Gdzie mogę uzyskać hub lub rozdzielacz Thunderbolt?


19

Apple właśnie ogłosiło nowy MacBook Airs, Mac mini i wyświetlacz Thunderbolt. Jedną z cech monitora Thunderbolt, która przykuła moją uwagę, była jego zdolność do łączenia dwóch wyświetlaczy w jeden port Thunderbolt (na MacBooku Pro).

Mam już dwa 24-calowe monitory i nie mam ochoty płacić za dwa wyświetlacze 900 GBP. Doszedłem do wniosku, że potrzebuję tylko koncentratora / rozdzielacza Thunderbolt, aby móc podłączyć dwa kable, które pojawiają się w mini DisplayPort-to- Adaptery DVI.

Czy ktoś wie o piastach lub rozdzielaczach Thunderbolt? Czy ktoś wie o alternatywnej metodzie?Ponad 2 lata później ... jakaś aktualizacja na ten temat?
gilly3

Ovr 5 lat później i nadal nie ma tanich rozwiązań, o ile mogę to ustalić. Kilka linków w poniższych odpowiedziach prowadzi do produktów oznaczonych jako „Obecnie niedostępne”. Bardzo frustrujące.
RenniePet,

Odpowiedzi:3

To jest trochę załadowane pytanie. Chociaż twój tytuł odnosi się do Thunderbolt, pytanie to wyłącznie odniesienia pokazują daisychaining, więc to jest aspekt, który spróbuję rozwiązać.

Pod względem sprzętowym:

Thunderbolt 1 Urządzenia Apple mają możliwość szeregowego wyświetlania wyświetlaczy Thunderbolt, ale wydaje się, że jest to rozwiązanie pochodzące od Apple, ponieważ TB 1 korzysta ze specyfikacji DisplayPort 1.1, która NIE ma możliwości łączenia łańcuchowego. Więc jeśli masz urządzenie TB 1, wydaje się, że jesteś ograniczony do daisychaining TYLKO za pośrednictwem TB poprzez wyświetlacze Apple Thunderbolt.

Thunderbolt 2 wykorzystuje jednak specyfikację DP 1.2, która DOES zapewnia MST (Multi Stream Transport). Korzystając z MST, teoretycznie powinieneś być w stanie połączyć łańcuch do 3 monitorów z jednego połączenia DP 1.2 *.

* Nie znalazłem wyraźnego limitu maksymalnego wyświetlania, jednak biorąc pod uwagę maksymalną przepustowość danych 17,28 Gbit / s DP 1.2, możemy stwierdzić, że byłby w stanie obsłużyć 3x 2560x1600 wyświetlaczy przy 24 bpp i 60 Hz.

Ten element wydaje się być w stanie zrobić dokładnie to (a podobne adaptery wydają się być znalezione przy szybkim wyszukiwaniu):

http://www.startech.com/AV/Displayport-Converters/Mini-DisplayPort-Triple-Head-DisplayPort-Multi-Monitor-MST-Hub~MSTMDP123DP

Pod względem oprogramowania:

Przed uruchomieniem nowego komputera Mac Pro nie było obsługi MST w systemie OS X. Zostało ono wprowadzone wraz z uruchomieniem komputera Mac Pro, aby włączyć tryb 4k (przez MST), identyfikując panel 4k na komputerze jako 2 panele 2160x1920, których strumienie zostały przesłane przewodem, zidentyfikowane i poskładane razem przez monitor.

Począwszy od 10.9.4 wydaje się, że MST nadal nie działa w scenariuszu Daisychain w OS X. Już w listopadzie 2013 r . Zgłaszano działanie w systemie Windows, ale nie widziałem żadnych informacji wskazujących na zmianę w OS X.


To niefortunne, ale wydaje się, że w tym momencie oprogramowanie nadal uniemożliwia prawidłowe działanie MST, być może z uwagi na zainteresowanie Apple własnym rozwiązaniem Daisychain w porównaniu z DP 1.2.


1

Obecnie nie jest dostępny hub ani splitter.

Ryzykując prowadzeniem do dalszej otwartej dyskusji (coś, co nie podoba im się tutaj w Ask Different), pozwól mi wspomnieć, że Intel zorganizował demonstrację technologii we wrześniu, w zeszłym miesiącu, na Forum deweloperów Intel, gdzie pokazali prototypy wiele urządzeń peryferyjnych i urządzeń Thunderbolt różnych producentów. Dla każdego z nich wskazali, że produkt będzie dostępny w sprzedaży w lecie 2012 roku.

Innymi słowy, w przyszłości pojawi się wiele rodzajów urządzeń Thunderbolt i urządzeń peryferyjnych, ale obecnie na rynku jest bardzo niewiele.


1

Przynajmniej możesz uzyskać jeden wyświetlacz Thunderbolt i podłączyć łańcuch jednego z 24-calowych monitorów. Nie wiem o rozgałęźnikach; nie widziałem żadnego.


Przeczytałem na forach Mac, że nie jest to możliwe, oba muszą być wyświetleniami Thunderbolt w łańcuchu połączeń. Najwyraźniej była demonstracja z wykorzystaniem koncentratora, w którym działał, ale nie łańcuchowo.
vaughan

1
Wyświetlacze Apple ThunderBolt mają błąd, w którym nie można podłączyć bezpośrednio do nich mini monitora DisplayPort lub adaptera, ale możliwe jest, że naprawią błąd w aktualizacji oprogramowania układowego i wątpię, aby przyszłe modele miały błąd. Jeśli masz wyświetlacz, a następnie inne urządzenie TB, monitor Mini DisplayPort będzie działał później.
CajunLuke

1

To urządzenie umożliwia podłączenie dwóch monitorów DVI podłączonych do jednego złącza Thunderbolt / DisplayPort.


2
Adapter Saphire nie pozwala na niezależne korzystanie z każdego monitora. albo odzwierciedli to samo na każdym z nich, albo potraktuje je oba jako pojedynczy wyświetlacz, rozciągając pulpit na oba. Chcę rozwiązania, które traktuje każdy monitor jak własny ekran. Czuję, że po drodze nie ma czegoś takiego.


0

Chcesz podłączyć dwa monitory DVI do jednego portu Thunderbolt? Proszę bardzo: adapter Mini Displayport na 2x DVI oferowany przez Matrox. Kilka miesięcy temu szukałem takiego adaptera i wydaje się to najlepszym rozwiązaniem.
Nie testowałem tego, ale ma 4/5 gwiazdek w Amazon. Może warto spróbować?


0

Myślę, że stacja Caldigit Thunderbolt to najlepsza opcja. Ma jedno wyjście Thunderbolt i jedno wyjście HDMI, które można sterować z jednego połączenia Thunderbolt na komputerze MacBook.

http://www.caldigit.com/thunderboltstation/


Ale jak omówiono kilka miejsc w tym wątku, to nie działa. Po podłączeniu adaptera DisplayPort do portu Thunderbolt port HDMI zostaje wyłączony.
RenniePet,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.