym dowodem osobistym” ... Nie. to musi być błąd. Próbowałem zaktualizować aplikację „luz” i nie użyłem identyfikatora Apple, który wymuszał na mnie od 4 lat - aplikacja luz jest dostępna dopiero od… 1 roku? 2 lata? To strasznie głupi błąd (i / lub słaby interfejs użytkownika - wybierz), który prawdopodobnie stracił tysiące godzin dla ludzi na przestrzeni lat. :(
mgkimsal

To działało dla mnie, staram się unikać robienia tego z XCode, ale obawiam się, że będzie to jedyne rozwiązanie. Nie miałbym nic przeciwko, ale ten laptop jest mój od początku, więc nie mam do czynienia z wieloma kontami.
SimonBarker

6

Nie zapomni on starego identyfikatora, ponieważ każde pobranie z Mac App Store osadza konto zakupu. Te poprzednie aplikacje zostały zakupione / pobrane za darmo na ten identyfikator i są licencjonowane tylko na ten identyfikator.

Jedynym sposobem jest użycie tego identyfikatora w tych aplikacjach, usunięcie i ponowne pobranie każdej aplikacji, której dotyczy problem, lub wyczyszczenie urządzenia i rozpoczęcie od nowa, uważając, aby nie kopiować aplikacji z kopii zapasowych i używać tylko nowego konta w sklep.

W przypadku aplikacji korporacyjnych zdecydowanie lepiej byłoby nie kupować za pośrednictwem App Store, ale kupować licencje na wiele stanowisk bezpośrednio od twórców aplikacji.


Powinienem wspomnieć, że te oczekujące aktualizacje obejmują aktualizacje oprogramowania systemu OS X (aktualizacje zabezpieczeń), a nie tylko zakupione aplikacje. Teraz usunąłem jedyną zakupioną aplikację z komputera Mac i mogłem pomyślnie przeprowadzić aktualizację po anulowaniu żądania hasła. Ale prawdopodobnie muszę czekać do następnej aktualizacji zabezpieczeń, aby potwierdzić, czy jest to rozwiązanie długoterminowe.
slhck

Sam system operacyjny również został „zakupiony” [mimo że był bezpłatny] za pośrednictwem App Store i nadal jest powiązany z jego pierwotnym właścicielem. Dlatego powinieneś wyczyścić i zacząć od nowa.
Tetsujin,

1
Hm A właściciela nie można przenieść? W przypadku innych aplikacji wystarczy je ponownie zainstalować, ale przy pełnym systemie operacyjnym jest to prawie niemożliwe bez marnowania godzin.
slhck

Musisz tylko pracować w ramach paradygmatu - Apple działa w drugą stronę w stosunku do Microsoftu w wielu sprawach. W przypadku MS, jeśli przenosisz maszynę, musisz zadzwonić do nich, aby znów wszystko działało. Apple wiąże zakupy z użytkownikiem, a nie maszyną, więc zmiana maszyny jest łatwa - zmiana właściciela nie.
Tetsujin,

0

To, że OS X prosi o stary identyfikator Apple, prawdopodobnie dlatego, że nie wykonałeś czystej instalacji.

Możesz wykonać kopię zapasową wszystkich danych za pomocą Time Machine i uruchomić Mac w trybie odzyskiwania (naciśnij cmd + r) podczas uruchamiania. Tutaj możesz usunąć dysk twardy i ponownie zainstalować system OS X.


Nigdy nie mówiłem, że przeinstalowałem OS X. Po prostu utworzyłem nowe konto użytkownika. Odpowiedź Tetsujin w zasadzie daje rozwiązanie.
slhck

@slhck to właśnie mówię: „ponieważ nie wykonałeś czystej instalacji”
Jules

0

mój komputer poprosił mnie o aktualizację iphoto, ale miałem adres e-mail / identyfikator mojej córki i nie mogłem tego zmienić. Ta wersja nie była kompatybilna z moim MacBookiem Pro 2016 2016, więc usunąłem ją (ikona miała okrąg zakazu palenia / ukośnik). po tym App Store przestał monitować mnie o aktualizację programu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.