Z jakich narzędzi korzystają ludzie, aby sprawdzić oprogramowanie kompatybilne z Lion?


9

Nie mam dużo dodatkowego oprogramowania na komputerze Mac, ale zastanawiałem się, jakie narzędzia są przydatne do agregowania lub sprawdzania, czy istniejące oprogramowanie jest gotowe na Lion.

Zastanawiam się również, czy muszę kupić nowe wersje iLife - czy iLife 08 będzie działać poprawnie z Lionem?

Niemal waham się zapytać, ponieważ najlepszym rozwiązaniem jest obowiązkowe sprawdzenie u każdego dostawcy - są najlepszym zasobem, ale czy ktoś znalazł dobry zasób, który wyświetla lub agreguje oprogramowanie, o którym wiadomo, że ma problemy lub o którym wiadomo, że jest dobry iść Lion?

Odpowiedzi:


10

Użyłem Tabeli zgodności RoaringApps , która wydaje się dość wyczerpująca.

Jednak ich serwery wydają się obecnie trochę zawalone.

(edytuj - od 26 lipca - nadal bardzo wolno go używać)


1
Mamy nadzieję, że tabela zostanie wkrótce ukończona. Chciałbym również wiedzieć, czy możemy wyeksportować wszystkie nazwy aplikacji w / Applications i ~ / Applications i automatycznie porównać je z tabelą.
Enrico Susatyo,

3
System Profiler świetnie odnajduje wszystkie aplikacje na twoim komputerze Mac. Możesz zapisać dane wyjściowe w kilku formatach strukturalnych. To więcej informacji, które możesz chcieć, więc musisz je przefiltrować. Byłoby fajnie, gdyby mieli narzędzie do porównywania list.
bmike

0

lipo

Jeśli masz lipo , prawdopodobnie zainstalowane z Xcode, czteroliniowe polecenie wyświetli listę plików, które są tylko PowerPC :

sh
2>/dev/null find ~/Applications /Applications -type f -perm +111 -exec lipo \
-info '{}' ';' | grep -w Non-fat | grep -w ppc &&\
exit

Eksperymentowałem ze skryptem w aplikacji, http://www.wuala.com/grahamperrin/public/2011/07/12/ppc-lister/ dla wszystkich zainteresowanych. Przestałem eksperymentować, gdy zdałem sobie sprawę, że lipoprawdopodobnie nie ma go na przeciętnym komputerze Mac .

Tak czy inaczej, powyższe podejście jest szorstkie. Znalezienie czegoś tylko PowerPC w .app nie może oznaczać, że .app jako całość jest niezgodna z Lion.

Informacje o systemie

(Następca Profilu systemu)

Lista aplikacji utworzonych przez System Information jest lepsza do identyfikowania pakietów .app, które są tylko PowerPC.

Możesz kopiować z dolnej połowy okna, ale czasami aplikacja zawiera dziesięć lub więcej wierszy. W Informacji o systemie 10.7 (733) nie można skopiować prostszych linii z górnej połowy okna.


1
Fajnie - używam WhatSize do sprawdzania ram PPC. Lubię też rzeczy offline, więc mogę sprawdzić, czy aplikacje, których nie zainstalowałem, są na końcu linii. (Oprogramowanie podatkowe przyspieszone lub starsze - w pewnym momencie będę musiał się przekonwertować na format PDF lub inny format, zanim
stracę

0

Chociaż nie jest to bezpośrednio związane z twoim pytaniem, mam nadzieję, że okaże się przydatne.

Używam TechTracker CNET do skanowania folderu aplikacji każdego dnia i informowania mnie, czy są jakieś nowsze wersje lub aktualizacje dowolnego oprogramowania zainstalowanego w moim systemie. W większości przypadków mogę pobrać wszystkie dostępne aktualizacje bezpośrednio z jednej strony na download.cnet.com . Jest to przydatna usługa, a podstawowa wersja jest bezpłatna. Jest to szczególnie pomocne w czasach takich jak ten, kiedy Apple wydało niedawno nowy system operacyjny, ponieważ wielu wydawców oprogramowania cały czas wprowadza nowe aktualizacje.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Miła usługa - zobaczmy, czy znajdziemy właściwe pytanie dla tej wspaniałej odpowiedzi.
bmike

Hej, czy to naprawdę zasługiwało na -1? Myślałem, że wyraźnie poprzedziłem swoją odpowiedź i myślałem, że dostarczam użytecznych dodatkowych informacji. Chodzi o to, że wydawcy aplikacji mogą wypuszczać serię aktualizacji po wydaniu Lion, ponieważ naprawiają więcej błędów i problemy ze zgodnością. Dzięki tej usłudze będziesz na bieżąco z każdą nową aktualizacją, nie tylko czy jest kompatybilna z Lion, czy nie.

Bodega jest podobna i kiedy ostatnio porównywałam (nie ostatnio), wydawał się bardziej niezawodny niż produkt / usługa CNET. YMMV i nigdy nie traktuję tych rzeczy jako całkowicie niezawodnych.
Graham Perrin

Oddałem głos raz - to nie jest przydatne do postawionego pytania. To narzędzie nie wydaje się zawierać żadnych informacji o zgodności Lion, więc jeśli ktoś szuka odpowiedzi na temat zgodności Lion, marnuje czas. Tutaj możesz zadać swoje własne pytanie i odpowiedzieć na to pytanie. Dlaczego nie postawić tam odpowiedzi?
bmike

bmike, nigdy nie zadałem tutaj własnego pytania, tylko po to, by móc opublikować własną odpowiedź. Jeśli to naprawdę koszerne, mogę spróbować.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.