Jak sprawić, by klient Cisco VPN współpracował z Lionem?


14

Pracował w systemie Snow Leopard i teraz wyświetla błąd 51, a polecenie systemowe sudo restart w terminalu, którego użyłem, nie działa. Dowolny pomysł?


Czy Cisco twierdzi, że ich aplikacja obsługuje Lion - czy potrzebujesz uaktualnienia - Zakładam, że wszystkie aplikacje wymagają uaktualnienia, dopóki nie zobaczysz, że sprzedawca mówi inaczej
użytkownik151019

1
Niektóre informacje na temat konkretnej wersji oprogramowania klienckiego, a także potencjalnie używanych ustawień będą potrzebne, aby odpowiedzieć na twoje pytanie. Próbowałeś właśnie wprowadzić ustawienia VPN do oprogramowania Lion VPN - wiele razy nie potrzebujesz nawet oprogramowania klienckiego Cisco.
bmike

1
Cisco „AnyConnect VPN Client” działa dobrze z LION. Chyba masz na myśli dosłowny Cisco „VPNClient”?

Carl - Czy któraś z tych odpowiedzi pomogła Ci? Czy otrzymałeś zaktualizowane oprogramowanie od Cisco, które rozwiązało problem w międzyczasie?
bmike

Jeśli (podobnie jak ja) nie możesz uzyskać klienta Cisco AnyConnect VPN od Cisco, możesz wypróbować alternatywne rozwiązanie. Shimo pracuje dla mnie.
Graham Perrin

Odpowiedzi:


15

Czy próbowałeś już używać wbudowanego klienta Cisco VPN? Miałem poważne problemy z klientem Cisco (utrzymywało jądro w panikowaniu na moim Macu) i poprosiłem dział IT o pomoc w konfiguracji wbudowanego klienta.

Zasadniczo działa tak samo jak na iPhonie lub iPadzie, więc jeśli możesz połączyć się z tym urządzeniem, powinieneś być w stanie to zrobić również na komputerze Mac.

Czego potrzebowałem:

  • adres IP serwera VPN
  • nazwa grupy
  • wspólny sekret

Logowanie zostało wykonane przy użyciu uwierzytelniania Active Directory.

Oto jak to skonfigurowałem:

W Preferencjach systemowych -> Sieć wciśnij +przycisk na dole listy. Otworzy się następujące okno dialogowe

dodaj nowe połączenie VPN

Jak widać, musisz wybrać VPNinterfejs i Cisco IPSectyp VPN. Nazwij to jak chcesz.

Znajdziesz nowo utworzony wpis na liście, wybierz go, a otrzymasz podobne zdjęcie

konfiguracja VPN

Wpisz adres IP otrzymany z działu IT. Możesz pozostawić dane logowania puste, ponieważ podczas łączenia pojawi się monit.

Naciśnij Authentication Settings...przycisk.

ustawienia uwierzytelniania

Wprowadź nazwę grupy (IT) i wspólne hasło. Jeśli informatycy nie chcą Ci przekazywać danych, poproś ich o podanie ich.

Naciśnij OK, a następnie Zastosuj ustawienia i powinieneś być w stanie połączyć się teraz. Chcę mieć Show VPN status in menu barwłączoną opcję, aby mieć szybki dostęp do włączania i wyłączania połączenia.

Musiałem także dodać jeszcze jedną rzecz, aby móc uzyskiwać dostęp do komputerów zdalnych tylko według ich nazw, zamiast wpisywać name.domain. Aby to zrobić, nacisnąłem Advanced...przycisk i dodałem naszą nazwę domeny do domen wyszukiwania.

Szukaj domen

Mam nadzieję, że to pomoże.


1
W przypadku używanego przez nas sprzętu Cisco negocjacje kończą się niepowodzeniem w większości środowisk sieciowych. To samo dotyczy klienta Cisco IPSec zintegrowanego z systemem Snow Leopard. Podejrzewaj problem z konfiguracją sprzętu lub usługi, a nie problem z tym, co zapewnia Apple. Chociaż nie jest to odpowiedź na pytanie (klient Cisco VPN), głosuję za, ponieważ w jednym środowisku, w którym negocjacje z serwerem się udają: to, co jest dołączone do systemu operacyjnego, działa bardzo dobrze.
Graham Perrin

8

Wynika to z uruchamiania Lion'a do 64-bitowego jądra w wersjach starszych wersji zaczynających się w trybie 32-bitowym. Nie ma łatki, ale proste obejście obejmuje uruchomienie w trybie 32 i normalne uruchomienie klienta VPN. Ta metoda będzie działać w wersji 10.7, dopóki Cisco nie utworzy 64-bitowego rozszerzenia dla systemu Mac OS X. Szczegółowe informacje na temat uruchamiania w trybie 32-bitowym znajdują się tutaj: http://9to5mac.com/2011/03/20/new-macbook-pros-default-boot-in-64-bit-mode/

Na zdrowie, -mjh


1
Afaik, nie możesz uruchomić Lion w trybie 32-bitowym.
TheNumb

1
Miałem ten sam problem, więc go przetestowałem: okazuje się, że możesz uruchomić Lion w trybie 32-bitowym (przytrzymując 3 i 2 podczas uruchamiania). Klient VPN Cisco działa dobrze w trybie 32-bitowym, ale nie uruchamia się w trybie 64-bitowym. Polecam jednak użycie wbudowanego klienta OS X, jeśli możesz (jak opisano w odpowiedzi mwidmann).
Ross Churchley,

Ponadto wbudowany klient VPN. Klient AnyConnect firmy Cisco działa również na systemie Lion w trybie 64-bitowym
Matteo

2

Napraw problem z Cisco VPN na Lion 64bit

W systemie Mac OSX Lion jądro domyślnie działa w trybie 64-bitowym. Cisco VPN w klinice nie uruchamia się i pojawia się błąd:

Błąd 51: Nie można nawiązać komunikacji z podsystemem VPN. Upewnij się, że masz przynajmniej jeden aktywny interfejs sieciowy i adres IP, i ponownie uruchom tę aplikację.

Aby móc pomyślnie uruchomić VPN, musisz uruchomić komputer Mac z jądrem 32-bitowym. Opcja 1 (Uruchamianie jądra 32-bitowego tylko dla tej sesji) Aby jednorazowo uruchomić system 32-bitowy, należy przytrzymać klawisze 3 i 2 podczas ponownego uruchamiania komputera, aż zobaczysz pulpit. Przy następnym uruchomieniu komputer ponownie uruchomi się w wersji 64-bitowej.

Opcja 2 (Trwałe ustawienie systemu do uruchamiania w trybie 64-bitowym) Aby trwale zmienić tryb na 32-bitowy w terminalu: „ sudo systemsetup -setkernelbootarchitecture i386 ” Aby zmienić na stałe na tryb 64-bitowy w terminalu: „ sudo systemsetup -setkernelbootarchitecture x86_64

Powyższe polecenia zmodyfikują następujący plik: /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.