Którzy edytory tekstu korzystają z funkcji Lion's Versions?


14

Od wielu lat jestem gorącym użytkownikiem Textmate i mam nadzieję, że nadal nim będę. Jednak funkcja wersji OSX wydaje się świetnym i łatwym w użyciu pomysłem.

Zajmuję się głównie HTML, CSS i PHP i jestem solistą. Trzeba przyznać, że prawdopodobnie nie spędziłem wystarczająco dużo czasu, starając się nad tym pracować, ale nigdy nie udało mi się dopasować SVN lub git do mojego przepływu pracy. Zdaję sobie jednak sprawę z ich potencjalnej przydatności.

Czy są więc jakieś lekkie edytory tekstu odpowiednie dla projektantów / programistów stron internetowych współpracujących z wersjami?

Przydatne funkcje obejmują:

 • Podświetlanie składni
 • Widok projektu / pasek boczny
 • Automatyczne wcięcie

4
Xcode ma wbudowany własny system kontroli wersji (git) i jest naprawdę prosty w użyciu

To fajny pomysł - nigdy nie myślałem o użyciu Xcode do tworzenia stron internetowych. Czy ktoś ma takie doświadczenie?
Jodi Warren


1
Dobre pytanie, ale przyjrzałbym się również kontroli kodu źródłowego, np. Git, ponieważ daje to większą możliwość znajdowania wydanych wersji kodu itp.
użytkownik151019

2
Tak, jestem pewien, że pojawi się w TextMate 2. Co prawdopodobnie wkrótce się pojawi. Dobrze?
Jodi Warren

Odpowiedzi:


3

TexShop, edytor Latex, obsługuje teraz wersje Lion. Nie jest to ogólny edytor tekstu, ale może być używany jako taki i obsługuje wiele żądanych funkcji.

http://pages.uoregon.edu/koch/texshop/lion.html


... i został stworzony przez mojego drogiego przyjaciela Dicka Kocha, świetnego faceta, który gra w Macintosha od 1984 roku i wygrał kilka nagród Apple design.
Richard

Tak - świetnie sobie z tym poradził. :-)
dan8394,

2

Aptana jest nastawiona na tworzenie stron internetowych (html, javascript, css, php, ...). Opiera się na Eclipse, które ma wbudowaną automatyczną historię wersji, więc myślę, że Aptana też ją ma.

Korzystanie z funkcji wersji (w celu zastąpienia lub porównania bieżącej wersji) jest tak proste, jak kliknięcie pliku prawym przyciskiem myszy (patrz zdjęcie)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Plusy:

 • Jest wolne
 • ma podświetlanie składni, pasek boczny, automatyczne wcięcie i wiele innych.
 • wieloplatformowy (jeśli kiedykolwiek zmienisz)

Możliwe wady:

 • Prawdopodobnie nie używa wersji Lion
 • Niezupełnie lekki
 • Naprawdę ukierunkowane na tworzenie stron internetowych, więc mniej ogólnego edytora tekstu.

2

czekolada

Naprawdę obiecujący nadchodzący edytor z super gładkim wyglądem, imponującymi funkcjami i systemem pakietów podobnym do TextMate.

Funkcje Lwa (włączone w preferencjach):

 • Pełny ekran
 • Wersje
 • Automatyczne zapisywanie

Obecnie w publicznej wersji alfa.


1

TextEdit jest dostarczany z Lionem, więc powinien zawierać Wersje, jeśli używasz TextEdit, upewnij się, że zapisałeś w odpowiednim formacie pliku (szczególnie jeśli chcesz otworzyć pliki w systemie Windows)


Dzięki za odpowiedź Samantha, a technicznie masz rację. Powinienem jednak był bardziej konkretny - szukam edytora, który obsługuje podświetlanie kodu, automatyczne wcięcie i inne podstawowe funkcje, których potrzebują projektanci stron internetowych i programiści. Zaktualizuję pytanie, aby dodać więcej jasności.
Jodi Warren

1

Jedyne, o czym teraz wiem, to Smultron w Mac App Store. Oto strona programistów na temat aplikacji http://www.peterborgapps.com/smultron/


Właściwie kupiłem to w przypływie podniecenia / łagodnej nostalgii, ale w nowej wersji jest to niestety mocno sparaliżowane. Otwarcie wielu plików wyświetla je wszystkie w osobnych oknach. Istnieje rodzaj paska kart, ale jest bezużyteczny, jeśli pracujesz nad projektem, który zajmuje więcej niż 1 lub 2 dokumenty.
Jodi Warren,

Szkoda, że ​​interfejs ci się nie podoba, ponieważ go kupiłeś, ale dobrze jest poinformować programistę, co chcesz zmienić, a może zauważysz poprawę w aktualizacji.
conorgriffin,

Huh, dobry moment. Zapytałem go jakiś czas temu, a on po prostu odpowiedział. Powiedział: „Jest szansa. Będziemy musieli tylko poczekać i zobaczyć ...” Ale chcę tego teraz! To dobry, mały edytor, szczególnie w tej cenie, ale na razie nie można go polecić.
Jodi Warren

1

NeoOffice

NeoOffice 3.2.1 Beta dodaje nowe wersje Apple , tryb pełnoekranowy i funkcje Wznów dla użytkowników Mac OS X 10.7 Lion

Podczas gdy edycja tekstu jest w zestawie funkcji NeoOffice, nie wiem, czy jest idealna do tworzenia stron internetowych.

Regularnie używam NeoOffice do edycji HTML, ale nie wyobrażam sobie, że jest on zgodny z jakimkolwiek określonym zestawem standardów dotyczących HTML lub HTML5.


Korzystam z NeoOffice od prawie ośmiu lat. Jest bezpłatny, ale darowizny są mile widziane. Z każdą większą nową wersją przekazuję niewielką darowiznę. Obecnie wersja beta 3.2.1 jest dostępna tylko dla tych, którzy przekazali pewną kwotę pieniędzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 3.2.1 będzie dostępny bez darowizny kilka miesięcy po wydaniu pełnej wersji 3.2.1. Przeczytaj szczegóły tutaj: neooffice.org/neojava/en/…

0

Taco HTML Edit został zaprojektowany w celu uproszczenia procesu tworzenia atrakcyjnych stron internetowych, które poprawnie wyświetlają się w różnych przeglądarkach.
Taco HTML Edit zawiera kreatory tagów, które generują znaczniki HTML dla Ciebie.
Taco HTML Edit pomaga również znajdować błędy w znacznikach HTML, a nawet może sprawdzać pisownię w dokumentach. Dla tych, którzy używają skryptów PHP podczas projektowania, Taco HTML Edit zawiera narzędzia do zarządzania PHP.

Funkcje OS X Lion
Dla użytkowników OS X Lion, Taco HTML Edit obsługuje Autosave, Resume, wersje i pełny ekran .


0

Zdecydowanie zalecam unikanie otwierania wszelkiego rodzaju znaczników w TextEdit (języki programowania mogą być w porządku, choć nadal jest kiepskim narzędziem do tego zadania). Próbuje wyświetlać pliki .html jako tekst sformatowany, co niejawnie zamienia dokument w RTF (cicha konwersja). Jeśli następnie spróbujesz przekonwertować go na zwykły tekst, mając nadzieję, że pozwoli ci to zobaczyć znaczniki, zdziwisz się, że po prostu przekształci RTF w zwykły tekst. W tym momencie, jeśli zdecydujesz się to „cofnąć”, plik .rtf zostanie teraz cicho zastąpionyoryginalny plik .html, który jest teraz trwale zniszczony. Mam nadzieję, że masz kopię zapasową w Time Machine lub w innym miejscu, ponieważ nie odzyskujesz jej przez wbudowany system kontroli wersji. (Przynajmniej tak to działa w Mountain Lion (10.8.1). Opiszę dokładny scenariusz, przez który właśnie przeszedłem podczas próby użycia TextEdit do wyświetlania starszych wersji dokumentu, ponieważ BBEdit nie obsługuje Lion / System wersjonowania Mountain Lion).

W rzeczywistości istnieje ustawienie, które sprawia, że ​​TextEdit nadaje się do przeglądania dokumentów HTML. W preferencjach, w obszarze „Otwórz i zapisz” upewnij się, że „Wyświetl pliki HTML jako kod HTML zamiast sformatowanego tekstu” jest zaznaczone . Gdy to zrobisz, problem, który właśnie opisałem, nie wystąpi. Problem polega na tym, że domyślnie jest wyłączony, dlatego uważam, że bezpieczniej jest po prostu całkowicie uniknąć TextEdita.


Dziękujemy za wyjaśnienie, dlaczego TextEdit nie jest narzędziem do tego zadania. Zbyt intensywne myślenie o wersjach i zmienianie formatów spod ciebie i niezamierzone konsekwencje nie są przyjemne w zarządzaniu kodem. Delikatny dotyk jest preferowany, szczególnie gdy kontrola kodu i SCM działają w większości środowisk programistycznych wymagających dedykowanego edytora.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.