Jak usunąć ikony z paska menu?


13

Jak usunąć ikony z paska menu?

Korzystam z systemu OS X Yosemite i wypróbowałem Command + Click + Drag, aby się ich pozbyć, ale to nie działa.

Odpowiedzi:


7

To zależy, które ikony próbujesz usunąć. Istnieją dwa typy; oprogramowanie korzystające z interfejsu API NSStatusItem, które firma Apple publikuje dla zewnętrznych programistów, oraz oprogramowanie korzystające z ich prywatnego, nieudokumentowanego interfejsu API NSMenuExta.

Ikony reprezentujące funkcje systemu operacyjnego można usunąć, przytrzymując cmd ⌘klawisz i przeciągając je myszą. Na przykład ikony AirPlay, Wehikuł czasu, Bluetooth i Wi-Fi. Są one realizowane za pomocą NSMenuExtra.

Inne ikony reprezentujące aplikacje, które mogą być konieczne do zamknięcia aplikacji w celu jej usunięcia. Na przykład Dropbox i Plex. Apple zapewnia programistom NSStatusItem ich implementację, ale niestety nie zapewnia wszystkich funkcji NSMenuExtra, na przykład przeciąganie w celu odinstalowania jest dostępne tylko za pośrednictwem NSMenuExtra.


Właśnie zainstalowałem fantastyczny pasek menu ( flexibits.com/fantastical ) i nie mogę odinstalować, zamknąć, cmd + przeciągnięcia ani niczego, aby zabić aplikację. Na podstawie twojego opisu zakładam, że aplikacja „.menu” została utworzona jako NSMenuExtra, jednak ponieważ nie zainstalowałem pełnej aplikacji Fantastical, nie jestem pewien, jak usunąć aplikację .menu.
Kevin Zych

Jeśli właśnie zainstalowałeś pasek menu, to w prawym dolnym rogu menu powinna być ikona koła zębatego. Jeśli klikniesz to, powinno otworzyć inne menu z Quit na końcu.
Alistair McMillan,

Dodatek Fantastyczne menu dla v2.0 nie ma menu, gdy rzeczywiste aplikacje pulpitu nie są zainstalowane.
Kevin Zych

Nie rozumiem. Zainstalowałeś coś, co pokazuje ikonę w pasku menu, ale nie ma menu po kliknięciu? Czy możesz podać link do tego, co faktycznie zainstalowałeś?
Alistair McMillan

Wiem, chyba brzmię szalenie, prawda ?! :) snpy.link/te6LSo
Kevin Zych

5

W kilku przypadkach możesz to zrobić:

Preferencje systemowe> Użytkownicy i grupy> Elementy logowania

Jeśli na liście znajduje się aplikacja, która umieszcza problematyczną ikonę na pasku menu, usuń ją. Następnie wyloguj się i zaloguj ponownie.


5

Miałem ten sam problem, w którym CMD + przeciągnięcie nie usuwa ikony. Zrozumiałem, że przyczyną problemu jest aplikacja Bartender .

Dla każdego, kto ma ten problem (i używa barmana) :

  1. Wyjdź z barmana
  2. CMD + Przeciągnij dowolną ikonę menu z menu
  3. Ponownie otwórz barman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.