Dlaczego „Spotlight Web Content” wykorzystuje tak dużo pamięci VRAM i procesora?


10

Dlaczego „Spotlight Web Content” wykorzystuje tak dużo (32,56 GB) wirtualnej pamięci RAM i procesora (najwyraźniej do 122,41%)? Co ciekawsze, jak mogę temu zapobiec?

Używam tego MacBooka Pro z 4 GB pamięci RAM i systemem OS X 10.10.2 Yosemite.

Znalazłem to w Acticvity Monitor, kiedy mój komputer był blisko nie reagowania i zabicie go rozwiązało ten problem. To pokazuje, że proces miał również dość dużą liczbę błędów (27443815).

Wykorzystanie pamięci RAM Statystyka

Odpowiedzi:


7

Proces zawartości sieci Web Spotlight jest częścią Sugestii Spotlight. Gdy zaczniesz pisać w Spotlight lub pasku adresu Safari, Apple wysyła to, co piszesz na swoje serwery, aby sugerować możliwe dopasowania stron internetowych i pobierać strony internetowe w oparciu o to, co system myśli, że możesz szukać.

Na przykład, jeśli zaczniesz wpisywać NE, może wstępnie załadować netflix.com.

Trudno powiedzieć, dlaczego używa tak wielu zasobów. Czy to pierwszy raz? Mogło się rozbić. Obserwuj go i sprawdź, czy problem się nie powtórzy.

Możesz także wyłączyć Sugestie Spotlight, co powinno całkowicie uniemożliwić wyświetlanie tego wątku.

Przejdź do Preferencji systemowych> Spotlight i odznacz Spotlight Sugestie i Bing Web Search. Następnie w Safari przejdź do Preferencje> Wyszukaj i odznacz Uwzględnij sugestie Spotlight.


Ponieważ był to pierwszy i jedyny raz, kiedy to się wydarzyło, sądzę, że mógł się po prostu zawiesić. Dzięki za wgląd w to, co robi.
brian-ammon

Dzięki! Kiedyś zjadałem moją jednostkę centralną. Po wyłączeniu go w ustawianiu problemu naprawiono i nie ma już tego procesu.
starikovs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.