Jak usunąć aplikacje z Lion's Launchpad?


19

Po naciśnięciu Alt / Option w Lion's Launchpad tylko niektóre ikony otrzymują nakładkę usuwania X, aby je usunąć. Jak usuwasz pozostałe? Przeczytałem, że polecenie control-opcja-polecenie powinno to zrobić, ale po prostu uruchamia dla mnie aplikację.


Masz na myśli „usuń z Launchpada” lub „usuń z komputera”?
gentmatt,

Odpowiedzi:


7

Wygląda na to, że aplikacje, które jedyne aplikacje, które można bezpośrednio usunąć z Launchpada, muszą być zainstalowane za pośrednictwem App Store .

W przypadku każdej innej aplikacji możesz to zrobić w staromodny sposób :

  1. Otwórz programy
  2. Wybierz „otwórz w wyszukiwarce”
  3. Usuń aplikację, którą chcesz usunąć

Wiele osób używa folderów, aby zmniejszyć bałagan w aplikacjach wyświetlanych w Launchpadzie. (jednocześnie niecierpliwie oczekując aktualizacji lub niektórych narzędzi do zarządzania układami Launchpad).


3
Spowoduje to usunięcie aplikacji z komputera, a nie tylko ze startera. Niezupełnie pomocne w zwykłym organizowaniu startera ... który, jak zakładam, powinien być podzbiorem aplikacji. W przeciwnym razie po co się tym przejmować?
bojolais

2
Okazuje się, że tak naprawdę jest obecny projekt Launchpada, a jedynym sposobem na usunięcie ikony z Launchpada w przypadku aplikacji niezainstalowanej przez MAS jest usunięcie go z komputera. Oznaczę to jako odpowiedź, chociaż osobiście nie podoba mi się sposób, w jaki Apple to ograniczył.
bojolais

1
Możesz nie być tego świadomy, ale Launchpad obsługuje foldery. Po prostu przeciągnij aplikację na inną. Możesz więc po prostu utworzyć folder wszystkich aplikacji, które chcesz ukryć.
Randy6T9,

1
Usunięcie aplikacji z Launchpada uruchamia odinstalowanie , co powoduje usunięcie niektórych innych plików pomocniczych oprócz pakietu aplikacji. Aplikacje pobrane poza App Store prawdopodobnie nie obsługują procedury odinstalowywania.
Lri

@ Randy6T9 - To nie zapobiega wyświetlaniu aplikacji podczas pisania. Osobiście nigdy nie używam myszy podczas wybierania z Launchpada - po prostu wpisuję nazwę aplikacji.
Nick

14

Launchpad-Control jest tym, czego szukasz mojego przyjaciela. Jest to bezpłatna aplikacja panelu preferencji, która pozwala odznaczyć to, co chcesz ukryć. Cofa się nawet dla bezpieczeństwa :)

Alternatywnie możesz wprowadzić następujące dane w Terminalu:

sqlite3 ~ / Library / Application \ Support / Dock / *. db "DELETE from apps WHERE title = 'APP_NAME';" && killall Dock

Zamień „APP_NAME” na nazwę aplikacji wyświetlaną w Launchpadzie.

Aby wyświetlić go ponownie w Launchpad, po prostu przenieś go z folderu Aplikacje, a następnie umieść z powrotem.


1
Rozumiem, sqlite3: Error: too many options:kiedy próbuję tego w Mavericks.
Steve Moser


-2

Ten film na YouTube pokazuje najprostszy i najczystszy sposób na usunięcie poszczególnych aplikacji, których nie pobrałeś z Mac App Store.

Nie potrzebujesz żadnych zewnętrznych aplikacji. To jest bardzo proste.


2
Ten film instruuje Cię, aby usunąć aplikację z folderu Aplikacje. Pierwotne pytanie dotyczy po prostu usunięcia elementu z pokazu w Launchpadzie. Dla jasności Launchpad pokazuje wszystkie aplikacje zainstalowane w systemie, więc usunięcie aplikacji z Launchpad, ale utrzymanie jej w systemie nie jest możliwe.
sprytny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.