Udostępnianie Internetu Yosemite przez wifi


1

Korzystam z Internetu przez połączenie Wi-Fi. Teraz chcę udostępnić mój internet za pomocą mojego iPhone'a. W preferencjach znalazłem opcję Udostępnianie Internetu, ale nie ma opcji „wifi” w „Do komputerów za pomocą:”. „Tylko ZTE WCDMA Tech” i „Thunderbolt Bridge”.

Co robić?

Odpowiedzi:


3

Nie możesz połączyć się z WiFi do WiFi. Musisz połączyć się z Internetem przez inny port, jeśli chcesz udostępnić połączenie. Zakładam, że powodem, dla którego nie łączysz się bezpośrednio z siecią za pomocą iPhone'a, jest pewien limit klientów. Możesz użyć routera bezprzewodowego, aby połączyć się z WiFi i powtórzyć go i przekierować. Jeśli korzystasz z lotniska Apple, wyłącz tryb mostu.


Ok, dzięki mam router wifi i spróbuję powtórzyć sygnał. Mój Mac przechwytuje sygnał Wi-Fi, ale jest tak słaby, że mój iPhone nie może się połączyć ... Czy urządzenie wifi iöhone jest słabsze niż Mac?
Shlomo

Uważam, że MacBooki mają więcej anten. Najnowszy ma 4. Nie jestem pewien co do iPhone'a.
Kevin Grabher

2

Proszę zrozumieć, co następuje.

Nie możesz odbierać i przesyłać z tego samego urządzenia (chyba że jest w ten sposób wyposażone). Mac nie jest w stanie tego zrobić, jest albo albo.

Jeśli na przykład otrzymujesz Internet za pomocą kabla do komputera Mac, możesz udostępnić go (przesłać) za pomocą komputera Mac WiFi.

Tak więc dane wejściowe i wyjściowe nie mogą być takie same.

Ponieważ odbierasz WiFi, Twój iPhone i Mac powinny mieć możliwość pobierania go ze źródła.


Dzięki, dobrze. Łączę się z wifi mojego sąsiada. Sygnał jest słaby, więc mój Mac go łapie, ale iPhone nie
Shlomo

Raz miałem ten problem. Kupiłem mały (niepozorny sprzęt) repeater WiFi. Jest to małe urządzenie i jeśli zostanie umieszczone w plastikowej torbie w celu ochrony przed deszczem, może być umieszczone na zewnątrz lub na drzewie bliżej sąsiada z bardzo długim przedłużaczem. Wzmocni sygnał WiFi ze źródła. Użyłem tego i działało to jak urok netgear.com/home/products/networking/wifi-range-extenders/…
Buscar웃

Dzięki tak, raz użyliśmy repeatera w naszym mieszkaniu, ale jutro naprawimy nasze łącze szerokopasmowe, więc szukałem tymczasowego rozwiązania
Shlomo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.