Co robi „Włącz szybkie wyszukiwanie w witrynie” w systemie OS X?


10

Próbuję dowiedzieć się, co technicznie robi pole wyboru „Szybkie wyszukiwanie w witrynie”. Domyślam się, że wstępnie pobiera dane lub w jakiś sposób wysyła moje wyszukiwane hasła do siri lub innego silnika przetwarzania online Apple, ale nie jestem w stanie znaleźć konkretnej dokumentacji lub plików w systemie, które kontrolują / buforują te wyniki wyszukiwania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Strona pomocy jest niejasna na temat tego, jak to działa w praktyce i chciałbym zrozumieć mechanizm bardziej precyzyjnie niż „pozwala Safari rejestrować informacje”, a zamiast tego wiedzieć, gdzie te informacje są przechowywane i co właściwie oznacza „wyszukiwanie w witrynie” w praktyce.

Odpowiedź dla Safari na 10.10.2 byłaby idealna i praktycznym przykładem tego, jak wyszukuje w apple.stackexchange.com (która jest pokazana na mojej liście Zarządzaj stronami internetowymi, które są włączone).

Odpowiedzi:


16

Jeśli tworzysz witrynę internetową, możesz dodać plik o nazwie specyfikacja OpenSearch, która identyfikuje witrynę jako zawierającą treść do przeszukiwania.

Możesz zobaczyć specyfikację OpenSearch apple.stackexchange.com tutaj . Ważnym bitem jest następujący wiersz, który informuje przeglądarki o formacie przesyłania zapytań do witryny.

<Url type="text/html" method="get" template="https://apple.stackexchange.com/search?q={searchTerms}"/>

Przy pierwszej wizycie na stronie ze specyfikacją OpenSearch Safari dodaje ją do tej listy, którą można znaleźć pod „Zarządzaj stronami internetowymi”. Jeśli więc zaczniesz wpisywać w pasku wyszukiwania coś w rodzaju „wiszące chromowane jabłko”, Safari zobaczy, że na liście szybkich wyszukiwań i ofert znajduje się apple.stackexchange.com Search apple.stackexchange.com for "chrome hanging".

Przykład szybkiego wyszukiwania w witrynie

Nie ma to nic wspólnego z serwerami Siri ani Apple. Wszystko dzieje się na twoim komputerze. To tylko sposób na przesyłanie zapytań bezpośrednio do innych stron internetowych zamiast otwierania konkretnej witryny, klikania w polu wyszukiwania i wpisywania zapytania.

Sklep Safari zawiera informacje o szybkim wyszukiwaniu w witrynie w /Users/YOURUSERNAME/Library/Safari/SearchDescriptions.plist.


1
To niesamowita informacja! Wkopię się w tę listę i powącham kilka pakietów, aby wzmocnić wysyłaną wiadomość. Poszukaj znacznika wyboru w ciągu 24 godzin - wielkie dzięki za tak szybką i doskonałą odpowiedź. Teraz, gdy szukam, moje rozwijane menu wyszukiwania zawiera „meta.apple.stackexchange.com”, a nie główną stronę. W dół króliczej nory idę ...
bmike

1
Dzięki za interesujące pytanie. I tak, oczywiście jest trochę domysłów, w których witrynach pasuje do twoich wyszukiwań. Zabawne jest to, że Apple nie korzysta ze specyfikacji OpenSearch dla własnej witryny internetowej. Można by pomyśleć, że byłby idealny dla ich witryny programistów.
Alistair McMillan,

Czy użytkownicy mogą dodawać witryny do opcji szybkiego wyszukiwania w przeglądarce, czy konfiguracja witryny w powyższy sposób zależy od właściciela witryny? Chciałbym, żeby to działało w przypadku images.google.com.
jtheletter
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.