Zdjęcia (OS X Yosemite / El Capitan) - pokaż oryginał w Finderze?


17

Oczekiwałbym, że będę w stanie kliknąć prawym przyciskiem myszy (drugie kliknięcie) miniatury obrazu, a menu kontekstowe da mi opcję pokazania oryginalnego dokumentu obrazu w Finderze ... ale nie ma go i nie mogę znajdź to gdziekolwiek.

Nie mogłem znieść iPhoto, ale przynajmniej pozwoliłoby ci to uzyskać dostęp do oryginalnego pliku bezpośrednio w Finderze. Rozumiem, dlaczego Apple chce ograniczyć bezpośredni dostęp do oryginałów (powstrzymuje użytkowników przed przenoszeniem plików i niszczeniem biblioteki), ale co, jeśli chcę zrobić coś innego niż e-mail lub opublikować zdjęcie w mediach społecznościowych?

EDYCJA: Wiem, że mogę po prostu „Pokaż zawartość pakietu” lub użyć terminala, aby uzyskać dostęp do ~ / Pictures / Photos Library i ręcznie przeszukać strukturę folderów, ale jest to boleśnie nieefektywne, biorąc pod uwagę wszystkie podfoldery

Może to być (celowo) brakująca funkcja, ale jeśli ktoś zna jakikolwiek sposób przeskakiwania bezpośrednio do oryginału zamiast kopiowania lub eksportowania go, byłoby dobrze wiedzieć.

AKTUALIZACJA: Przyzwyczaiłem się do tego, jak działają Zdjęcia. Zasadniczo wystarczy zrelaksować się, pozwolić zarządzać kolekcją i wyeksportować tylko to, czego potrzebujesz, jako kopię, którą później możesz z powrotem dodać do zdjęć po zakończeniu. Jest to z pewnością celowy wybór Apple, a nie pomyłka.


3
Czy możesz przeciągnąć zdjęcie na pulpit, aby zrobić kopię?
user24601

1
@ user24601 - Tak, w rzeczywistości tak jest. To dla mnie przydatne tymczasowe rozwiązanie, dziękuję. Nie wiem, dlaczego wcześniej o tym nie myślałem. Bardziej sensowne byłoby, gdyby a la Lightroom mógł bezpośrednio modyfikować oryginały, a następnie Zdjęcia aktualizowałyby się automatycznie, gdyby pliki zostały zmodyfikowane lub przeniesione z folderów. Rozumiem wybór projektu, aby preferować funkcjonalność i etat udostępniania / wysyłania do, aby był spójny z iOS. Jako miłośnik terminala Mac (tj. Bash) nie mam problemu z tego rodzaju ograniczeniami, ponieważ zawsze mogę zniszczyć mój system operacyjny w dowolnym momencie.
Benjamin R

5
@ user24601 Przeciągnięcie go na pulpit powoduje wyeksportowanie zmodyfikowanej wersji obrazu, a nie niezmodyfikowanego oryginału. Zobacz moją odpowiedź, aby uzyskać więcej informacji.
bmike

1
@bike - to pytanie ogólnego zastosowania: czy istnieje ogólny sposób bezpośredniego ujawnienia oryginalnego pliku w oknie Findera?
Benjamin R,

1
Ogólnym rozwiązaniem byłoby wtedy użycie AppleScript, aby wybrać element, a następnie przekazać tę lokalizację do Findera, aby otworzyć nowe okno Findera. Obie aplikacje są skryptowalne i mogą swobodnie eksperymentować, ponieważ są dostarczane z systemem operacyjnym. Zacznij od aplikacji do
edytowania

Odpowiedzi:


13

Zdjęcia oczekują, że wyeksportujesz niezmodyfikowane oryginały jako kopie, aby zachować integralność wewnętrznego zarządzania plikami i chronić kolekcję w taki sam sposób, jak działa baza danych - ma to kluczowe znaczenie dla synchronizacji, stabilności i funkcjonalności przechowywania iCloud kolekcji zdjęć.

Po wyeksportowaniu zdjęcia możesz użyć mdlsi, mdfindaby zobaczyć, jak wygląda „kopia” i gdzie był przechowywany oryginał.

W moim przypadku wszystkie znajdują się w ~ / Pictures / Photos Library.photoslibrary / Masters / 2015/04/08 i takie są przechowywane według roku, miesiąca i daty na moim lokalnym komputerze w USA. Będziesz musiał wykonać to ćwiczenie tylko kilka razy, aby przeszukać pamięć wewnętrzną za każdym razem, gdy Apple zdecyduje się ją zmienić.


4
To prawda i przydatne informacje dla innych, ale mało przyjazne dla użytkownika w sposobie kojarzenia z Apple, prawda?
Benjamin R

2
@BenjaminR Cóż - Apple z pewnością działa, aby ludzie nie zaglądali do paczek. Czy to poczta, iTunes, zdjęcia poprzez pakowanie plików. Nie jest przyjazny dla osób lubiących wyszukiwarkę i systemy plików. Dla mas jest to prawdopodobnie bardziej przyjazne, ponieważ nie wiedzą ani nie dbają o miejsce przechowywania. Szturchasz aplikację, a następnie nawigujesz i pozwalasz systemowi przechowywać rzeczy tam, gdzie to będzie. Przyjazność dla użytkownika jest obecnie trudna, prawda?
bmike

Całkowicie się zgadzam, że „przyjazny dla użytkownika” jest znacznie bardziej dopracowaną koncepcją niż kiedykolwiek wcześniej i rozumiem, dlaczego jest ograniczony. Jak wykazałeś w swojej odpowiedzi, ludzie tacy jak ty i ja możemy z łatwością korzystać z terminala, aby robić, co chcemy. Mocno wierzę w ujednolicenie iOS i OS X w takim stopniu, w jakim jest to opłacalne dla większości użytkowników i właściwe, ponieważ pod spodem nadal znajduje się dystrybucja unixowa. Odkryłem, że od kilku tygodni korzystam ze Zdjęć, że mogę (prawdopodobnie) z tym żyć. Nadal uważam, że powinna istnieć zaawansowana opcja przeskoku do oryginalnego pliku w Finderze
Benjamin R

kiedy mówię „opcja zaawansowana”, tak naprawdę mam na myśli łatwą opcję (ale potencjalnie ukrytą, na przykład wymóg przytrzymania klawisza opcji w Finderze, aby przejść do> Biblioteka) za pośrednictwem menu kontekstowego, skrótu klawiaturowego lub podobnego.
Benjamin R

5

To jest inne podejście:

  1. Otwórz Photosi przejdź do zdjęcia, które chcesz.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Get info. Tutaj możesz skopiować nazwę pliku zdjęcia
  3. Kliknij ikonę szkła powiększającego w prawym górnym rogu ekranu. Wklej tam nazwę pliku zdjęcia.
  4. Może musisz poczekać kilka sekund, a następnie kliknij dwukrotnie opcję „Pokaż wszystko w Finderze” w oknie dialogowym wyszukiwania.

Jest to w rzeczywistości całkiem wykonalne, jeśli twoje zdjęcia mają unikalne nazwy. Dzięki.
Thorbjørn Ravn Andersen

2

O ile wiem, nie ma metody usankcjonowanej przez Apple. Oto obejście.

Oryginalne lub „wzorcowe” zdjęcie zawiera informacje, które nie są dostępne w inny sposób w Zdjęciach, takie jak punkt ostrości wybrany przez lustrzankę.

Kliknij na zdjęcie na zdjęciach. Naciśnij, command iaby przeczytać jego informacje. Kliknij dwukrotnie nazwę pliku, a następnie skopiuj go, naciskając command c.

Otwórz okno terminala i wklej nazwę pliku w poniższym wierszu.

> cp "`find Pictures -name "_DSC5407.JPG" -print`" ~/Desktop/

Może to potrwać kilka sekund. W jednym kroku zlokalizujesz plik i skopiujesz go, oszczędzając sobie trudu kopiowania / wklejania pełnej ścieżki do tego pliku.

Teraz otwórz program, którego chcesz użyć, aby uzyskać dostęp do obrazu i / lub jego meta-informacji, i użyj kopii na pulpicie. Usuń ten obraz, gdy skończysz.

W porównaniu z rytuałem wymuszonym na użytkownikach każdego innego ważnego oprogramowania do zarządzania zdjęciami, polegającego na tym, że organizują się sami, dopóki nie pojawią się Zdjęcia, uważam, że zalety zdjęć w dalszym ciągu zrównoważyły ​​tę główną słabość.


Dlaczego nie zapytać Spotlight. Cmd-Space Cmd-V i wybierz.
Thorbjørn Ravn Andersen

-1

Wiem, że to może nie być dokładnie to, czego szukasz, ale jeśli przeciągniesz zdjęcie na pulpit, zrobi ono tam kopię. Uważam, że jest to wystarczające w większości sytuacji, w których muszę uzyskać dostęp do zdjęcia w Finderze.


2
jak już wspomniano w komentarzach, eksportuje zmodyfikowaną wersję, a nie oryginalną.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.