kernel_task setki% procesora, ale częstotliwość procesora jest obniżana


14

Próbuję rozwiązać tajemnicę szalonego użycia procesora na kernel_task.

MacBook Pro (Retina, połowa 2012 r.), Intel Core i7 2,7 GHz, Yosemite 10.10.2

Widziałem porady dotyczące pobierania gadżetu Intel Power. To pokazało mi, że mój procesor zwalnia. Jak to naprawić? Kiedy tak się dzieje, czasami mogę włączyć zasilanie MBP. Ale to doprowadza mnie do szału.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
co pokazuje wykres temperatury dla tego samego okresu, gdy zwalnia?
Tetsujin,

Mój (MBP z końca 2013 r.) Wydaje się utknąć na tym samym poziomie 0,80 GHz. Wykorzystanie procesora wynosi 60-100%. Temperatury są rozsądne - 50-60 ° C ... 🤷
Nolan Amy

Odpowiedzi:


12

Apple to dokumentuje.

Monitor aktywności może pokazywać, że proces o nazwie kernel_task zużywa duży procent twojego procesora, i w tym czasie możesz zauważyć dużą aktywność wentylatora. Ten proces pomaga zarządzać temperaturą, czyniąc procesor mniej dostępnym dla procesów intensywnie go wykorzystujących. Innymi słowy, kernel_task reaguje na warunki, które powodują, że procesor staje się zbyt gorący. Kiedy temperatura spada, kernel_task automatycznie zmniejsza swoją aktywność.

https://support.apple.com/en-us/HT203184

Możesz raz zresetować SMC, aby upewnić się, że nie jest zablokowany i że procesor zapewnia nieprawidłowe odczyty temperatury.

Jeśli główną przyczyną jest SMC lub wysokie temperatury, powinieneś być w stanie skorelować różne wewnętrzne czujniki temperatury i fizyczny pomiar temperatury obudowy i powietrza wywiewanego z dławieniem projektowym harmonogramu jądra i regulacjami częstotliwości taktowania, do których zaprojektowano chipset wykonać w odpowiedzi na pomiary termiczne.

W najgorszym przypadku masz problem ze sprzętem z wadliwymi czujnikami temperatury lub niespecyfikowanym procesorem, który generuje więcej ciepła niż powinien dla danej częstotliwości taktowania GHz.


Cześć @bike, też mam problem. Ilekroć używam zewnętrznego monitora, spowoduje to, że kernel_task będzie tak wysoki. A ściślej mówiąc, ilekroć korzystam z GPU. Jest to normalne? Używam MacBooka Pro Retina 2016.
ismailsunni

Jaki jest dowód na to, że w tym przypadku przyczyną jest ciepło?
popiół

4

W moim przypadku MBP był używany nieprzerwanie przez 3 lata. Lokalny sklep Mac otworzył skrzynkę i usunął kurz. NAPRAWIONO problem !!!!

Zasadniczo dodatkowy kurz spowodował przegrzanie procesora.


0

Moja obecna MB Pro Retina (koniec 2013 r.) Cierpi z tego powodu. Zainstalowałem Ubuntu na swoim laptopie, tak że ledwo mogę uruchomić przeglądarkę i terminal.

Przyczyną dławienia moich laptopów wydają się wadliwe czujniki temperatury. Niektóre czujniki zgłaszają odczyt -127C, który rozpoczyna dławienie. Skompilowałem odczyty temperatury z czujników w tym githubie .

Jak dotąd nie widać rozwiązania. Próbowałem wyczyścić, zmodyfikować rozszerzenia jądra i zresetować SMC.1
Witamy, aby zapytać inaczej! Powstrzymaj się od dodawania komentarzy w sekcji Odpowiedź, dotyczy to odpowiedzi na pytania. Po uzyskaniu wystarczającej reputacji będziesz mógł dodawać komentarze i zadawać pytania uzupełniające. Aby zyskać reputację, odpowiedz na pytania, które są jasne i zwięzłe . - Z recenzji -
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.