Jak mogę usunąć folder, który już nie istnieje z paska bocznego Findera w Lionie?


15

W moich ulubionych znajduje się folder na pasku bocznym wyszukiwarki na komputerze Mac. Ten folder już nie istnieje, ale z jakiegoś powodu zaczął pojawiać się ponownie, jak tylko uaktualniłem do Lion

Kiedy klikam prawym przyciskiem myszy, aby usunąć folder, nic się nie dzieje. Zwykle w przypadku większości folderów widzę opcję „Usuń z paska bocznego”, ale niestety nie widzę tego folderu.

Czy ktoś zna sposób edycji tej listy z terminala? Czy ktoś jeszcze doświadczył tego problemu i znalazł rozwiązanie?

Odpowiedzi:


22

Miałem ten sam problem i oto, co właśnie dla mnie zadziałało:

Przytrzymaj polecenie, a następnie przeciągnij je poza pasek ulubionych. Przedmiot zmieni się w małą „puchatą” białą chmurę, a kiedy go zwolnisz, zniknie! Wreszcie!


HA! Nadal korzystam z wersji 10.6.8 i miałem ten problem. Świetnie jest znaleźć tę odpowiedź. Działa dobrze.
JTP - Przeproś Monikę

3

Oto jak postępujesz zgodnie z opisem tutaj :

Aby usunąć coś z paska bocznego Findera, przytrzymaj Command podczas przeciągania.


0

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć dwoma palcami na gładziku lub przytrzymać klawisz Ctrl + kliknij element i „usuń z paska bocznego”.


1
Lyken, w mojej wiadomości bardzo wyraźnie napisałem, że nic się nie dzieje po kliknięciu prawym przyciskiem myszy tego konkretnego folderu.
Philip Walton,

0

Jeśli przeciąganie opcji CMD + nie działa (na przykład przed 10.6.7 i wszystkimi 10.5), sugeruję ponowne utworzenie tej samej nazwy pliku w tej samej lokalizacji (jeśli pamiętasz), a następnie usunięcie elementu paska bocznego, a następnie ponowne usunięcie folder ... znacznie łatwiej było wytłumaczyć użytkownikowi nietechnicznemu niż modyfikację list .plists

Późniejsze wersje 10.6 i wszystkie 10.7 umożliwiają przeciąganie opcji cmd, więc jest to najłatwiejsze, jeśli działa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.