Czy mogę korzystać z nowej licencji Lion OS X na dwóch komputerach, czy muszę kupić jedną dla każdej?


Odpowiedzi:


29

Podobnie jak wszystko inne, co kupujesz w Mac App Store, możesz zainstalować Lion na wszystkich komputerach Mac po zakupie raz. Nie ma procesu aktywacji ani DRM.

Oto odpowiedni fragment umowy licencyjnej Lion (wyróżnienie moje):

Jeśli uzyskałeś licencję na oprogramowanie Apple w sklepie Mac App Store, z zastrzeżeniem warunków niniejszej licencji i dozwolonych przez zasady użytkowania Mac App Store określone w warunkach sklepu App Store (http: // www .apple.com / legal / itunes / ww /) („Zasady użytkowania”), użytkownik otrzymuje ograniczoną, nieprzenoszalną, niewyłączną licencję:

(i) w celu pobrania, instalacji, używania i uruchamiania do osobistego, niekomercyjnego użytku, jednej (1) kopii Oprogramowania Apple bezpośrednio na każdym komputerze marki Apple z systemem Mac OS X Snow Leopard lub Mac OS X Snow Leopard Server („ Komputer Mac ”), którego jesteś właścicielem lub który kontrolujesz ;


Czy więc nowa licencja rodzinna polega tylko na zakupie jednego egzemplarza w App Store i zainstalowaniu go na wszystkich komputerach rodziny?
James McMahon,

@Brant, cytowany przez ciebie fragment wspomina o „osobistym, niekomercyjnym wykorzystaniu”. Co z użytkowaniem komercyjnym (tj. Instalowaniem zarówno na komputerze Mac w domu, jak i w pracy)?
Daniel Serodio

@Daniel: Hmm, dobre pytanie, nie wiem. Powinieneś zadać kolejne pytanie dotyczące zastosowań komercyjnych. :)
Brant Bobby

@DanielSerodio, kiedy czytam: images.apple.com/legal/sla/docs/macosx107.pdf , rozumiem, że do celów komercyjnych musimy mieć jedną licencję na komputer. Co z programem dla programistów Mac, czy możemy go używać do legalnego pobierania stabilnej wersji Lion na wszystkie maszyny firmy?
AmineG

2

Technicznie rzecz biorąc, możesz używać aplikacji instalatora Lion ze sklepu z aplikacjami na wszystkich komputerach Mac. Nie zapomnij przenieść instalatora z folderu Aplikacje przed instalacją Lion. zostanie usunięty, jeśli nie przeniesiesz instalatora po procesie instalacji.

Inną dobrą alternatywą jest utworzenie bootowalnego instalatora DVD dla Lion. Możesz go użyć, aby zainstalować Lion na wszystkich komputerach Mac. Wykonaj ten krok, aby go utworzyć

http://www.macworld.com/article/161069/2011/07/make_a_bootable_lion_installer.html

W każdym razie próbowałem zarówno z aplikacji instalatora, jak i rozruchowego instalatora DVD, aby zainstalować Lion na kilka komputerów Mac. To dobrze działa.


Rutynowo zalecam ostrożność w przypadku nagrania DVD w ten sposób dla wersji 10.7 (kompilacja 11A511), patrz np. Ostatnio dyskutowane domowe nośniki startowe dla Lion: znane zagrożenia i nieznane informacje dotyczące wersji 10.7 (kompilacja 11A511) .
Graham Perrin

2

Musisz poprosić pracodawcę o zakup licencji.

Twoja licencja osobista może być wykorzystana do zainstalowania Lion'a na każdym komputerze Mac, którego jesteś właścicielem, lub kontrolujesz go do osobistego, niekomercyjnego użytku. Dlatego nie można go użyć do zainstalowania Lion na komputerze w pracy. Twój pracodawca może kupić licencję i użyć jej do zainstalowania Lion'a na każdym Macu, którego jest właścicielem lub który kontroluje, zgodnie z poniższym stwierdzeniem:

Jeśli uzyskałeś licencję na oprogramowanie Apple z Mac App Store [...], masz ograniczoną, nieprzenoszalną, niewyłączną licencję [...] (jeśli jesteś przedsiębiorstwem komercyjnym lub instytucją edukacyjną) na pobierać, instalować, używać i uruchamiać jedną kopię oprogramowania Apple do użytku [...] przez jedną osobę na każdym z komputerów Mac, których jesteś właścicielem lub kontrolujesz

Pobrano z: http://images.apple.com/legal/sla/docs/macosx107.pdf

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.