Używam własnego serwera zamiast iCloud


20

Obecnie płacę jak dolar za miesiąc za 20 GB przestrzeni dyskowej iCloud, ale właśnie buduję nowy komputer i mam nadzieję zainstalować na nim serwer Amahi, aby móc mieć własny dostęp do chmury typu „Dropbox” w dowolnym miejscu udać się.

Czy mogę skorzystać z usługi takiej jak Amahi (lub cokolwiek innego), aby przekierować moją kopię zapasową iCloud z serwerów Apple na własne? Zamiast płacić 12 USD rocznie za 20 GB miejsca, mógłbym nie płacić abonamentu za ponad 3 TB miejsca.

Odpowiedzi:


20

W skrócie: Nie, nie możesz.

Apple korzysta z zastrzeżonych protokołów dostępu iCloud (zarówno danych, jak i kopii zapasowych), więc nie można po prostu przełączać backendów poprzez przekierowywanie niektórych wpisów DNS. I o ile wiem, nikt jeszcze nie zaprojektował protokołów wstecznych (przynajmniej nie pełny zestaw wymagany do wdrożenia alternatywnego rozwiązania po stronie serwera).


Jedyną alternatywą, jaką mogę wymyślić, jest wykonanie przez telefon lokalnej lokalnej kopii zapasowej do iTunes przez Wi-Fi, co przyniosłoby taki sam efekt jak wykonanie kopii zapasowej „iCloud” na pulpicie.
Kellen

@Kellen To nie utrzymałoby synchronizacji danych aplikacji między urządzeniami, co przeczy celowi wszystkich usług iCloud.
erdekhayser

@erdekhayser Podstawową kwestią jest nieużywanie iCloud do przechowywania danych.
Kellen

1
Podoba mi się tutaj prostota odpowiedzi. Ponieważ iCloud jest zintegrowany z wielopoziomową usługą pamięci masowej Apple z routingiem na całym świecie i wieloma centrami danych - musisz złamać profile Apple do podpisywania kodów i albo jailbreakować urządzenie, aby nie tylko komunikowało się z chmurą prywatną, ale ufało jej. Istnieją opcje, aby nadal tworzyć kopię zapasową urządzenia i konfigurować usługi podobne do DropBox, więc dodam odpowiedź, aby w ten sposób rozwiązać problem tworzenia kopii zapasowych / przechowywania plików bez potrzeby korzystania z „dopplegänger” iCloud
bmike

4

Znalazłem OwnCloud , który przynajmniej wydaje się dawać opcję hostowania własnej chmury na własnym serwerze, czyli synchronizacji plików między urządzeniami: komputer, Apple, Android itp.

Jest to oprogramowanie typu open source i bezpłatne, z aplikacjami na iOS / Androida odpowiednio około 1 USD / 0 USD.

Został dokładnie przetestowany na wielu różnych architekturach.


2
Zostałeś doceniony (nie przeze mnie), ponieważ OP pytał w szczególności o iCloud Backup. Jest to coś, co jest zablokowane na serwerach Apple, a zatem nie ma sposobu, aby samemu go hostować. OwnCloud służy do synchronizowania kontaktów, kalendarzy itp.
bdesham

1
OP konkretnie prosi o rozwiązanie „tak, żebym mógł mieć swój własny dostęp do chmury w chmurze„ Dropbox ”, gdziekolwiek się znajdę”. na które odpowiedź jest słuszna.
meduz

Niestety, owncloud nie jest obsługiwany do uruchomienia na komputerze Mac, nawet w instalacji MAMP.
JTP - Przeproś Monikę

Ma już kilka lat, ale ten samouczek ma na celu pokazać, jak skonfigurować OwnCloud na macOS: macminicolo.net/blog/files/…
jefe2000

3

Najprostszym sposobem na osiągnięcie równoważnej funkcjonalności jest skonfigurowanie następujących elementów. To nie ma być pełny dopplegänger iCloud, ale zamiast tego służyć równoważnym funkcjom wysokiego poziomu kopii zapasowej iOS i punktu końcowego udostępniania plików iOS.

  1. Wyłącz kopie zapasowe iCloud i zamiast tego wykonaj kopię zapasową w iTunes przez Wi-Fi.
  2. (opcjonalnie) Skonfiguruj profil VPN na iOS, aby urządzenie mogło łączyć się z lokalną siecią Wi-Fi podczas podróży.
  3. Skonfiguruj serwer WebDav - opcjonalnie udostępniaj go w Internecie za pomocą statycznego adresu IP i / lub jednej z dynamicznych usług DNS.
  4. (premia) skonfiguruj kopię zapasową w chmurze lub w jednym punkcie, aby kopia zapasowa serwera była poza siedzibą. Spójrz na różne opcje przechowywania danych przez CrashPlan lub Amazon (lodowiec lub S3 są napisane w kilku miejscach w Internecie za pomocą „How To”, a ich nowa oferta dysków w chmurze może również działać dobrze)

Pozwala to na dzielenie plików przez DropBox przez WebDav - twoją osobistą chmurę, która jest opcjonalnie okresowo tworzona poza domem (ale nie jest prawdziwą chmurą, w której twój iPhone może trafić na wiele warstw pamięci jednocześnie). Następnie możesz zdecydować, czy potrzebne są kopie zapasowe podczas podróży, i skonfigurować / przetestować dostęp VPN do iTunes w celu tworzenia kopii zapasowych w sieci.-1

Możesz spojrzeć na iCloud DNS Bypass ... zamiast tego łączy się on ze zdalnym serwerem ... nie jest to kopia zapasowa, ale pomyślałem, że może pomóc ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.