Nie można wylogować się z iCloud na OSX Yosemite lub wyłączyć pęku kluczy


10

tło

Wydaje się, że jest to ciągły problem wielu osób. Krótko mówiąc, w moim systemie.log pojawia się mnóstwo błędów:

CloudKeychainProxy[307]: __39-[UbiqitousKVSProxy doSyncWithAllPeers]_block_invoke_2 <UBK-s-pC---> syncWithAllPeers (null), rescheduling timer

Zdarza się to raz na 5 sekund - trochę głupie, prawda?

Pierwszą rzeczą, którą chciałem zrobić, było wylogowanie się z usługi iCloud, ponieważ najwyraźniej coś poszło nie tak. Otwieram preferencje systemowe, przechodzę do iCloud i próbuję nacisnąć Wyloguj się. Po kolei wszystkie usługi iCloud są wyłączone, każdy pyta mnie, czy chcę zachować kopię danych lokalnie. Ten proces się kończy, a następnie pojawia się błąd informujący:

W tej chwili nie można usunąć Twojego konta iCloud.

Wyłącz wszystkie usługi iCloud i spróbuj ponownie.

Jedyną przeszkodą w panelu preferencji iCloud jest Keychain. Kiedy odznaczam to pole, natychmiast ponownie się sprawdza, w momencie, gdy odpowiem na pytanie zachowania lub usunięcia danych (i niezależnie od wybranej odpowiedzi).

Spojrzenie w system.logkonsoli pokazuje ten błąd pojawiający się w momencie ponownej kontroli pudełka:

com.apple.preferences.icloud.remoteservice[645]: [AOSAccounts] : [SetEnabled] : Did not call SSRemoveSyncedKeychainData as we had an error in SOSCCRemoveThisDeviceFromCircle for account myaccount@site.com error: (null)

(rzeczywisty adres e-mail zastąpiony przez „myaccount@site.com”)

Więc. Nie mogę się wylogować z iCloud, ponieważ nie mogę wyłączyć pęku kluczy iCloud. WTF?

Pomysły, które nie działały

 • Naprawianie uprawnień, zarówno w Narzędziu dyskowym, jak i uprawnieniach do mojego katalogu domowego z systemu odzyskiwania Cmd-R-on-boot. Bez efektu.

 • Sprawdzanie błędów dysku - nie ma żadnych.

 • Uruchamianie w trybie awaryjnym - bez efektu.

 • Czyszczenie każdej możliwej pamięci podręcznej (przez OnyX), w tym LaunchServices, dyld, XPC, jądro, boot i komponenty systemowe. - Bez efektu.

 • Zmiana mojego hasła na iCloud.com - powoduje wyświetlenie monitu o hasło, które nigdy nie jest akceptowane, a próba jego anulowania powoduje awarię Preferencji systemowych !! Po ponownym załadowaniu wygląda na to, że moje zmodyfikowane hasło zostało zaakceptowane, ale nie wprowadzono żadnych innych zmian. Brak wpływu na problem.

 • Usuwanie wszystkich tekstów stron trzecich (wszystko, co pokazuje litera a kextstat | grep -v apple). Jedyne rzeczy, które tam miałem, to Virtualbox i Little Snitch, które zostały całkowicie odinstalowane. Bez efektu.

 • Wylogowywanie się ze wszystkich innych urządzeń iCloud, w tym innego komputera Mac, iPhone'a i iPada. Bez efektu.

Pomysły, które nie są akceptowane

 • Tworzenie nowego konta użytkownika. Jest to obejście problemu i nie naprawia tego, co zostało zepsute. Ten sam problem może się powtórzyć, a po prostu zrezygnowanie z mojego konta w dowolnym momencie nie jest realnym rozwiązaniem.

Inne notatki

Wygląda na to, że iCloud działa dobrze, z wyjątkiem bitów pęku kluczy. Nowe hasła zapisane w Safari nie synchronizują się między urządzeniami. Poczta, notatki, kalendarz itp. Działają dobrze.

Wsparcie Apple było bezużyteczne w tej kwestii, sugerując wszystko, co próbowałem powyżej, a jedyną inną opcją jest pełny reset iCloud, który jest jednocześnie opcją nuklearną (wszystkie moje zsynchronizowane dane znikają) i może nie rozwiązać problemu na komputerze Mac .

Odpowiedzi:


8

Logowanie się w moim iPhonie i włączenie pęku kluczy iCloud załatwiło sprawę. Więc przywróciłem pęku kluczy w moim iPhonie, a następnie przełącznik pęku kluczy w moim Macu zmienił się na wyłączony jako magia


Jasne. Irytujące, że śledzenie wszystkich innych urządzeń wymaga wylogowania i wylogowanie się, aby to naprawić, ale wydaje się, że to jest poprawka. Nie mam pojęcia, co się stanie, jeśli dwa urządzenia znajdą się w tym samym czasie w tym samym czasie ...
Mikey TK

O dziwo ... to była dokładnie odpowiedź, której szukałem przez ostatnie 3 miesiące ... dzięki!
Brian Adkins,

Nie, nie tutaj.
danorton

5

Mam osobne osobiste + tylko aplikacje (było przed udostępnieniem rodziny) Apple ID. Zalogowałem się do iCloud na moim MBPr, używając mojego identyfikatora Apple ID tylko do aplikacji, dzięki czemu mogę skonfigurować udostępnianie rodziny. Nie mogę tego zrobić przez Internet.

Kiedy nadszedł czas wylogowania z identyfikatora Apple ID tylko dla aplikacji, napotkałem ten sam problem, ale opublikowane rozwiązania nie działają dla mnie, ponieważ nigdy nie logowałem się do usługi iCloud na innych urządzeniach iDevices przy użyciu identyfikatora Apple ID dla aplikacji. Zawsze korzystałem z mojego osobistego identyfikatora Apple ID. Apple ID tylko do aplikacji jest zalogowany, choć nie sądzę, że jest to powiązane.

W każdym razie rozwiązaniem było usunięcie folderu ~ / Library / Application Support / iCloud i pliku ~ / Library / Preferences / Mobile * .plist. Uruchom ponownie OS X i zaloguj się ponownie! :)


To zadziałało dla mnie. Możesz jednak zachować kopie tych plików i folderów
Drawk

Właśnie odtworzył te pliki przy następnej nieudanej próbie wylogowania
użytkownik151019,

To zadziałało dla mnie. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym, jak to zrobić, najpierw włącz OSx, aby pokazać ukryte pliki za pośrednictwem terminala (google, jak to zrobić). Następnie w Finderze przejdź do swojej HD / Users / YourUserName. Znajdziesz tam ukryty folder Library zawierający folder iCloud i plik MobileMeAccounts.plist. Aby otworzyć folder Library, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję otwarcia w nowej karcie. Dwukrotne kliknięcie może go nie otworzyć.
ben

0

Wyłączenie pęku kluczy iCloud na wszystkich urządzeniach załatwiło sprawę. Miałem starego iPada, który wciąż był włączony. Teraz mogę wyłączyć brelok.


Simon, to też załatwiło sprawę, dzięki! :)

-1

Spróbuj tego:

 1. Wyłącz brelok na wszystkich swoich urządzeniach.
 2. Wyloguj się z iCloud na komputerze Mac.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.